Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regeneracja tonera Samsung SCX 4200

17 Sty 2007 11:02 9323 16
  • Poziom 11  
    czy przy dosypywaniu tonera trzeba jeszcze coś zrobić? - mam na myśli jakiś bezpiecznik, chip - coś czytałem ale nie wiem do końca. Jeszcze tego nie robiłem, więc oddałem kartridż firmie w Lublinie. Zapłaciłem 100zł i okazuje się, że drukarka nie drukuje. Na panelu wyświetla komunikat: "otwarty nagrz." Nie wiem tylko, czy ta usterka pojawiła się wcześniej czy już po regeneracji. Objawy są takie - włączam drukarkę, wyświetla "nagrzewanie, czekaj", po chwili "gotowe", zaraz znowu "nagrzewanie czekaj" i tak chyba 3x i wyświetla komunikat "otwarty nagrz". Nie wiem, co z tym dalej robić? Drukarka na gwarancji.

Edit:
    W komputerze we właściwościach drukarki jest komunikat:
    "Błąd utraty ciepła przez utrwalacz"
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    kaseta posiada czip zliczajacy. cena ok 65zł w agawie ale mozna kupic taniej np na allegro :)
  • Poziom 10  
    Poszukuje instrukcji do regeneracji tonera w drukarce samsung SCX-4200
    Dzięki.
  • Poziom 15  
    Witam
    Odkręcasz bodajże 5 śrubek zdejmujesz górę wsypujesz odpowiedni proszek w miejsce gdzie powinien się znajdować i zakręcasz ot i cała regeneracja - powodzenia.
  • Poziom 16  
    5 śrubek, to sie nazywa pozadna robota jak tak masz robic to masz korek wyciagasz wsypujesz toner zatykasz toner i juz, a na moje to wyczysc rolke ładująca, czyscik rolki i dr. bleade(chyba tak to sie pisze:P)!Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Musisz wymienić też chip zliczający kopie. Na allegro kupisz taki zestaw wraz z instrukcją za ok. 50 zł. Sprawdzone. Działa
  • Poziom 17  
    Witam
    Ogólnie problemu z regeneracją tego toneru nie mam, tylko małe pytanko, czy mogę ten toner zasypać proszkiem dedykowanym do ml-1610 ??????
  • Specjalista - kserokopiarki
    oczywiście że tak
  • Poziom 17  
    A Samsunga 3050 proszkiem do samsunga 1510 ????
  • Poziom 17  
    Problem rozwiązany - odpowiedź brzmi - można.
  • Poziom 1  
    czy może poradziłeś sobie już z tym problemem gdyż mam taki sam komunikat i nie wiem jak to ruszyć
    Andrzej
  • Poziom 11  
    moim zdaniem należy odpowiednio włożyć kartridż, coś tam musiało dobrze się nie zamknąć i uciekało ciepło. Trzeba wyjąć i włożyć prawidłowo kartridż. Jak nie pomoże to jeszcze raz. Zobacz strzałki kierunkowe (chyba jakieś są) i tak wkładaj.

Ja już zapomniałem o tej sprawie. Teraz miałem (znaczy córka, bo ona użytkuje) komunikat o małej ilości tonera i chyba o jego braku. Ale rozebrałem i toneru było pełno więc to chyba chip swoje zliczył i stąd taki komunikat. Drukuje nadal mimo, że wydruk nie jest taki czarny a trochę szary.

Powodzenia
  • Poziom 11  
    nie da sie jakos zresetowac chipa w scx-4200 ?
  • Poziom 19  
    chip np ok 20 zł a sprzęt do zresetowania pewnie ok 200 zł no i kiedy Ci się to zwróci, nie róbcie sobie w życiu pod górkę jak wojskowy który zanim coś kupi to minie dwa tygodnie i więcej straci kasy na tel....ach długo by pisać
  • Poziom 15  
    chip to 24c04 wystarczy programator jdm program Icprog i po bólu. Czas zaprogramowania chipu 5 sekund i 10 zł w kieszeni. Już na ten temat pisano. Pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

meteorolog napisał:
    chip to 24c04 wystarczy programator jdm program Icprog i po bólu. Czas zaprogramowania chipu 5 sekund i 10 zł w kieszeni. Już na ten temat pisano. Pozdrawiam
    Sam od ponad roku obsługuję trzy takie drukarki i w żadna nie przestała drukować.

Dodano po 2 [minuty]:

Wsad pamięci drukarki SCX 4200

Dodano po 4 [minuty]:

Plik do wgrania bezpośrednio do pamięci
  • Poziom 15  
    Panowie powtarzam operację i wszystko idzie do końca z sukcessem, ale po zainstalowaniu tego chipa w tonerze drukarka wywala żeby wymienić toner ktoś wie o co może chodzić że nie nabija mi tego chipa?? Już wiem trzeba zmienić mu nr seryjny poniżej foto: