Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ndiswrapper na płycie dwuprocesorowej

Wieniu 18 Apr 2007 23:35 816 0
    Wieniu
    Level 18  
    Witam

Mam następujący problem. Mam sieciówkę radiową D-Linka DWL520+. Pracowała do tej pory na sterownikach z Windowsa na Ndiswraperze. Próbowałem również sterowników ACX, ale siał mi błędami po konsoli. Generalnie wygrabiał się. Zmieniłem jednak płytę na dwuprocesorową pochodzącą z Serwera HP Net serwer E 60. Włożyłem do niej dwa procesory P2 - 450MHz i zainstalowałem Fedorę 4 (wcześniej równiez miałem fedorę 4). Po zainstalowaniu zauważyłem, że w GRUB-ie jest możliwość startu z dwóch jajek. Jedno jajko z dopiskiem smp i drugie z "...fedora core up". Skonfigurowałem DHCPd, SAMBE i wziąłem się za instalację Ndiswrappera i zaraz po wydaniu polecenia make (zgodnie z instrukcją instalacji) pojawia się się to co na załączonym obrazku:

Ndiswrapper na płycie dwuprocesorowej

Przyjąłem to ostrzeżenie do wiadomości i kontynuowałem instalację. Po zainstalowaniu ndiswrappera zainstalowałem stery z WINXP. Całość instalacji przebiegła bez zarzutu, zatem przystąpiłem do uruchomienie internetu. Spróbowałem podnieść interfejs wlan0 i w tym momęcie linux zawiesił się i na konsoli wyświetlił jakieś dziwne informacje. Przestał reagować na klawiature i jedyne co można było zrobić to odłączyć zasilanie. Wtedy komputer można było ponownie uruchomić. Niestety nie udało mi się uruchomić w żaden sposób internetu przy dwóch procach. Skasowałem zatem system i wyjąłem 1 CPU, zastępując go terminatorem. Po ponownej instalacji systemu w GRUB pojawił mi się tylko jeden wpis w formie takiej jak wcześniej, przed wymianą pliku. Postąpiłem analogicznie i zainstowałe wszystko po kolei włącznie ze sterownikami do karty. Przy instalacji ndiswrappera pojawił mi się znowu komunikat z obrazka. Podniosłem interfejs wlan0 i internet zaczął działać. Włożyłem zatem 2 procesor i sukces bo internet pracował. Nie trwało to jednak długo (ok 2 dni) ponieważ dzisiaj po włączeniu serwera popracował poprawnie kilkadziesiąt minut i zawiesił linuksa. Po resecie komputer podnosi interfejs sieciowy wlan0 i pinguje strony na internecie (np. onet) a nie mam dostępu do/z komputerów w sieci lokalnej, nie odpowiadają na pingi. Wyjąłem zatem 2 CPU i zastąpiłem go terminatorem (1 CPU strasznie się grzał). Uruchomiłem serwer, ale sytuacja nie uległa zmianie. Dopiero po kilku resetach serwer wstał i poprawnie zaczął pracować. Nie wiem, jednak jak długo ten stan rzeczy potrwa.

Mam więc pytanie. Czy ktoś wie jak zainstalować DWL520+ tak, żeby poprawnie pracował na płycie z dwoma procesorami???

Bardzo Proszę o Pomoc!!!