Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

XviD - problem z napisami na TV

Sebol81 08 Oct 2003 23:39 1967 10
    Sebol81
    Level 17  
    Witam!
    Gdy oglądam filmy na TV poprzez TV-Out na karcie graficznej, a film jest skompresowany XviD'em to zawsze pojawia się problem.
    Wiadomo, że "tradycyjne" wyświetlanie napisów w Bestplayer czy VPlayer jest niewidoczne na TV.
    Trzeba użyć programu nakładającego napisy na film. Mam nadzieję że wiadomo o co chodzi:)
    W moim przypadku jest to VobSub w wersji 2.18.
    Problem w tym, że za każdym razem gdy oglądam taki film z napisami mam problem z synchronizacją wizji i foni w filmie - dzwięk wyprzedza obraz. Gdyby to były krótkie odstępy to nie byłoby problemu ale u mnie różnica wynosi czasmi nawet kilkanaśćie sekund !!!
    Gdy napisy wyłącze to wszystko wraca do normy.

DivX'y nie sprawiają mi powyższego problemu !!!
    W ich przypadku gdy mam włączone nakładanie napisów wszystko chodzi elegancko.

Aha - gdy oglądam XviD'y to w VobSub'ie muszę zaznaczyć obcję "Force RGB" - inaczej napisy nie są widoczne.
    Nie wiem dlaczego ale w DivX'ach nie muszę uaktywniać tej funkcji.
    W dodatku gdy ta opcja jest uaktywniona to DivX'y mi czasami strasznie chaczą (szczególnie przy dynamicznych scenach).
    Tak więc problem tkwi w tej opcji...
    Jeśli ją włącze to zaczynają się dziać powyższe cuda ale bez tej opcji napisy w XviD'ach mi się nie wyświetlają.

Czyżby program nakładający napisy był do bani...
    A może mam za słaby procek (PII 450)

Ma ktoś może jakieś sugestie?
    Wszelakie propozycje mile widziane:)

POZDRAWIAM
    altop
    Level 11  
    a ile masz ramu?
    bo jeśli chodzi o procesor to mógłby być trochę szybszy.
    Ja mam PIII 450 128MHz ramu i nie mam żadnych problemów.
    Aha jaką masz płytę? na jakim chipsecie?
    Może trzeba ściągnąć sterowniki do płyty a w szczególności do AGP
    Też miałem z tym problem ale po instalacji VIA 4in1 pomogło.(mam chipset VIA)
    Sebol81
    Level 17  
    Mam 128 Ramu.
    Płytę mam A-Trend'a na chipsecie BX - nie powoduje ona żadnych problemów. Bios do niej mam najnowszy jaki kiedykolwiek powstał:)
    Sebol81
    Level 17  
    Ten mój procesorek ma jedną ogromną zaletę - nie stosuje przy nim ŻADNEGO COOLERA. Wystarcza tylko radiator. O jakimkolwiek zawieszaniu się systemu z tego powodu nie ma mowy.
    Użytkownicy "teraźniejszych" kompów o takiej ciszy jak ja mam mogą tylko pomarzyć:)
    elektryk
    Level 42  
    Sebol81 wrote:
    Gdy oglądam filmy na TV poprzez TV-Out na karcie graficznej, a film jest skompresowany XviD'em to zawsze pojawia się problem.
    Wiadomo, że "tradycyjne" wyświetlanie napisów w Bestplayer czy VPlayer jest niewidoczne na TV.
    Może jestem jakiś "dziwny" ale u mnie to działa. Musze tylko przestawić rodziałke na 800x600 bo inaczej cały obraz nie mieści się na telewizorze.
    rzuber
    Level 20  
    moze coś z sterami od grafiki. Ja nigdy nie miałem problemów z napisami w filmie. Przy 800 na 600 bestplayer czy vplayer wyświetlał mi je bez problemu na telewizorze i nie musiałem wcale cudować. Może masz je nisko przesunięte i dlatego tak jest. a co do sprzętu [procesor i ram], to śmiało powinien wystarczyć [tym bardziej, że Pentium]. Ale sprawdziłbym temperature w biosie, może to co ci się dzieje jest wynikiem tego, że za bardzo grzeje ci się procek. Albo moze procek nagrzewa ci grafikę [jeśli jest blisko AGP]. I sprawdź kodeki do filmów. Z kodekami też są nieraz niezłe jazdy...

Pozdrawiam
    izyd
    Level 11  
    hehe .

ludzie co ma temperatura do napisów ??? po prostu vplayer ustawia wyświetlanie na ekranie głownym. ustaw we właściwościach nvidi (najlepiej zrzuc sobie je na tray-a) żeby tv był pierwszym monitorem na czas odtwarzania filmu i po kłopocie. u mnie działa w 100% wcześcniej miałem podobne problemy to były napisy a nie było obrazu i na odwrót. ja ściągniesz nvidie do traya to opcja nview -> klon -> TV+monitor i po kłopocie. po oglądnięciu filmu to samo tylko w drugą stronę nvidia -> klon -> monitor+tv
    rzuber
    Level 20  
    temperatura do napisów nic. ale temperatura ma napewno wpływ na płynność odtwarzania [a co za tym idzie na synchro dżwięku i obrazu pewnie też]....
    Sebol81
    Level 17  
    Co do temperaturki systemu to w moim przypadku na 100% nie jest ona przyczyną mojego problemu. Procek przy max wykorzystaniu grzeje się do temp ok 45 stopni.

Zastosowałem się do rady izyda - działa.

Ale z drugiej strony dobrze by było wiedzieć co mi się chrzani w systemie.

Stery od grafiki to Detonatorki 44.03 - tutaj też raczej nie widzę powodu mojego problemu.
    A co do XviD'a - gdzie mogę znaleźć PORZĄDNĄ wersję tego kodeka.
    Może w tym tkwi problem.

POZDRAWIAM
    digitel
    Level 12  
    Zastosuj najlepszy moim zdaniem program do odtwarzania filmów - AllPlayer.
    Po zainstalowaniu, wejdź w opcje Live update i zainstaluje Ci najnowsze kodeki video i audio.
    Sebol81
    Level 17  
    izyd:
    Quote:

ludzie co ma temperatura do napisów ??? po prostu vplayer ustawia wyświetlanie na ekranie głownym. ustaw we właściwościach nvidi (najlepiej zrzuc sobie je na tray-a) żeby tv był pierwszym monitorem na czas odtwarzania filmu i po kłopocie. u mnie działa w 100% wcześcniej miałem podobne problemy to były napisy a nie było obrazu i na odwrót. ja ściągniesz nvidie do traya to opcja nview -> klon -> TV+monitor i po kłopocie. po oglądnięciu filmu to samo tylko w drugą stronę nvidia -> klon -> monitor+tv

Dzięki

PZDR