Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz Mosfet 25W na IRF532 - 9532.

Jogesh 02 Kwi 2008 11:57 276169 1109
    Patryk987
    Poziom 17  
    witam
    proszę bardzo oto płytka
    tylko że niema opisu elementów więc niewiem czy się się przyda
    zwłaszcza że niektóre resystorki na schemacie to zworki 0 ohm
    jak w końcu znajdę więcej czasu żeby to dokończyś to wrzucę dokładne zięcie gotowej płytki wtedy wszystko będzie wiadomo co i jak
    pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
    korrus666
    Poziom 40  
    konradek26. Patrze sobie na to zdjęcie co wkleiłeś i widzę że masz źle wlutowany jeden z kondensatorów filtrujących. Oba wlutowałeś tak że minus maja do masy, a powinno być tak że w gałęzi ujemnego napięcia jest odwrotnie bo na masie jest wyższy potencjał. Dlatego usmażyłeś rezystor.
  • Relpol przekaźniki
    mkpl
    Poziom 37  
    Patryk987 wszystko ok z tym ze te tranzystory ci się zagotuja :)
    konradek26
    Poziom 17  
    korrus666, zorientowalem sie juz dawno ze tak jest. Poprawilem go, bo jeden juz zdazyl mi eksplodowac dzieki temu. Sa poprawnie. MJE340/350 sprawne, wszystkie BC560C tez, nowe IRFP240/9240 i nadal ~24V stalego na wyjsciu.
    buli1
    Poziom 24  
    Witam!
    Ludzie dajcie spokój ile to idzie pisać tych postów jak wszystko jest napisane w kilku pierwszych. U mnie wszystko działało za pierwszym razem. Czytajcie wszystko pod początku a na pewno sobie poradzicie, a nie pytać kilka razy o to samo. Poz. Życzę wszystkim powodzenia i udanych konstrukcji.
    darek590
    Poziom 14  
    panowie jakiś układ przeciw zwarciowy do tego wzmacniacza może macie i opóźnionego załączenia głośników?? jakieś linki już schematy mile widziane Pozdrawiam
    darek590
    Poziom 14  
    no i lipa podręciłem prąd spoczynkowy i irf poleciały wymieniłem je ale teraz prąd spoczynkowy rośnie cały czaś co mogło jeszcze sie spalić??
    żarówka rtęciowa
    Poziom 36  
    Prawdopodobnie uszkodzeniu uległ układ kompensacji termicznej wzmacniacza.
    darek590
    Poziom 14  
    przy niektórych utworach wzmacniacz troche trzeszczy na wokalu czy można by to jakoś wyelimonować??
    Patryk987
    Poziom 17  
    dzieje się tak przez użycie mało precyzyjnych elementów
    najprawdopodobniej można to zlikwidować przez delikatne zwiękrzenie prądu spoczynkowego
    pozdrawiam
    kaka22
    Poziom 18  
    Mam pytanie: czy zamiast rezystorów 0,22R 4W mogę zastosować 0,22R 2W? Czy coś się stanie? Co mogę dać za bc560 bo u mnie ich nie mogę dostać?
    dowodca_armii
    Poziom 30  
    kaka22 napisał:
    Mam pytanie: czy zamiast rezystorów 0,22R 4W mogę zastosować 0,22R 2W? Czy coś się stanie? Co mogę dać za bc560 bo u mnie ich nie mogę dostać?

Możesz połączyć równolegle 2x 44R 2W.
    Zamienniki BC560 to: BC309 2N6003 2SA709 KT3107A ;)
    riger
    Poziom 24  
    Czy u was tez wystepuja tak duze szumy, bez podania sygnalu?
    darek590
    Poziom 14  
    u mnie nie ma zadnych szumów nawet bez podawania sygnału po wygrzaniu sie elementów nawet nie słychac trzeszczenia na wokalu.
    bubi89
    Poziom 21  
    Mam pytanie chciałem zbudować wzmacniacz jak z pierwszego postu, tyle że mój miałby mieć moc 2* 10W (Stereo), wiem że musze złożyć 2 takie żeby mieć stereo tyle, że jak zasile te 2 układy z zasilacza 100VA czy uda mi się osiągnąć tą zamierzoną moc?? Czy może trzeba będzie coś zmienić w układzie??
    mkpl
    Poziom 37  
    Wstaw i się przekonaj :) powinny dzialać. Co do zasilacza 100W ja mam trafo narazie 90W i 14mF na strone i spokojnie te 25W mam. Jeszcze taka mała uwaga. Uwaga na BD140 jesli on się zagrzeje to bedzie ogrzewał tego bc ktory jest koło niego co spowoduje znaczny spadek pradu spoczynkowego !! Ja prad ustawiłem na 130mA a powinno być 100mA ale mniejsza o to po nagrzaniu bd140 i jego radiatora prad spada ponizej 20mA :| przezco powyzej około 10W dzwiek staje się mało przyjemny :| przydała by się choćby prosta stabilizacja tego pradu
    benek161
    Poziom 21  
    Witam.
    Mam pytanie: co oznaczają rezystory R2=4K7, R3=1K5? Odpowiednio 4,7 kilo om i 1,5 kilo om? R17=8R2 to 8,2 om?
    Chilihead
    Poziom 14  
    Jakie są koszty budowy takiego wzmacniacza., jeżeli musiałbym wszystko kupić?
    mkpl
    Poziom 37  
    Z radiatorem pastą termoprzewodzaca podkladkami pod tranzystory wykonaniem plytki 2 koncowkami (stereo) zasilaczem to w 80zł powinieneś się lekko zmieścić wszystko zależy jakie są ceny w twoim regionie i niezawsze opłaca się kupować wszystkiego w jednym sklepie ;)
    Choć ten wzmacniacz odpłaci się naprawde dobra jakością dzwieku
    Chilihead
    Poziom 14  
    Jest to wzmacniacz mono czy stereo?. Nie mogę nigdzie doczytać.
    mkpl
    Poziom 37  
    Musisz wykonać 2 takie uklady jak na pierwszej stronie ;)
    Cene podałem dla 2 ukladow czyli stereo
    Mariusz1442
    Poziom 1  
    a gdy podlącze ten wzmak Bez gnd tylko =,- to będzie chodził?
    hotek
    Poziom 15  
    Witam.
    Żeby uświadomić wszystkich 'agresywnych' od razu mówie że przeczytałem 23 strony tego tematu i nie znalazłem dokładnej odpowiedzi na moje pytanie:p
    Gdzie dokładnie trzeba wpiąć tą pare dwóch końcowych tranzystorów?