Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wózek DESTA - Hydraulika. Jak wymontować część ze zdjęcia?

19 Kwi 2007 21:23 2300 5
  • Poziom 10  
    Witam.

Mam problem z hydrauliką w widlaku DESTA model DVHM 1622LX (silnik dieslowski zetor, rocznik '92), a mianowicie po podniesieniu wideł (obojętnie czy z ładunkiem, czy pustych) i puszczeniu dźwigni podnoszącej (czyli dźwignia w pozycji neutral) widły nie pozostają na wysokości, na którą zostały uniesione, tylko powoli obniżają się.
    Pewnie przepuszcza oring/simmering?

Rozebrałem to częściowo, ale nie mogę wyjąć części zaznaczonej na zdjęciach strzałką.
    Czy ktoś może podpowiedzieć jak tę część wymontować??? :)

Pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 15  
    Dużo roboty. Żeby się dostać musisz wyciągnąć cały rozdzielacz
    Mogą puszczać też siłowniki (niekoniecznie rozdzielacz). Jeśli to szybki spadek będzie słychać co przepuszcza jak przystawisz ucho

Dodano po 4 [minuty]:

Oringi (nie ma simeringów) Simerringi są dla ruchu obrotowego
  • Poziom 13  
    Witam najpierw sprawdź szczelność siłownika ( siłowników) a dopiero potem rozdzielacz.
  • Poziom 10  
    To będzie na 100% rozdzielacz, bo zauważyłem, że kiedy przez chwilę energicznie poruszam dźwignią kilka razy w przód i w tył to czasem po takim zabiegu podnośnik działa tak jak powinien (oring się na jakiś czas dobrze układa?).

Dziękuję za szybkie odpowiedzi :).

Jeszcze jedno, może trudne do udzielenia jasnej odpowiedzi pytanie - czy jako mechanik amator (nie zajmowałem się nigdy hydrauliką) powinienem dać sobie radę z rozłożeniem i złożeniem rozdzielacza, czy bezwarunkowo wzywać fachowca?

Pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    Jeśli to rozdzielacz to rozłożyć i złożyć dasz radę ale go raczej sam nie naprawisz :-( ściągnij jakieś rysunki od tego modelu bo obawiam się że kanały są zamykane suwakiem w połączeniu metal/metal (oringi są jedynie na końcach suwaka i zabezpieczają przed wyciekiem na zewnątrz a nie przed przeciekami w kanałach. Jeśli są takie położenia suwaka w których nie przecieka to może należy dokonać regulacji położenia. W innym przypadku suwak lub gładź cylindra jest porysowana
  • Poziom 10  
    Jeśli to układ metal-metal to chyba rzeczywiście nie będę w stanie naprawić tego we własnym zakresie. Dobrze, że nie rozebrałem rozdzielacza zanim nie spytałem o radę, bo pewnie teraz plułbym sobie w brodę.

Serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc! :)

Pozdrawiam.