Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nowe zwrotnice do Tonsil Space '86

19 Apr 2007 22:06 1785 9
  • Level 10  
    Witam.
    Mam pytanie. Czy zastosowanie takich zwrotnic poprawiłoby jakość dźwięku, czy lepiej pozostać przy oryginalnych, przy oryginalnych głośnikach :?:

Pozdrawiam
  • Helpful post
    Level 32  
    ta zwrota mogłaby tylko coś skaszanić.

chcesz poprawić dźwięk to zainwestuj w nowe okablowanie wewnątrz - tragiczne jest,
    oprócz tego wymieniłbym kondy w zwrotnicy - łatwo je zidentyfikować, elementy są tanie ,a różnice już czuć.
  • Level 25  
    Kolega dobrze napisał jedynie mozesz coś zdymać tą zwrotnicą.
    Co się stało z oryginałami ?
  • Level 22  
    Popraw jeszcze wygłuszenie, zmiana kondów da więcej niż wymiana zwrotnicy na nową.
  • Level 32  
    ew jak znasz wartości lub jeśli znajdziesz schemat w necie to możesz postarać się wymienić niektóre cewki - te nawinięte cienkim drutem - przy niskotonowcu i średniaku, nieraz bywał tam drut 0.6mm ...
  • Level 13  
    ZWROTNICA SŁ-OT-U nie nadaje się do Tonsil Space '86 , głównie za przyczyną zbyt niskiego cięcia gdwk.
    W Space '86 gdwk to jak pamiętam gdwk 7/50 , który nawet na oryginalnej zwrotnicy bardzo często się pali.
    Jeżeli chcesz wymienić zwrotnicę w Space '86 musisz wymienić również gdwk 7/50 np. na tonsil gdwk 9/80. Wtedy będziesz mógł zastosować zwrotnicę z ALTON 80 ( należy jednak zachować korektor impedancji dla gdn)
    Rozwiązanie takie chociaż nie optymalne w praktyce daje niezłe rezultaty – znaczenie poprawia się praca sekcji średnio - wyskotonowej. Warto też uszczelnić i mocniej wytłumić skrzynie. Niestety generalnie cudów po Space '86 nie należy się spodziewać , gdn 20/40 to nie jest głośnik z którego można uzyskać w obudowie zamkniętej ( 16 l.) niski dynamiczny bas.
  • Level 10  
    pjwr, no niestety wiem, że cudów nie będzie, ale tylko to mam, altony albo altusy to na razie nie na moją kieszeń, bo szrotów nie chce kupować :) Ale zawsze lepiej będą grać z porządnym Radmorem niż jakimś bździdłem.

A moglibyście mi jeszcze powiedzieć jakiej grubości kable będą dobre i jakie wygłuszenie?

Z góry dzięki, pozdrawiam.
  • Level 32  
    daj 2 x 1.5mm kw, wytłumienie - najlepiej coś miękkiego a'la wata, raczej nie gąbka.
    Ilośc - dobrać metodą prób i błędów.
  • Level 10  
    I jeszcze jedno. Jak fachowo nazywa się wtyk od tych głośników? Nie mogę jakoś znaleźć :)