Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

halogeny, gdzie to podłączyć?

20 Kwi 2007 08:39 1457 4
  • Poziom 2  
    mam opla rekorda kt[ó]ry juz fabrycznie ma podloczone halogen z tylu i ma wlacznik z juz w srodku czy moge bezposrednio podlaczyc halogeny pod ten wlacznik co mam juz od halogena z tylu samochodu?

Moderowany przez Błażej:

Co to za bełkot?!? Czy wiesz co to są znaki interpunkcyjne i inne zasady pisowni? Ostrzeżenie za pisownię!

• Relpol przekaźniki
  • Poziom 25  
    Jeżeli dobrze Cię zrozumiałem to masz fabrycznie podłączone światła przeciwmgielne z tyłu pojazdu to nie możesz bezpośrednio podłączyć halogenów przednich bo tylne uzywa się tylko podczas bardzo złej widoczności a przednie nie mają takich ograniczeń (patrz kodeks drogowy)
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 25  
    Niestety nie możesz tak zrobic.Przednie halogeny mogą się zaświecać po włączeniu świateł pozycyjnych lub mijania.Natomiast tylne przeciwmgielne mogą się włączyć tylko po włączeniu uprzednio świateł pozycyjnych + przeciwmgielnych przednich lub po włączeniu świateł mijania.Dodatkowo,przeciwmgielne przednie mozesz włączać np.na krętych drogach(np. w górach) podczas normalnej przejżystości powietrza lub podczas ograniczonej widoczności spowodowanej mgłą,mżawką itp.Natomiast tylne światła przeciwmgłowe możesz włączyć TYLKO jeżeli przejrzystość powietrza jest ograniczona do 50m.Jest jeszcze warunek,że muszą byc do nich osobne włączniki i lampki kontrolne,sygnalizujące ich włączenie - zielona dla świateł przednich i żółta dla świateł tylnych.
    Tak więc z wielu przyczyn nie możesz mieć jednego włącznika dla obu tych świateł równocześnie.
  • Poziom 14  
    pomijając kwestie przepisów pozostaje jeszcze kwestia wytrzymałosci wyłacznika który raczej tego nie przeżyje bez użycia przekażnika
  • Poziom 25  
    Dokładnie jak pisze kolega Polo - na przednich musi być jeszcze przekaźnik,ponieważ obciążenie jest tako samo jak przy światłach mijania.