Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP930C - sygnalizuje brak papieru,

jasiekxxx 20 Kwi 2007 09:15 1011 5
  • #1 20 Kwi 2007 09:15
    jasiekxxx
    Poziom 10  

Szukałem ale nie znalazłem rozwiązania więc proszę o pomoc.
    Mam drukarke HP930C.
    Pewnego dnia przestała drukować.
    Teraz niezależnie czy są w niej głowice czy nie, czy pokrywa jest otwarta czy nie to cały czas objawy są takie same.
    Po włączeniu przyciskiem głowica jedzie na lewo, potem kręci się wałek, potem głowica w prawo, głowica w lewo, kręcenie wałka, sygnalizacja braku papieru mimo że nie pobierała, po naciśnięciu przycisku papieru bobiera kartkę do 2/3 długości, potem kawałeczek do przodu, podnosi sięplaskik po bokach kartki, wsiąga kawałeczek kartkę i stoi, sygnalizauje brak papieru.
    I tak w nieskończoność.
    Sprawdzałem na róznych kablach, LPT i USB, połączona z kompem lub nie.
    Zawsze tak samo.
    Proszę o informację czy złomować ją czy da się coś jeszcze zrobić.
    A jeśli jest jakaś metoda to proszę o info.

Pozdrawiam wszystkich.

0 5
  • #2 20 Kwi 2007 10:30
    Syriusz74
    Poziom 23  

No na początek proponuję trochę poczyścić.
    Zdejmij górną część obudowy i wyczyść spirytusem wszystkie czujniki na płycie głównej drukarki.
    Do tego proponuję czyszczenie styków w karetce i kardridżach.
    Przeczyść też enkoder-pprzezroczysty plastikowy pasek z kreskami biegnący za karetką.
    Sprawdź czy w stacji serwisowej nie ma sopli zużytego tuszu.

Powinno pomóc a jak nie to daj znać.

Pozdrawiam

0
  • #3 20 Kwi 2007 13:09
    jasiekxxx
    Poziom 10  

zrobilem wszystko jak napisales, nic to nie pomoglo.
    Co dalej. A moze ta drukarka da sie w jakis sposob zresetowac, gdzies czytalem, ze moglo zabraknac pradu w czasie drukowania i co sie pomieszalo drukarce.
    Prosze o dalsze wskazowki.

Dziekuje wszystkim.

0
  • #4 21 Kwi 2007 21:54
    Syriusz74
    Poziom 23  

Cytat:
    Teraz niezależnie czy są w niej głowice czy nie, czy pokrywa jest otwarta czy nie to cały czas objawy są takie same.

-czy jesteś tego pewien?
    -czy bez kardridży drukarka też pobiera papier?

Sprawdź zdejmując tylną klapkę czy podczas pobierania podnosi się podajnik papieru.

Jeśli naciśniesz w drukarce przycisk "Power" i trzymając go naciśniesz 4 x przycisk obok -to nie będziesz musiał wydawać polecenia drukowania z komputera.

W którym miejscu po otwarciu klapy zatrzymuje się karetka z kardridżami-na obudowie masz buźki które wskazują z którymi pojemnikami może być ewentualnie kłopot-problem nie wskazuje na kardridże ale przy ich niesprawności różne jaja się dzieją.

Pozdrawiam

0
  • #5 23 Kwi 2007 08:13
    jasiekxxx
    Poziom 10  

Wszystkie objawy jakie opisalem sa sprawdzone i tak jest.
    przed chwila sprawdzilem jeszcze raz, w zasadzie nie mam jak wyjac kardridzy bez wyjecia kabla z gniazdka bo karetka jezdzi i parkuje albo po prawej stronie albo po lewej.
    Ja stawiam na uwalona elektronike ale ja sie na tym nie znam wiec prosze o pomoc.

Pozdrawiam i dziekuje za zainteresowanie

0
  • #6 20 Mar 2008 12:56
    jasiekxxx
    Poziom 10  

zamykam temat, Problem rozwiązany. Drukarka ma uszkodzoną elektronikę i zostanie zezłomowana :)

0