Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa Wieży z PC. Jak to zrobić? Jakieś pomysły?

20 Kwi 2007 17:39 1911 9
  • Poziom 13  
    Wiatm mam problemik a zarazem pomysł jak zrobić ze starszego komputera wieże na mp3 (dysk twardy a jak się da to usb) i podłączenie do tego wyświetlacza lcd no i sterowanie na prziciskach bez użycia klawiatury i myszki (napewno by to musiało być na mikrokontrolerze jakiś program do obsługi przicisków i wyświetlacza a sterowanie najlepiej za pomocą mikroshwitch)
    aha no i chce to bez monitora (jedynie lcd)
    może macie jakieś pomysły ??
  • Poziom 16  
    Stara płyta /pentium 100MHz/16MB ram/karta dźwiękowa/dysk .
    DOS + program MPXPLAY + wyświetlacz LCD.
    W pliku konfiguracyjnym można ustawić który klawisz do czego.
    Jako przyciski -część numeryczna klawiatury (można się podpiąć do układu w klawiaturze),Ale zanim to ruszy po włączeniu to zdąrzysz zrobić sobie kawę.
  • Poziom 13  
    ale ja mam troszkę lepszy 450 mHz/192 ram
    a czy możecie mi coś więcej o tym powiedzieć ?
  • Poziom 16  
    sisiu17 napisał:
    ale ja mam troszkę lepszy 450 mHz/192 ram

To powinieneś się cieszyć.Będzie wszystko płynnie chodziło (razem z wyświetlaczem).
  • Poziom 13  
    a czy możecie mi napisać jak co trzeba by zrobić żeby działało jak podłączyć wyświetlacz i jaki najlepszy ?

no a może był już taki temat na forum ??
  • Poziom 13  
    Temat był->szukaj :)
    Code:
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic474252.html
  • Poziom 26  
    Witam
    Na takim procesorze możesz już nawet i DivX odtwarzać :idea:
    Najlepiej spod linuksa - z własnego doświadczenia wiem, że płynniej dekoduje, niż Win.
    Jednak w takim wypadku potrzebowałbyś wyjścia TV w grafice.
    Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    mnie wystarczy mp3 :)
  • Poziom 26  
    Ja do MP3 mam routeroplayer ;) z Toshiby Satellite Pro 440CDT (P133/ 32MiB RAM/ 1.4GB HDD) 8)
    Poza odtwarzaniem muzyki służy, jak nazwa wskazuje, do routowania internetu (robie ludziom komputery i nie chce mi się ciągle "pożyczać" drugiego IP od providera), a także mam do niego podłączony "magazyn danych" (Samsung 80GB) przez USB (niestety, tylko 1.1 :cry: - ale prędkość wystarcza nawet do przesyłania strumienia DivX na inny komputer :) ).
    System: Linux Slackware 10.0, bez "okienek" 8)
    Gdyby nie względy finansowe (zużycie prądu przy pracy ciągłej) pokusiłbym się o zakup jakiegoś desktopa ~500MHz i zrobił na jego bazie "DVD/DivX Player" ;) No, może kiedyś... ;)
    Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    a co myślicie o wykożystaniu wyświetlacza z telefonu komórkowego ? (SE t290i lub siemens MC60) ?
    oba mają 4 tys. kolorów ale w pełni by mnie zadowalało czaron-białe kolory na tych wyświetlaczach

Aha a może ktoś by mi pomógł od podstaw to zrobić (wpłacam na konto cena do uzgodnienia) ??

proszę o odpowiedź