Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

skad zasilanie lamp elektronowych w magnetofonie grundig

20 Kwi 2007 18:26 2848 9
 • Poziom 20  
  Planuję budowę słuchawkowego wzmacniacza lampowego. Mam magnetofon grundig. Nie ma tam żadnych transformatorów oprócz transformatora głosnikowego (który mi sie przyda), skąd zatem bierze się napiecie 6,3 V do żarzenia lamp elektronowych? i skąd bierze sie napiecie anodowe???
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 25  
  Witam.
  Jak pamiętam w tych magnetofonach transformatorem sieciowym było jednocześnie uzwojenie stojana silnika.Warto popatrzeć na schemat.
  Pozdr. wsp
 • Poziom 20  
  Chyba macie trochę racji o tym silniku. idą tam przewody od włacznika przez silnik przez bezpiecznik do płytki. A schematu nie mogę znaleźć :(
 • Poziom 30  
  Fragment schematu Zasilania Lamp i układów elektronicznych w Magnetofonie Grundig
  skad zasilanie lamp elektronowych w magnetofonie grundig
 • Poziom 20  
  :D:D juz wszystko wiem chyba. dzięki za pomoc ! a jeszcze jedno mam transformator głośnikowy z tego magnetofonu ZATRA TG 25-2-666 oraz dzisiaj zdobyłem od kumpla transformator głośnikowy drugi z tv ruskiego (na transformatorze pisze CCCP i gwiazda namalowana xD) ma oznaczenie TB 3-1-9, czy bedzie miała takie same właściwości jak zatra? Nie chce w jednym uchu słyszeć inaczej w drugim inaczej. Jeśli to nie ejst transformator głosnikowy to gdzei jeszcze znajdę transformator ZATRA TG 25-2-666 ???

  już sprawdziłem. Ten transformator jest chyba odpowiednikiem, bo dziala zamienilem z oryginalnym.

  A teraz mam takie pytanko. Na rysunku poniżej jeśli przyłoze woltomierz do miejsca A i B lub E i D z woltomierza odczytuję około 160 V a tyle mi potrzeba do mapięciaq anodowego. Moge normalnie korzystać z tego napiecia??
  skad zasilanie lamp elektronowych w magnetofonie grundig
 • Poziom 25  
  Nestety, tam powinno być po 115v czyli połowa nap. zasilającego, czyli 230v. <tak wynika przecież ze schematu>.
  Pozdr wsp
 • Poziom 20  
  a najdziwniejsze jest ze gdy przystawiam woltomierz do A i D woltomierz wykazuje grubo ponad 340 V. Nie wiem o co tu chodzi.
 • Poziom 16  
  to lepiej zobacz co masz w gniazdku :)