Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zmienic numer portu COM

20 Kwi 2007 20:33 23244 6
  • Poziom 14  
    Mam program automapa na laptopa (winxp)i odbiornik GPS na bluetooth. W automapie jest możliwość wyboru portów COM od 1 do 8 niestety oprogramowanie bluetootha przy łączeniu GPS wybiera port COM 19 jak zrobić aby byl to port np 7?
  • Poziom 10  
    a może prostym sposobem jest zmienienie portu w menedżerze urządzeń :)
    zakładkaa porty com i lpt
    do bluetooth'a będą dwa, przydzielone obok nich numery portów
    właściwości potem ustawienia portu, zaawansowane i wybierasz numer portu com
  • Poziom 25  
    Pytanie do Kolegi Serfurum, robię tak jak napisałeś, i niby wszystko się zgadza tylko że kiedy naciskam Zaawansowane wyskakuje komunikat "Musisz mieć uprawnienia do zapisu w rejestrze dla tego urządzenia w celu zmodyfikowania zaawansowanych ustawień urządzenia", w drugim komputerze istotnie da się zmienić, ale akurat w tym co trzeba nie da się.
  • Poziom 26  
    Mam podobny problem

Laptop HP wykrywa antenę GPS od telefonu nokia na porcie com19
    paruję porty np com1-com19 w programie virtual port com i
    automapa "widzi" już antenę ale nie ma wzajemnej komunikacji

dodam że na innym laptopie HP z dokupionym odbiornikiem bluetooth wszystko śmiga jak trzeba ale tam antena domyślnie instaluje się na com4

ma ktoś sprawdzony sposób jak to uruchomić ?
  • Poziom 10  
    też taki problem kiedyś miałem, troche trojanów na kompie miałem i nic nie mogłem zmieniac, jedynie format pomógł

Automapa działa na portach com od 1 do 9
    i jak się zainstaluje bluetooth to musi byc w tym przedziale

przez ten program niechce mi działac, nie wiem czego ale nie działa

natomiast ja mam kolejny problem, mam teraz xp 64 bit i tam nie da się zmienic portu com i lipa bo program niedziała
    (wcześniej miałem był xp pro sp2 i tam com da się zmienic z managera)
    w między czasie wychodzi więcej niedociągłości xp64bit tak więc jutro formacik i powrót na starą sprawdzoną platforme
  • Poziom 10  
    Częstym powodem jest przypisanie odbiornika GPS do bardzo wysokiego numeru portu COM.
    Można to zwykle zmienić poprzez wykonanie następujących kroków:

1. Prawym klawiszem myszy należy wybrać Mój Komputer/Komputer -> Właściwości.
    2. Wybieramy zakładkę Sprzęt.
    3. Wybieramy Menadżer Urządzeń.
    4. Wybieramy Porty COM i LPT.

Klikając podwójnie otwieramy Właściwości:
    tutaj należy wybrać Ustawienia Portu, następnie Zaawansowane -> Numer Portu COM i ustawić COM 11 (jest to emulacja nieistniejących portów COM). Następnie należy podłączyć odbiornik, sygnał powinien zostać już wykryty.

Jeśli nie mamy możliwości zmiany numeru portu po stronie komputera, możemy to zrobić modyfikując plik gps.settings w kartotece AutoMapa EU/Profiles/[katalog aktualnie używanego profilu]/Settings Files.

Znajdziemy tam linie:

Port=[numer portu COM]
    LastUsedPort=[ostatnio wykryty port, 255 znaczy że jeszcze nie wykryto]
    BaudRate=[prędkość transmisji]
    Autostart=[0/1 czy ma startować automatycznie]
    Autodetect=[0/1 czy ma zostać automatycznie wykryty]
    AutodetectMinPort=[zakres przeszukiwanych portów, od]
    AutodetectMaxPort=[zakres przeszukiwanych portów, od]

Jeśli nasze urządzenie pracuje na porcie 18, z prędkością 14400 bodów i chcemy aby GPS był włączany automatycznie wraz ze startem AutoMapy, należy zmienić następujące linie:

Port=18
    BaudRate=14400
    Autostart=1
    Autodetect=0