Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki zestawik samochodowy do noki 6100 by podłączyć pod radi

rafalgsm 20 Apr 2007 21:38 924 4
    rafalgsm
    Level 15  
    Jak w temacie chciałbym kupić zestawik do mojej noki 6100 taki bym mógł podłączyć pod radio pioneera i gdy będzie dzwonił tel można by było rozmawiać i słyszeć przez radyjko.No i by wyciszało podczas dzwoninia.
    Czekam na rady.
    Master_Tarzan
    Level 13  
    Troszki to skomplikowane :). Najlepiej było by kupić sobie przelotkę by móc podłączyć zwykłe słuchawki do telefony i taką kasetę z głowicą (służy ona do podłączenia MP3ki do radia samochodowego za pomocą doku kaset) i wtedy będzie słychać w głośnikach. Trzeba opatentować jakiś wzmacniacz mikrofonu i mikrofon. No i jakiś układ przyciszający radio podczas połączenia.
    Najlepiej sobie kupić jakiś osobny, zewnętrzny zestaw samochodowy głośnomówiący??
    rafalgsm
    Level 15  
    Ale właśnie chodzi mi o zewnętrzny zestawik taki bym mógł sprzężyć go z radiem :)
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Każdy zestaw głośnomówiący wyposażony w głośnik zewnętrzny można spiąć z każdym radiem. Jeśli radio posiada wejście MUTE, to za jego pomocą można wyciszać radio, jeśli radio nie posiada takiego wejścia, to za pomocą przekaźnika rozwiernego, sterowanego z wyjścia zestawu głośnomówiącego można wyłączać radio (rozłączając napięcie po stacyjce). A sygnał z głośnika zestawu głośnomówiącego można wpiąć pod jeden z głośników (lub dwa łącząc je wtedy w szereg) też za pomocą przekaźnika.
    pawkg
    Level 1  
    Nie wiem czy dobrze rozumiem. Podanie masy na styk MUTE w radiu powoduje wyciszenie radia? Jeśli mam w radiu styki "tel+" i "tel-" to podłączam pod nie sygnał audio z centralki (zamiast głośnika zewnętrznego to do radia). I przy takim podłączeniu podczas rozmowy wycisza się radio a potencjometrem głośności sygnału w radioodtwarzaczu reguluję głośność rozmówcy?