Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki zestawik samochodowy do noki 6100 by podłączyć pod radi

20 Kwi 2007 21:38 894 4
  • Poziom 15  
    Jak w temacie chciałbym kupić zestawik do mojej noki 6100 taki bym mógł podłączyć pod radio pioneera i gdy będzie dzwonił tel można by było rozmawiać i słyszeć przez radyjko.No i by wyciszało podczas dzwoninia.
    Czekam na rady.
  • Poziom 13  
    Troszki to skomplikowane :). Najlepiej było by kupić sobie przelotkę by móc podłączyć zwykłe słuchawki do telefony i taką kasetę z głowicą (służy ona do podłączenia MP3ki do radia samochodowego za pomocą doku kaset) i wtedy będzie słychać w głośnikach. Trzeba opatentować jakiś wzmacniacz mikrofonu i mikrofon. No i jakiś układ przyciszający radio podczas połączenia.
    Najlepiej sobie kupić jakiś osobny, zewnętrzny zestaw samochodowy głośnomówiący??
  • Poziom 15  
    Ale właśnie chodzi mi o zewnętrzny zestawik taki bym mógł sprzężyć go z radiem :)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Każdy zestaw głośnomówiący wyposażony w głośnik zewnętrzny można spiąć z każdym radiem. Jeśli radio posiada wejście MUTE, to za jego pomocą można wyciszać radio, jeśli radio nie posiada takiego wejścia, to za pomocą przekaźnika rozwiernego, sterowanego z wyjścia zestawu głośnomówiącego można wyłączać radio (rozłączając napięcie po stacyjce). A sygnał z głośnika zestawu głośnomówiącego można wpiąć pod jeden z głośników (lub dwa łącząc je wtedy w szereg) też za pomocą przekaźnika.
  • Poziom 1  
    Nie wiem czy dobrze rozumiem. Podanie masy na styk MUTE w radiu powoduje wyciszenie radia? Jeśli mam w radiu styki "tel+" i "tel-" to podłączam pod nie sygnał audio z centralki (zamiast głośnika zewnętrznego to do radia). I przy takim podłączeniu podczas rozmowy wycisza się radio a potencjometrem głośności sygnału w radioodtwarzaczu reguluję głośność rozmówcy?