Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bezpieczny PC co zrobić ??

21 Kwi 2007 02:37 1050 12
  • Poziom 14  
    Witam mam mały zgryz otóż zastanawiam sie jaki - jakie programy zainstalować aby komputer był bezpieczny jak i przed Hakerami, trojańskimi, robakami i szpiegami ITP. proszę o pomoc i podania jakiegoś b.dobrego programu !!!! pozdrawiam .

Dodano po 36 [minuty]:

P.S Dobrze by było żeby był to program w wersji językowej PL
  • Poziom 11  
    Każdy ma inne zdanie na ten temat, jak dla mnie to :

- Kaspersky Internet Security` i do tego `Ewido`online co jakiś czas skanowanie.

jeżeli myślisz o bezpłatnych to :

Avira (antywirus) i Comodo (firewall) - te dwa programy ostatnio zawsze są w czołówkach testów.. ( Comodo jest bez PL. )

• Poziom 43  
    Proponuję zainstalowanie Linuksa

poczytaj sobie co znalazłem na jednym z for

Cytat:
    wejdźcie sobie na te strone

http://en.wikipedia.org/wiki/Virus_statistics

i porownajcie ile jest wirusow na linuxa a ile na inne systemy!! dane na tej stronie nie sa juz pewnie aktualne bo wirusow na winde juz jest pewnie z kilka tys wiecej
  • Poziom 25  
    bezpieczny komputer to wyłączony komputer :D
    a fakt że linuks pod tym względem jest bezpieczniejszy, raz, że nie ma na niego wirusów, a jak są to w małych ilościach, a dwa, że uprawnienia użytkownika nie pozwalają zaistalować niczego, ergo: nie pracuj na roocie to będzie dobrze
    pozatym firewall oparty na iptabls jest dość dobry bo robi co chcesz a nie to co on chce
  • Poziom 24  
    A może jakiś BeOS, ReactOS lub inny jak najmniej znany... ewentualnie wyjąć HDD i odpalać komputer z płyty live (odpalenie live z HDD też może nie do końca być bezpieczne).
    PS: Kiedyś w filmie o p. Mitnick ( http://www.winter.pl/internet/w0659.html ) wspominał jak miał zrobić komputer w firmie, która miała miała internetu... udało się przez tzw. "czynnik ludzki"
  • Poziom 23  
    Zone Alarm Security Suite - i nic nie musisz robic (nawet znac angielskiego) - firewall + antyvir + antyspy wszystko w jednym
  • Poziom 21  
    Co zrobić? Używać mózgu! To najbezpieczniejszy antywirus na świecie. Piszę to z pełną odpowiedzialnością i świadomością :)
  • Poziom 24  
    _Damian_ napisał:
    Co zrobić? Używać mózgu! To najbezpieczniejszy antywirus na świecie. Piszę to z pełną odpowiedzialnością i świadomością :)

To jest właśnie "czynnik ludzki", o którym wspominał p. Mitnick. Wirus trafił do tej firmy poprzez dyskietkę, którą ze spreparowanym programem użył nieświadomy niczego pracownik owej firmy.
  • Poziom 23  
    dlatego dla takich uzytkownikow sa programy ktore beda bronic PC bez ich wiedzy. oczywiscie nie ma idealnych zabezpieczen (jak we wszystkim :-) )
    Linux oczywiscie ze tak ale nie wymagajcie od kogos ze teraz wywali Winde i zainstaluje sobie Linuxa samemu....

• Poziom 43  
    Cytat:
    nie wymagajcie od kogos ze teraz wywali Winde i zainstaluje sobie Linuxa samemu

Dlaczego :?;
    Ja tak zrobiłem kilka lat temu i jestem zadowolony :D
  • Poziom 23  
    ale zapewne miales wieksze rozeznanie w tematyce komputerowej od zwyklego smiertelnika... ;-)
  • Poziom 21  
    basman123 napisał:
    ale zapewne miales wieksze rozeznanie w tematyce komputerowej od zwyklego smiertelnika... ;-)

To jest typowy mit o linuksie. Linux już od dawna przestał być systemem dla "geeków" czy innych pryszczersów. Teraz wystarczy kilka "klików" żeby zainstalować kompletny system, działający "out of the box" z większości urządzeniami.
  • Poziom 23  
    zwykły smiertelnik ma problem z instalacja windowsa wez to pod uwage :)