Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Trafo z TV - jaka obciążalność prądowa uzwojeń.

21 Kwi 2007 12:52 1074 5
  • Poziom 22  
    Witam serdecznie.

Mam pytanie do kolegów forumowiczów, odnośnie trafa z TV. Trafo zostało wymontowane albo z Loewe albo Grundiga, jakiś stary model - nie pamietam za bardzo z którego z w/w ale na 80% Grundig. Moje pytanie ile amperowe mogą być zwoje? Moze ktoś będzie w stanie oszacować po gabarytach.
    Jedyne numery jakie można odczytać to 33753 2 WA869 - w googlach nic nie znalazłem.

Poniżej zdjęcia w niskiej rozdzielczości, moze wieczorem uda mi się zrobić cyfrówka to zamieszcze nowe, ale narazie w niskiej rozdzielczości.

Dodam że TV był dość spory gabarytowo i to był jakiś Grundig juz ze stereo ( jak juz wspominałem stary model)

-=pozdrawiam=-
  • Admin grupy audio
    Witam

To trafo ma kilka uzwojeń.
    Wydajność prądowa zależy od grubości drutu jakim nawinięte są uzwojenia. Grubszy drut - większa wydajność.

Niestety "na oko" ciężko stwierdzić jakie będą konkretne wartości.

Pozdrawiam
  • Specjalista - spawarki
    No oko ciężko powiedzieć, zależy to od grubości drutu. Przyjmuje się że z drutu o przekroju 1mm można wyciągnąć około 3A ale nie jest to do końca prawdą ponieważ wydajność prądowa uzwojenia wtórnego zależy od wielu czynników m.in rodzaju zastosowanego rdzenia, grubości drutu na uzwojeniach pierwotnym i wtórnym itp. Można jednak w ten sposób przynajmniej orientacyjnie określić wydajność prądową (w bardzo dużym przybliżeniu).
  • Poziom 22  
    Witam.

wielkie dzieki za odpowiedzi.

-=pozdrawiam=-
  • Poziom 33  
    d = 0.6√I - dla uzwojeń położonych "na wierzchu" .

d = 0.7√I - dla uzwojeń położonych głębiej.