Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie głośniki 20cm na półkę do Audi 80 B4 ?

doomelek 21 Kwi 2007 21:40 4059 12
  • #1 21 Kwi 2007 21:40
    doomelek
    Poziom 16  

Witam
    Posiadam autko jak w temacie i kupiłem je z zamontowanymi czterema dwudrożnymi głośnikami 20cm MacAudio (MLC-2120 4om 200W max) na półce z tyłu. Głośniki zasila wzmak Blaupunkta GTA-470 (4x70W/4om, 4x100W/2om RMS). Na razie głośniki podłączone są równolegle po dwa pod dwa kanały wzmaka a pod drugie dwa kanały wzmaka w mostku podłączony jest jakiś mały sub. Problem polega na tym że posypała się membrana jednego głośnika i teraz zastnawiam się co zrobić. Czy lepiej wymienić wszystkie głośniki na jakies identyczne czy np dwa głosniki zostawić te co są i dwa dokupić jakieś inne. Dodam że zależy mi na mocnym basie (muzyka techno ale nie tylko ;-) ). Zapewne lepiej będzie zastosować siakieś dobre głośniki a tego dodatkowego suba wywalić ... zawsze to wiecej miejsca w bagażniku ;-). Czy warto montować na półce głośniki dwudrożne czy wystarczą basowe ? Cena oczywiscie nie za bardzo wygórowana ;-) ... co radzicie ????

0 12
  • #2 21 Kwi 2007 21:56
    greg-si
    Poziom 27  

Ja radze kupić nową pułke wywalając tą starą sprzedać reszte głośników i zainwestować w jakiś rozsądny subwoofer który zagra mocnym basem bo te głośniki w półce nigdy nie zagrają tak jak subik w skrzyneczce oczywiście głośnik nie może być w przypadkowej obudowie.
    Pozdrawiam

0
  • #3 21 Kwi 2007 22:14
    Norman36
    Poziom 15  

Przychylam się do zdania greg-si, jednak jeżeli chcesz koniecznie mieć pusty bagażnik, radzę wymienić od razu wszystkie głośniki. Jeżeli posypał się jeden, reszta też może być na wykończeniu.
    Jeżeli masz dobry zestaw z przodu, możesz w półkę włożyć same basowe. Do zasilenia przodu możesz też użyć wolnych (po pozbyciu się suba) kanałów wzmacniacza.
    Pamiętaj jednak, że ile byś nie kombinował, nigdy nie uzyskasz naprawdę potężnego i niskiego basu bez suba...

0
  • #4 22 Kwi 2007 20:21
    doomelek
    Poziom 16  

Ech no tak nie ma to jak konkretnie zrobiony sub.

OK a jak jednak chciałbym zamontować głośniki na półkę to jakie byście polecali. Oczywiscie zwykłe basowe a nie kilkudrożne. Czytałem na forum że niektóre głośniki dość dobrze sobie radzą na półce bez obudowy (free air) np. głośnik carpower CRB-200TCR. Tylko 4 takie głośniki na półce to chyba przesada ;-) więc może ktoś może polecić jakiś głośnik który "lubi" free air :)

0
  • #5 23 Kwi 2007 11:23
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda

pioneer ts-2150

0
  • #6 23 Kwi 2007 11:43
    Norman36
    Poziom 15  

W CA nie ma czegoś takiego jak przesada! Jest za to dążenie do tego, żeby było więcej/głośniej/lepiej... ;)

0
  • #7 23 Kwi 2007 16:53
    doomelek
    Poziom 16  

Norman36 napisał:
    W CA nie ma czegoś takiego jak przesada! Jest za to dążenie do tego, żeby było więcej/głośniej/lepiej... ;)

Prawda prawda !! ... szkoda tylko, że to wiąże się z kosztami no ale nie ma róży bez kolców ;-)

Na razie muszę się oswoić z wymianą głośników $$$ no ale na pewno nie będę pchał byle jakich głośników więc jak jeszcze ktoś by miał coś godnego polecenia to chętnie wysłucham sugestii ;-)

0
  • #8 24 Kwi 2007 08:56
    slavwek.ie
    Poziom 34  

Witam.
    A co masz z przodu?? czy cała muzyka w twoim aucie opiera się na tylnej półce??
    Moim skromnym zdaniem zamiast pakować $$$ w półkę, pogonić to wszystko, zamontować poprawny przód, dodać do tego subwoofer i zapomnieć o półce. podstawę masz czyli wzmacniacz i radio, na dobrej jakości przód wystarczy 300pln.
    pzdr

0
  • #9 24 Kwi 2007 08:59
    crazy_88
    Poziom 42  

Ja popre zdanie slavwek.ie bo to chyba najlepsze rozwiązanie.

0
  • #10 24 Kwi 2007 17:11
    doomelek
    Poziom 16  

Nie, cała muzyka nie opiera się na półce ... chociaż patrząc jakie i gdzie są głośniki rozmieszczone to ciężko powiedzieć o jakimś przodzie ;-)

Z przodu pod szybą orginalne głośniczki Audi 10cm + do tego w tylnich drzwiach zestaw dwudrożny magnata ze zwrotnicą: TT G 130 (13cm) + HT G 25 (wysokotonowy). Czyli ogólnie to nic szczególnego ale coś tam słychać ;-).

Pewnie na przód polecacie zestaw Helix Blue 62 (~300zł) tylko nie wiem czy w przednie drzwi włożę takie duże głośniki. Trzeba poszperać jak to robi się w B4

0
  • #11 24 Kwi 2007 19:51
    lukass543
    Poziom 10  

Proponuje poszperać na forum audi 80 i 90, tam powinieneś znaleść rozwiązanie.

www.audi80.pl

0
  • #12 24 Kwi 2007 20:16
    doomelek
    Poziom 16  

Jednak da się wsadzić takie głośniki w drzwi :) tylko roboty jest sporo oj sporo :( http://forum.rezacze.pl/viewtopic.php?t=1626

Coraz bardziej przychylam się do propozycji zrezygnowania z głośników w półce na rzecz suba. Niestety konstrukcji jest tyle że można dostać kręćka. No ale tak patrząc od strony mojego wzmaka, który ma w mostku 200W/4om to jaki przetwornik będzie optymalnym rozwiązaniem ??

0
  • #13 24 Kwi 2007 20:53
    arturius78
    Poziom 10  

jak chcesz pójść w jakość poszukaj morele elate 9-2, 9-3 (wufery 22cm) lub seria 6-3 importer Sonia Draga wystarczy wygooglować mogę zgwarantować jakość sam mam 9-3 i są nieprawdopodobne. Dobre basy dają też GTi 605 JBL (dużo tańsze i potrzebują trochę mocy)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo