Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung 500B

wlodekmc 09 Oct 2003 16:05 1254 2
 • #1
  wlodekmc
  Level 14  
  Witam.

  W ramach odreagowania i uspokojenia nerwów, piszę ten post. Zdaję sobie sprawę, że udzielenie jakiejś rady będzie bardzo trudne.  Monitor przed moją naprawą (a właściwie próbą naprawy), miał przywiązane do obudowy oba przewody. Zasilający i sygnałowy. Odwiązanie ich i nawet lekkie poruszenie tymi kablami przy obudowie, wygaszało całkowicie obraz. Wydawało się że uszkodzenie jest dosyć banalne.
  Po usunięciu zimnych lutów, monitor pracował stabilnie i nacisk na końcówki kabelków nie powodował żadnych objawów. Tak było do czasu założenia obudowy. Po zmontowaniu monitora w całość, wystarczy mocniej nacisnąć, do dołu, przewód sygnałowy, aby doszło do wygaszenia obrazu. Nie mogę zliczyć ile razy go rozebrałem i za każdym razem szukam jakiś złych lutów. Moje próby naprawy nie przynoszą spodziewanych efektów.
  Monitor bez obudowy pracuje dobrze i nie można wywołać objawów tej usterki. Po zmontowaniu zaś w całość, usterka jest bez zmian.

  Płyta tego monitora to:
  Model: CGB5607/5617/5627/6546
  Code: BH41-10342B
  Rev: MP2.2

  Włodek M.C.
 • #2
  candle
  Monitors specialist
  wyglada to na stres mechaniczny, byc moze plyta nie weszla dokladnie w swoje miejsce, byc moze monitorem szarpano i procz zimnych lutow nabawil sie peknietych sciezek
  posprawdzaj okolice gniaz i brzeg plyty
  nie ma sie co nerwowac, przydala by sie zarowka "black light" (uv dyskotekowy) ale i bez tego znajdziesz
 • #3
  wlodekmc
  Level 14  
  Uffff.

  Znalazłem. Uszkodzenie polegało na słabym styku ślizgacza PR, umiejscowionego w pobliżu trafopowielacza. Z tego powodu, że obudowa podpiera płytę w tym miejscu, usterka ta występowała tylko po jej założeniu.

  Włodek MC