Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Miernik SWR i PWR z wyświetlaczem LCD

Damian.Gucio 01 Jul 2007 15:46 83574 109
Tespol
    endriu83
    Level 11  
    Więc tak jak pisałem wyżej, w TME mają bardzo duży wybór obudów odlewanych, jednak trzeba trochę poczekać na realizację zamówienia. Pozdrawiam Andrzej
  • Tespol
    BATT
    Level 21  
    Zamknąłem dziś wszystko w kupę do obudowy.Cewki nawinąłem drutem w emalii 1mm/2-10 zwoi na rdzeniu-dawcą płyta komputerowa druga cewka to ta podwójnym rdzeniem tyle samo zwoi.Całość skalibrowałem podłączając sztuczne obciążenie Radio Herbert ASC.Na wyświetlaczu ustawiłem 4W SWR pokazuje 1,1.Tyle.Ale aby to osiągnąć musiałem usunąć 2 szt. rezystorów równoległych 100 om za pierwszą cewką i także na wyjściu 1 cewki dołożyć diodę 1N5819 w szereg z rezystorem 100 om w połączeniu odsprzężone 10 nF i za rezystorem 1 nF do masy i z tego punktu do WE U pwr w procesorze n.1.Niestety albo coś nie tak z cewkami (ilość zwoi) lub zły typ rdzenia -bo pomiary były zaniżone z dzielnikiem 50 om.
    Gdyby komuś udało się uzyskać lepsze rezultaty to proszę o opis.

To wszystko co mogłem od siebie napisać.

Pozdrawiam.
    sq3dwe
    Level 16  
    Witam wszystkich,jestem w trakcie budowy tego SWR-metra w wersji VHF/UHF,jeśli się uda go uruchomić będę składał wersję na KF.Programowanie picka 16F88 przebiegło bez kłopotów.diody zastosowałem 1N5711 a wzmacniacz LM.Po włączeniu zasilania wyświetlacz
    jest na chwilę podświetlon i gaśnie.Podświetlanie działa dopiero po podaniu
    sygnału na wejście LM-a.Na razie tyle o następnych efektach napiszę.Pozdrawiam Ryszard.
    sq3dwe
    Level 16  
    Witam wszystkich czytających,czy ustawienie mocy wejściowej jest jednorazowe?U mnie po naciśnięciu SET pojawia się napis:CALIBREREN
    Input Watt 5.0 ustawiam przyciskami moc 10W naciskam SET,wyświetlacz powraca do wyświetlania SWR-.- PWR-.- wyłączamam
    zasilanie włączam ponownie nasiskam SET i jest wartość mocy 5.0W.Nie
    zapisała się nowa wartość.Czy aby zmienić tą wartość trzeba ponownie zaprogramować procka?W załączniku zdjęcia SWR metra w moim wykonaniu.Dzięki za pomoc Ryszard
    Dulan
    Level 26  
    sq3dwe skasuj prowizję i zmniesz zdjęcia.
  • Tespol
    sq3dwe
    Level 16  
    Nie potrafię skasować prowizji,przed wysłaniem wpisałem 0.01 żeby nie było prowizji,ale jakims cudem sie pojawiła,jeśli znasz sposób to skasuj tą prowizję.Zdjęcia zrobione zostały przez kolegę z pracy w jakim programie to pomniejszyć?
    sq3dwe
    Level 16  
    Oto zmniejszone zdjęcia i mam nadzieję że tym razem będzie bez punktów.Na razie SWR-meter wskazuje swr wymaga tylko regulacji,natomiat chwilowo mam problem z wyświetlaniem mocy.Ustalam przyczynę braku tych wskazań.Teraz wiem na czym polegał mój błąd z tymo punktami wpisałem 0.01 a powinienem wpisać -0.01.

Dodano po 8 [minuty]:

Coś się zepsuło brak zdjęć

Dodano po 1 [minuty]:

Coś się zepsuło brak zdjęć
    generator
    Level 20  
    Kol. sq3dwe aby nowa wartość się zapisała musi być podana cały czas moc z nadajnika.

pozdrawiam.
    sq3dwe
    Level 16  
    Dzięki za info wytestuję tą opcję.
    sq3dwe
    Level 16  
    Dzięki generator,zadziałało nastepnie pojawił się napis Fscale max174,2 i naar Eeprom z literą N i po naciśnięciu pojawiła się litera J.Podaj dalszą procedurę regulacji bo na razie coś te wskazania nie bardzo są wiarygodne.Ustawiłem maksymalną moc input 50W.Czy to będą waksymalne wskazania samego bargrafu,czy bargrafu i wartości liczbowej?Jest to pierwszy miernik SWR wykonany przee zemnie i brakuje troche wiedzy teoretycznej.Dzięki za pomoc.SQ3DWE.
    generator
    Level 20  
    Teraz musisz podłączyć urządzenie o znanej mocy i tą moc zapisać podczas kalibracji i to wszystko. Jest tylko jeden problem że moce te nie pokrywają się tak samo w zakresie UHF i VHF i trzeba je oddzielnie dla każdego zakresu każdorazowo programować.

pozdrawiam.
    sq3dwe
    Level 16  
    I dopiero po wykonaniu opisanych przez Ciebie czynności przystąpić do regulacji potencjometrami ale w jakiej kolejności?
    generator
    Level 20  
    Tak , a pożniej jeszcze raz korekcja mocy. Pozatym aby uzyskac wł. wskazania należy znależc wl. punkt wzajemnie dla obu potęcjometrów ( chodzi o charaktrystykę przwodzenia diód - myślę że zastosowałeś wszystkie tego samego typu )no i potęcjometry obowiązkowo heliopt.
    sq3dwe
    Level 16  
    Tak diody są tego samego typui i producenta i dobierane pod względem napięcia,potencjometry helipot.Którym potencjometrem najpierw regulować dla ustawienia mocy?

Dodano po 36 [sekundy]:

Tak diody są tego samego typui i producenta i dobierane pod względem napięcia,potencjometry helipot.Którym potencjometrem najpierw regulować dla ustawienia mocy?
    User removed account
    User removed account  
    michał 76
    Level 18  
    Panowie, mam prośbę. Czy mógłby ktoś podać prawidłowe ustawienie bitów przy programowaniu?
    Dzięki
    M.P
    sq3dwe
    Level 16  
    Osobiscie nie zmieniałem ustawienia bitów,po wczytaniu pliku z rozszerzeniem hex program samodzielnie ustawił bity.
    sakis st
    Level 2  
    regulacji potencjometrami ale w jakiej kolejności?
    sp4msu
    Level 20  
    A może zdradzi ktoś tajemnicę ( jeśli oczywiści to zrobił ) czy u niego to ustrojstwo chodzi.
    sq3dwe
    Level 16  
    Oczywiście u mnie działało bez większych problemów.
    sp4msu
    Level 20  
    No to może ja doprecyzuję pytanie.
    Czy oprócz Ciebie ( sq3dwe) jeszcze jest ktoś kto jest takim jak ty szczęśliwcem .
    A pisze to nie dlatego żeby tylko pisać ,a dlatego ze układ jest na tyle prosty że myślę że nie tylko ja , ale i inni to zrobili .
    Układ o którym pisze jest w kilu wersjach , dla wtajemniczonych podsyłam najnowszy link który ma się nijak do poprzednich wersji .
    Wszystkie ponoć " chodzą "
    http://www.pi4zlb.nl/ Druga zakładka na stronie głównej .
    Pozdrawiam .
    filip.s
    Level 23  
    Witam. mam problem z tym ukladem, a mianowicie po uruchomieniu ukladu nie pokazuje nic, tzn. swr 0 i power 0 po naciśnieciu PTT zaświeca sie wyświetlacz i zamiast SWR -,- PW -,- pokazuje sie SWR 0,0 PW 0,0 i nic pozatym, podawanie napiecia w granicach 0-5V na wejście procesora nie daje żadnych rezultatów, w czy moze być problem?

Pozdrawiam!
    SQ5RGV
    djztaurus
    Level 17  
    Temat może troszkę leciwy ale wiem że wielu jest zainteresowanych tym SWRem. Udało mi się wykonać ten SWR. Obecnie walczę z kalibracją gdyż nie mogę sobie poradzić. Wsad działa w 100% i polecam! Jak zrobię wszystko w całości to umieszczę zdjęcia w DIY.

Do czego służą zworki na płytce mikrokontrolera? Bo nie wiem czy do kalibracji nie trzeba ich zewrzeć.

Pozdrawiam
    Piotreq123
    Level 12  
    Ktoś to jeszcze złożył i działa?
    User removed account
    User removed account  
    labo
    Level 13  
    Witam Panowie,
    Odgrzewam starego kotleta, bo postanowiłem ten miernik wykonać. Chciałbym podpytać na jakich wzmacniaczach LM ostatecznie go uruchamialiście, oraz co myślicie o zastosowaniu zamiast 1SS99 naszych AAP120?
    Tomasz.W
    Level 35  
    labo wrote:
    ....na jakich wzmacniaczach LM ostatecznie go uruchamialiście....
    Nie pamiętam, muszę zerknąć.
    edit
    Właśnie zerknąłem, siedzi sobie tam najzwyczajniejszy LM358. Nie byłem pewien co zostało w urządzeniu ponieważ sprawdzałem działanie na kilku różnych układach.
    labo wrote:
    ....co myślicie o zastosowaniu zamiast 1SS99 naszych AAP120?...
    Ja wstawiłem BAT85.