Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konserwacja drukarki Canon Pixma IP2000

22 Kwi 2007 12:33 10869 8
  • Poziom 13  
    Chciałbym przeprowadzić konserwację drukarki, na co powinienem zwrócić uwagę, co naoliwić, co podkręcić, wyczyścić itd. Nie była konserwowana przez ponad rok. Narazie nie ma z nią większych problemów, tylko nieraz górny podajnik "strzela" przy podawaniu papieru, szczególnie jak jest mało papieru w podajniku. Jak jest prawie pełny podajnik to znowu źle wciąga papier i drukuje bez marginesu dolnego. Najlepiej jak jest wypełniony do połowy. Czy da się coś z tym zrobić?

Ma ktoś może service manual do Canon IP2000?
  • Poziom 23  
    problem z podawaniem papieru :
    -na tacy podawania jest zaznacziona max.ilośc papieru jaką należy załadować do tacy :>>sprawdzić :
    oraz zabiegi konserwacyjne :
    - brudna rolka- czyszczenie \/ wymiana
    - wydarty separator -wymiana
    - smarowanie szyny-> karetki z tuszem

• Poziom 43  
    Przy konserwacji warto również wyczyścić stacje serwisową i przynajmniej wyprać pampersa.

Procedura resetowania pampersa jest opisana na forum - użyj opcji " szukaj "
  • Poziom 13  
    Jak w tym modelu wymienić pampersa? Właśnie zdjąłem obudowę, ale nie ma dojścia do pampersa. Domyślam się, że konieczne jest odkręcenie stacji serwisowej. Jak to zrobić, żeby potem to dobrze poskładać. Co powinienem pokolei poodkręcać.

Widzę jeszcze, że te rolki od podajnika papieru są popękane(na gumie jest taka "pajęczynka"). Da się je jakoś zregenerować? Może okleić je czymś? Czy można je gdzieś kupić?
  • Poziom 23  
    Nie miałem jeszcze IP2000 ale w IP3000 odkręcasz 4 śruby mocujące mechanikę drukarki do dolnej obudowy,zdejmujesz i masz pampersa na wierzchu.
    Pampersa pierzesz pod bierzącą wodą.Żeby nie utrudniać sobie życia całą mechanikę bez rozkręcania wkładam do wanny i też traktuję ciepłą wodą z mydłem-ale uważam żeby woda nie leciała na elektronikę.

Oczywiste jest że przy tej metodzie coś tam zawsze na elektronikę kapnie-dlatego ogromną role ma tu dokładne i długie suszenie.
    Sprawdź rurki odprowadzające tusz w stacji serwisowej -mają być drożne-najlepiej je przedmuchać.

Jeśli rolki są popękane i źle pobierają papier to nie ma rady trzeba wymienić.
  • Poziom 13  
    Z tego co widzę, to żeby dojść do pampersa to musiałbym odkręcić wszystkie elementy po kolei. Nie sądze jednak żeby był aż tak utrudniony dostęp do tego pampersa. Nie można się dostać do niego jakoś od spodu? Proszę o instrukcję jak się do niego dostać, tak żeby najmniej zdemontować drukarkę i jak wymontować tę stację serwisową, żeby ją wyczyścić. PILNE !!!

• Poziom 43  
    Nie ma innej drogi - nikt nie obiecał, że będzie lekko - teraz już wiesz, że serwis jak coś robi, to musi kosztować :!:
  • Poziom 13  
    Oj, to widzę, że będe miał duuuużo roboty. Ciekawe tylko czy to później poskładam. Czy muszę zapamiętać jakieś ustawienia zębatek lub inne ustawienia, czy drukarka sama się poustawia po złożeniu. A może ktoś ma inny pomysł jak dojść do tego pampersa i czy jest to wogóle konieczne. Ten pampers, który jest obok stacji serwisowej jest prawie suchy. Nie wiem jak z tym pod spodem. Poza tym elektronika i zasilacz są całkiem odseparowane od pampersa, więc chyba nie ma możliwości aby pampers je pozalewał.
  • Poziom 13  
    Trochę ciężko było, ale się udało. Drukarka po konserwacji działa jak należy. Myślę jednak, że konserwacja nie była jeszcze konieczna, ponieważ pampers był prawie suchy. W ogóle to są trzy warstwy pampersów i żeby nasiąkły do końca to bym musiał chyba z litr tuszu tam wlać, a co dopiero mówić o zalaniu elektroniki. Oczywiście wszystko wyprałem, nasmarowałem i wyczyściłem dokładnie stację serwisową i to chyba jedyny pożytek z tej konserwacji. Ale dzięki temu zaoszczędziłem z 70 zł, które wydałbym w serwisie i trochę się podszkoliłem z budowy drukarki.