Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moduł RF (Xbox 360) - czy da się naprawić?

22 Kwi 2007 12:44 7187 3
  • Poziom 10  
    Witam

Z elektroniki nie jestem asem, lutować umiem ale za nic nie wiem co to jest (to srebne w lewym dolnym rogu):

Przestało mi to działać po lekkim "puknięciu" w to ręką przy rozkładaniu konsoli (rozkładałem ją już nie raz). Przycisk od włączenia konsoli na tej płytce działa, ale diody ani obsługa bezprzewodowych padów niestety nie :/ Oczyściłem styki i nadal nic, sprawdziłem czy nic się nie urwało i z tego co widze wszystko jest na miejscu. Machając tą płytką słychać (czuć) jak lekko coś się tam rusza (w tym srebnym). Czy istnieje możliwość sprawdzenia tego miernikiem? Jak tak to na jakim ustawieniu i co powinno być aby działało? Wszystko co udało mi się znaleźć na ten temat:

Location RF: Module PCB, Top
    Component Family: Passive
    Component Type: Crystal
    Qty: 1
    Component Description: Crystal
    Markings: 12EBAVN5 - to samo pisze na obudowie
    Form: HC-49/US
    IO/Pin Count: 2
    Length: 11.30
    Width: 4.50
    Height: 1.10

Czy można coś takiego dokupić? Co musze wiedzieć przy kupowaniu? Ile coś takiego może kosztować? A może to nie to?

Bardzo proszę o odpowiedź... Moja wiedza niestety jest za mała w tym temacie... Elektroniką (bardziej lutowaniem) zajmuje się dla przyjemności, a nie z zawodu...
  • PCBway
  • Poziom 35  
    Witam
    Jeśli masz na myśli ten element zaznaczony strzałką, to jest to "kwarc"

Jeśli coś tam w środku "lata", to nadaje sie on do wymiany. By kupić ten element, musisz znać jego częstotliwość pracy. Parametr ten powinien być podany na jego obudowie lub na schemacie ideowym. (tylko gdzie tu taki schemat dostać)
    Pozdrawiam
  • PCBway
  • Poziom 10  
    Dzięki za szybką odpowiedź, niestety jedyne co udało mi się znaleźć to opis podany powyżej. Jedyne co pisze na obudowie to 12EBAVN5 i na białej ramce co jest wokół tego "kwarcu" jest R51. Czy można to zastąpić czymś innym? Czy częstotliwość jego pracy może być związana z częstotliwością na jakiej pracują pady bezprzewodowe? (nie działają pady oraz diody od zasilania)

EDIT:

Pady pracują na częstotliwości 2.4 GHz (Wireless)