Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakłucenia w układzie mikroprocesorowym

Decha 22 Kwi 2007 12:55 776 2
  • #1 22 Kwi 2007 12:55
    Decha
    Poziom 11  

Właśnie skończyłem robić sterownik do rolety. Silnik + układ sterujący są ulokowane w pobliżu karnisza razem obok siebie a mikrostyk sterujący (góra/dół) jest na kancie parapetu. Przewód łączący mikrostyk z procesorem (ATTINY 2313) ma długość około 2m. W pokoju obok znajduje się radio CB z anteną samochodową i podczas nadawania układ sterownika rolety zostaje wzbudzony. Próbowałem już kabelek owinąć sreberkiem aluminiowym jako namiastką ekranu ale nic z tego. Odległość anteny od owego kabelka łączącego mikrostyk z Prockiem to około 4m. Jak temu zaradzić i odkłócić ten układ?

• Pomocny post
    #2 22 Kwi 2007 13:08
    mariann
    Poziom 35  

Witam
    Najpierw powinieneś upewnić się czy te zakłócenia pochodzą z tego przewodu. Odłączyć je i sprawdzić zachowanie sterownika przy nadawaniu. Samo owijanie przewodów nie pomoże. Trzeba ten ekran podłączyć jeszcze do masy urządzenia. Spróbuj równolegle do styków wyłącznika i do wejścia procesora podłączyć kondensator ok. 100nF, ale to zależy jakie masz te obwody wejściowe przy procesorze. Ta antena jest dość blisko, więc nie wiem czy coś pomoże takie działanie, ale spróbować można.
    Pozdrawiam

• #3 22 Kwi 2007 14:36
    Decha
    Poziom 11  

Wystarczyło dodać ten kondensatorek o którym wspomniałeś i jest wszystko OK. Serdeczne dzięki.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME