Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

pluskwa a człowiek, polepszenie stabilności odbioru?

Rudolf2 22 Apr 2007 15:08 1472 5
    Rudolf2
    Level 16  
    Witam. Mam pytanie. Mam pluskwe z allegro za 14zl ;) musze powiedziec ze pluskwa nawet ok czulosc bardzo dobra zasieg tez <ok> jest tylko jeden problem :/ pluswy te nie bardzo "lubia" czlowieka chodzi o to ze nie bardzo idzie je np trzymac w rece i miec dobry dbior :/ Da sie w jakis sposob polepszyc stabilnosc odbiory ? Chodzi mi o to ze ta pluskwe nalezy umiescic w rekawie a odbiornik to male radyjko philipsa ;) Co polecacie zeby maxymalnie polepszyc jakosc i stabilnosc ? przedluzyc antene nadajnika ? i teraz pytanie czy lepiej jak dotyka ona skory czy nie ? i moze by jakos ekranowac pluskwe ?? pkt za pomoc. Pozdrawiam i z gory dziekuje.
    AdamC
    Level 27  
    Czy nie za dużo wymagasz od urządzenia za 14 pln ?

By obecność człowieka zbytnio nie wpływała na urządzenie trzeba je właściwie zaprojektować a w szczególności ekranować vco,odseparować od następnych stopni,właściwie dopasować antenę.
    Tyle można rzec bez schematu ustrojstwa.

Pozdrawiam
    Rudolf2
    Level 16  
    no tak schematu to sam nie mam a rozbierac jej nie bedze ;P Bede probowal jeszcze. Bede probowal z ekranem jeszcze. Pozdrawiam.
    Bruum
    Level 23  
    Może coś da owinięcie ustrojstwa np. złotkiem z czekolady, jako ekranem. Antena absolutnie jak najdalej od skóry. Dobrze by było, gdybyś wyprowadził ze środka masę urządzonka i połączył z tym "złotym" ekranem. Dalszym krokiem byłoby wykonanie tzw. przeciwwagi, czyli odccinka przewody o długości równej długości antenki i ułożenia jej tak, żeby była jakby przedłużeniem anteny w przeciwnym, oczywiście, kierunku. Po tej próbie możesz zająć się lekkim skracaniem antenki i przeciwwagi-bliskie sąsiedztwo przewodzących obiektów w postaci homo sapiens powoduje wzrost pojemności przewodów i żeby utrzymać ich rezonansową długość trzeba je skrócić. Trochę. Aha-przeciwwaga podpięta do masy ustrojstwa.
    medicb
    Level 28  
    Co wy piszecie za bajki :) jeden pisze o ekranowaniu vco a drugi o przeciwwagach w pluskwie. Te wasze pluskwy to najzwyklejsze generatory zapewne na jednym tranzystorze którym daleko do "stabilności" a do pełni szcześcia brakuje w nich przynajmniej dwóch dodatkowych stopni (przedwzmacniacza, separatora). Każde zbliżenie czegokolwiek co przewodzi prąd elektryczny wprowadza dodatkowe pojemności do obwodu LC i zmienia częstotliwość pracy i to bardzo. Za takie pieniądze nie można spodziewać się mercedesa. Zaekranowanie całości niewiele pomoże! Z tymi przeciwwagami to normalnie mnie powaliło. Mozesz sobie podłączyc nawet pełnofalową antene do tej pluskwy hehe a nic ci to nie da i nic nie zmieni.