Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer TravelMate 2490 - WiFi i modem.

Henry(k) 22 Kwi 2007 16:12 34015 36
  • #1 22 Kwi 2007 16:12
    Henry(k)
    Poziom 30  

Witam.

Nowy laptop Acer TravelMate 2490.
    Na pokładzie WiFi Atheros AR5006X oraz modem patrząc po sterownikach Conexant, identyfikujący się jako "Modem Device on High Definition Audio Bus".

Mam problem, po instalacji sterowników WiFi Atheros nie działa - Nie można uruchomić tego urządzenia (kod 10), natomiast sterowniki do modemu wcale się nie instalują tak jakby te z płyty były nieteges (bład instalacji, kod 1).
    Próbowałem na WinXP Home jak i Pro (SP2) zarówno PL jak i Eng. Oczywiście zaraz po instalacji sterowników do Intel Chipset. Szukałem update BIOS ale mam wersję 3.50 a w sieci są dostępne najnowsze 3.23 - dziwne.
    Instalowałem zarówno sterowniki dołączone na płycie jak i zciągałem do
    Atherosa nowsze 5.0.0.107 generic - objawy identyczne

Załadowałem Knoppix'a LiveCD 5.1.1, po wylistowaniu urządzeń PCI pisze: 'Atheros Communications, Inc. Unknown Device 001c (rev 01)'. A chyba chipset powinien pokazać?
    ndiswrapper ładuje pliki .inf ale pisze "...but there is no new device." czyli nie widzi karty i pliki załadował ale działać nie będą.

Czy coś robię nie tak czy mam nowego-zwalonego laptopa? Cała reszta działa.

PS. Knoppix na Dellu ładnie wyświetlił nazwę chipsetu Atheros na dołożonej karcie TP-Link więc chyba jednak coś nietego z tym Acerem.
    UBUNTU zciągnąłem i to samo, Atheros-Unknown Device.

Ciekawe dlaczego mam bios 3.50 a nigdzie go nie ma na supporcie Acera

0 29
  • #2 23 Kwi 2007 21:18
    oleq_30
    Poziom 30  

mowic szczerze przekopalem strone Atheosa i nie ma sterow,mam wlasnie do zrobienia podobnego laptopa z taka karta WiFi jak twoja.
    W domu mam w Toshibie Satellite Artheos AR5006EG ale stery mialem razem z systemem Vista Home Basic, na płytce Recorvey

0
  • #4 24 Kwi 2007 19:16
    Sprinters
    Poziom 10  

Witam,

Ciekawe dzisiaj przyszedł do mnie taki sam laptop i objawy są identyczne. Czy support acera coś odpowiedział w tym temacie, czy od razu pchnąłeś go na serwis ?

Pozdrawiam

0
  • #5 24 Kwi 2007 19:29
    oleq_30
    Poziom 30  

Serwis Acera jest własnie w Brnie u naszych południowych sąsiadów . Acer w Polsce nie ma swojego serwisu producenckiego. My też reklamacje Acera ślemy do Brna . :( Stery pasuja :)

0
  • #6 24 Kwi 2007 19:40
    Henry(k)
    Poziom 30  

Sprinters napisał:
    Witam,

Ciekawe dzisiaj przyszedł do mnie taki sam laptop i objawy są identyczne. Czy support acera coś odpowiedział w tym temacie, czy od razu pchnąłeś go na serwis ?

Identyczne? Czyżby większa wtopa?
    Spupport nic nie powiedział, problem opisywałem raz na pomocy technicznej drugi raz przy zgłaszaniu naprawy gwarancyjnej. Nikt nic nie wie, czeski film :D

Wysyłam i tyle.

Ale kurcze... tak mnie korciło wgrać bios 3.23 z ich FTP... tylko jak potem powrócić jak nie ma 3.50, albo jeszcze całkiem padnie.

0
  • #7 24 Kwi 2007 20:15
    Sprinters
    Poziom 10  

Wygląda to na szerszy problem, pogooglowałem trochę i wygladałoby to trochę tak, że te karty działają pod Vistą i są rozpoznawane jako Atheros AR5007EG, natomiast problem zaczyna się pod XP.

Co więcej podobny problem występuje w laptopie Fujitsu-Siemens Amilo Li 1718 z tego co wypluło google, laptop też jest vista ready i z takim systemem się sprzedaje, a pod XP jest kucha.

Instalowałeś u siebie Vistę ? Niestety laptopa już dzisiaj ode mnie klient odebrał i nie zdążyłem przetestować wszystkich opcji... Niewykluczone, że i tak dostanę telefon "mam problem...".

Z tym biosem jest ryzyko, faktycznie jest tylko 3.23, a jak patrzę na ten bałagan na FTP acera, to ryzyko go wrzucać... Nawet sterów do GMA 950 nie było w katalogu do serii 2490...

0
  • #8 24 Kwi 2007 20:52
    Henry(k)
    Poziom 30  

Kupiłem z linuxem, takie okrojone coś.
    Nie mam Visty.
    Nigdzie nie pisze, że nie działa to z WinXP więc co mnie obchodzi że działa tylko pod Vistą.
    Zresztą pod Knoppixem i ubuntu też nie działa.

0
  • Pomocny post
    #9 24 Kwi 2007 21:54
    Sprinters
    Poziom 10  

Masz rację oczywiście, nigdzie nie piszą o braku wsparcia sterowników dla WinXP, a sprzedają je z linuksem (nawet nie sprawdziłem czy poprawnie ją wykrywał).

Ale sam w sobie temat visty jest o tyle ciekawy, że pod nim (podobno) to działa, czyli wszystko rozbija się o sterownik pewnie...

0
  • #10 25 Kwi 2007 09:48
    Henry(k)
    Poziom 30  

Dzięki za informacje, pomogłeś mi !!

Zadzwoniłem przed chwilą do supportu i powiedziałem że na Vista prawdopodobnie działa WiFi i... dostałem nowe sterowniki dla XP.
    Teraz zamiast AR5006X wyświetla się AR5007EG i działa :!:

Co do modemu - prawdopodobnie podobna sprawa i Realtek pracuje nad sterami. Zgłosić formularzem na stronie i jak będą nowe stery to poinformują/podeślą.

Nie wysyłam więc, bo modem akurat mi zw..niepotrzebny.

Pozdrawiam.

0
  • #11 25 Kwi 2007 10:01
    Sprinters
    Poziom 10  

No widzisz, właśnie tak rozpoznaje tą kartę Vista, czyli jednak w dobrym kierunku szukałem... Fajnie, że się udało.

Słuchaj, a możesz wystawić tutaj ten sterownik ? Podeślę go od razu klientowi tak dla świętego spokoju. Nie będę musiał wydzwaniać do supportu.

Ewentualnie na mojego maila: sprinter (at) kuznia.net.pl

Pozdrawiam

0
  • #13 25 Kwi 2007 10:18
    Sprinters
    Poziom 10  

O super, dzięki. Tak nawiasem mówiąc próbuję odnaleźć te sterowniki do modemu, bo jestem pewien, że gdzieś je wczoraj widziałem z opisem jakoby rozwiązywały problem nieznanego urządzenia "Modem Device on High Definition Audio Bus". Jak się dokopię spowrotem do tego linka, to wrzucę je tutaj.

0
  • #14 25 Kwi 2007 12:02
    sq13
    Poziom 1  

Modem Device on High Definition Audio Bus --> udało mi się to zainstalować poprzez nacisniejecie w menadzerze urzadzen prawego przycisku mszyki oraz aktualizuj sterownik gdzie pozniej wybralem zainstaluj z listy --> pozniej wybralem nie wyszykuj wybiorę sterownik do zainstalowania --> z dysku ---> cdrom \Drivers\MODEM\WstAzlK i wybralem to
    wszystko poszlo tylko wyskoczyl jakis maly blad jednak wszystko dziala teraz walcze z wifi :) sorki za bledy ale szybko pisalem :)

0
  • #15 26 Kwi 2007 08:23
    wwojtek29
    Poziom 2  

Dzięki za pomoc, wreszcie ktos pokusił sie o faktyczna pomoc, a nie dzwonienie do serwisu, gdzie (nikogo nie obrażając) kobieta ma dwie odpowiedzi - "sflaszować" bios lub wysłać do serwisu.

Dzieki Waszej pomocy wczoraj (a w zasadzie dzis o 2 w nocy) odpaliłem Wi-Fi na w/w modelu Acera.

Chciałem sie jednak z Wami podzielić odpaleniem modemu (godzine poźniej). Wystarczy zaktualizować sterowniki, wybrać z określonej lokalizacji (zaawansowane), poźniej zaznaczyć - nie wyszukaj, wybiore sterownik do zainstalowania, oczywiście wybrać modemy i w liście sterowników wybrać - z dysku i podac mu plik inf ze sterownikami z modemu jakie są na stronie acera do tego modelu. Znajdzie sterownik i KAZAĆ mu go zainstalować. Działa w 100%.

Najwidoczniej cos jest nie tak w pliku inf ze nie znajduje automatycznie.

Pozdrawiam

0
  • #16 26 Kwi 2007 09:00
    Henry(k)
    Poziom 30  

Ale dzwoniąc do Acera mi się zgłaszali panowie za każdym razem - trzeba wybrać tonowo 2 - pomoc techniczna. Poza tym od nich dostałem sterownik do WiFi. Tylko dokładnie i rzeczowo przedstawiłem problem, zasugerowałem w czym można szukać przyczyn. Całkiem inna rozmowa.

Co do modemu, nie wiem, ale ręczne wskazanie nic nie daje, nie ma też takiej ścieżki na płycie "\Drivers\MODEM\WstAzlK" jak napisał sq13.

Laptop narazie oddany bo modem do szczęścia nie jest potrzebny, ale jak trafią się jakieś sterowniki to przetestuję i dam znać.

0
  • #17 28 Kwi 2007 19:15
    marcin_vp
    Poziom 1  

U mnie wszystko poszlo
    - modem - reczna instalacja na driverach ze strony acera
    - wifi - reczna instalacja na driverach Atheros_v5_1_1_9_xp wymuszone AR5007EG

Pozdrawiam

0
  • #18 04 Maj 2007 18:08
    piwib
    Poziom 1  

Witam. Ja mam taki sam problem. Jednak podczas instalacji sterowników które zapodał Henry(k) komputer mi sie wiesza. Co wy na to ? Pozdrawiam

0
  • #19 05 Maj 2007 13:38
    Homer83
    Poziom 1  

Mi wszystko chodzi pięknie poza modemem cos dalej jest nie tak. Przydałyby sie jakies dobre sterowniki do modemu bo na tych z płytki to jest lipa, ale to pewnie kwestia czasu.Jeszcze raz dzieki

0
  • #20 06 Maj 2007 01:42
    leorybnik
    Poziom 2  

z tym wieszaniem to tez mialem taki problem...
    zrobilem tak :
    odinstalowalem wszystko dotyczace tej karty, restart systemu, po restarcie win xp sam wykryl ta karte... ale sterowniki sam wskazalem wlasnie z tego archiwum i wszystko sie samo elegancko zainstalowalo :)

0
  • #21 06 Maj 2007 14:18
    Keisi
    Poziom 10  

Witam wszystkich mój problem kartą WIFI AtherosAR500X polega na tym że nie moge jej skonfigurować automatycznie ładuje sie profil domyślny i nie moge go zmienić. Jakieś rady?

Dodano po 3 [godziny] 15 [minuty]:

Co do moich problemu z konfiguracją Athreos AR5006x to już po kłopocie sterownik sciągnoł sie nie kompletnie. Pozdrawiam

0
  • #22 09 Maj 2007 20:44
    Guzzz
    Poziom 1  

robie tak jak napisano i dalej nic nie idzie ciagle pisze Modem Device on definition Audio Bus i Atheros AR50006X Wireless Network Adapter i znaki zapytania czemu podajcie doładnie linki skad sciagnac te sterowniki i jak to zainstalowac

0
  • #23 22 Maj 2007 18:40
    kresk
    Poziom 1  

Niestety zainstalować owy sterownik trzeba ręcznie przynajmniej w moim przypadku nawet jak podawałem ścieżkę do pliku to nic nie pomagało wiec zainstalowałem ręcznie, a po reboocie systemu wyskoczyło mi "ble ble ble nowy sprzed Modem Device on High Definition Audio Bus". Wiec zainstalowałem kolejny pakiecik instalacyjny, który uzyskałem u was lecz w czasie instalacji przy 75% zrobił się mały zon 20min bez ruchu... i co w tej sytuacji zrobić ?

Mam kolejny problem :) WiFi działa ale nadal wyskakuje mi chęć instalacji "Modem Device on Hight Definition Audio Bus" i jak to zainstalować żeby już mieć święty spokój ?
    Nie wiem ja już nie mam siły :) już około 4 sterownik znalazłem przy czym 4x mi zwiesiło system.
    Wiec proszę o pomoc WiFi mi niby działa ale co mam zrobić aby zainstalować to, a nie wyłączać go i zaznaczać żeby nie informowało mnie o problemie.
    Poprawiłem TONI_2003

0
  • #24 24 Wrz 2007 09:59
    Zaran
    Poziom 2  

Dzekuje za info ;)

Atheros AR5001 Wireless Network Adapter
    DriverVer = 11/15/2006,5.1.1.9

sterownik pomaga

0
  • #25 25 Wrz 2007 21:56
    Djuke
    Poziom 12  

Witam serdecznie,

Mam podobny problem z Acerem Aspire 3693NWLMi...

Zainstalowałem ręcznie sterownik z pliku Henrego (5.1.1.9 bodajże) ale przy instalacji Klienta z instalki zacina się na 15% cały komp i nic... Sam sterownik chyba nie wystarczy do podłączenia się pod internet?!

Czy da rade jakoś inaczej zainstalować klienta (z cmd?) - jeśli tak to proszę o jakieś konkretne instrukcje. Ewentualnie czy można wykorzystać jakiegoś innego klienta karty, innej firmy bądź uniwersalny ?!

Pozdrawiam

0
  • #26 30 Paź 2007 21:40
    dziwny80
    Poziom 10  

Dziękuje bardzo Henry(k) oraz innym, wskazówki bardzo mi pomogły, pozdrawiam.

0
  • #27 20 Lis 2007 17:02
    kufirr
    Poziom 1  

Witam. Mam Laptopa Toshiba L40 - 139 i mam problem z karta Wi Fi. U mnie wyglada to tak:

Oryginalnie mialem Viste pozniej przeinstalowalem na Xp i przez Wi Fi wlasnie sciagalem sterowniki. (Wiec karta dzialala) pozniej przez dlugi okres czasu z niej nie korzystalem az do dzis.

Niestety karta nie dziala, nie wykrywa sieci bezprzewodowych ani nie swieci sie kontrolka karty podczas wlaczenia na "On"

Co robic ? "fachowcy" ze sklepu polecili mi oddanie lapka do serwisu na 28 dni ...

To mozliwe ze karta sie zepsula ? Nie wierze w to. Zainstalowalem sterowniki podane w tym temacie i nic...

0
  • #28 26 Gru 2007 20:05
    mardoq1988
    Poziom 9  

Sprawa dotyczy również Karty Broadcom... własnie kupiłem Laptopa Acer TravelMate 5520 z Vistą. Zainstalowałem sobie XP i wifi nie działa... zainstalowałem sterowniki, ale nic z tego.
    Dajcie jakies namiary na Support to i ja do nich zadzwonie bo zaczyna mnie to wnerwiac. pozdro

0
  • #29 27 Gru 2007 08:49
    kwarki
    Poziom 16  

Support ci powie ze tego gwarancja nie obejmuje i zaleci alt-f10 - przywracanie systemu do ustawien producenta. czyli Viste.

Skad masz sterowniki ktore instalowales do XP?

0
  • #30 27 Gru 2007 12:57
    mardoq1988
    Poziom 9  

ze stronki Acera. Wszystkie są. Dla XP jak i dla VISTA. A alt F10 nie działa. nie mam szans wrócić do Visty. W przywracaniu systemu też nic nie ma.
    Do supportu bym zadzwonił i poprosił o jakieś inne sterowniki, jak do tej karty Atherosa.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo