Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DELCO CRD500 najpierw nie czyta CD , po czasie działa

Tomatos 22 Kwi 2007 18:21 1670 8
  • #1 22 Kwi 2007 18:21
    Tomatos
    Poziom 17  

Witam. Posiadam owe radyjko i od pewnego czasu pojawił się problem.
    Mianowicie kiedy wrzucę płytkę cd radyjko kręci słychać laser na wyświetlaczu pojawia się liczba utworów, potem pojawia się ER-CD i wypluwa płytkę. Myślałem że wina leży po stronie porysowanego cd ale jakie bym nie wsadził nawet oryginał to ten sam komunikat. Po jakimś czasie mu przejdzie i zaczyna działać. Na drugi dzień znowu historia się powtarza. Help

0 8
  • #2 22 Kwi 2007 18:34
    ikar55
    Spec od car audio

Dokładne wyczyszczenie optyki i złącza lasera powinno usunąć problem.

0
  • #3 23 Kwi 2007 12:56
    Unif
    Poziom 12  

Wymontuj mechanizm cd i sprawdż czy poprawnie pracuje mechanizm przesuwu głowicy cd. Jeśli będzie się zacinał to będą podobne objawy które występują u Ciebie.

0
  • #4 23 Kwi 2007 19:18
    Tomatos
    Poziom 17  

Dziwi mnie to że może to być laser skoro podczas błędu CD-ER widzi płytkę skoro odczytuje ilość utworów. Z tego co wiem to są oddzielne układy do odczytu ilości utworów i odtwarzania ścieżki. Dodam że radio dość często przerywa odtwarzanie cd gdy wjadę na jakiś dołek. Co do czyszczenia to i tak nie zaszkodzi i oddam
    znajomemu aby się przyjrzał cd może coś poradzi.

0
  • #5 10 Lip 2007 00:07
    krispel
    Poziom 2  

Witam wszystkich
    Jestem tu nowy, mam ten sam problem cd Dałem do fachowców i stwierdzili że zawiesza sie driver i nie wyłącza silnika od napędu lasera(sanek) ale gość nie chciał go naprawić???

0
  • #6 10 Lip 2007 00:42
    SlaweK
    Poziom 43  

Bo mało jest prawdziwych fachowców w tym temacie a grzebaczy co nie miara. Z resztą komu teraz opłaca się siedzieć cały dzień nad naprawą która jest niewiele warta a czasochłonna. Coraz więcej takich pytań i porad w stylu wyczyść laser, mechanizm , pokręć.... Nudne to się robi a każde cd kiedyś padnie.

SławeK

0
  • #7 12 Lip 2007 22:50
    sq6ade
    Poziom 40  

Tomatos napisał:
    Z tego co wiem to są oddzielne układy do odczytu ilości utworów i odtwarzania ścieżki.

Ja słyszałem że jest jeszcze trzeci układ do zlicznia czasu nagrania :D

A poważnie - nie powielajcie plotek na forumenie bo ktoś może wziąć to za dobrą monetę :D

Laser brudny albo do wymiany - czyli nudy na pudy :(

0
  • #8 20 Gru 2009 21:30
    Waldemar77
    Poziom 10  

Witam. Panowie dostałem się do lasera wyczyściłem i kicha. Dalej to samo. Proszę o jakąś poradę bo juz spędziłem cały dzień i jak się nie da naprawić to ciepnę przez okno podaczas jazdy a szkoda byłoby bo wymieniłem głośniki i fajnie hula w froterce mojej. Poradzcie bo właśnie taki sam miałem problem.

Dodano po 50 [sekundy]:

Sprostowanie - Taki sam mam właśnie problem.

0
  • #9 20 Gru 2009 23:33
    mister_j
    Poziom 22  

Kolego Sławku, no może faktycznie to nudne, ale nie masz obowiązku odpisywać na takie posty. Skoro ktoś pyta to oczekuje porady. Wracając do tematu, jeżeli czyszczenie nie pomaga, to wymieńcie te lasery, one faktycznie wieczne nie są. Koszt niewielki a załatwi problem. Pzdr

0
  Szukaj w 5mln produktów