Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

N-Gage problem z MP3.

Angelo17 22 Apr 2007 21:28 2098 6
 • #1
  Angelo17
  Level 20  
  Witam mam problem z odtwarzaniem MP3 w N-Gage jak próbuje odtworzyć jakiś utwór to pisze nieznany format pliku. Przecież on standardowo odtwarza MP3 więc co jest nie tak?
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #2
  Nosek1
  Level 28  
  SOft jest do przegrania jak masz sprzet to zrobisz to sam jezeli nie to serwis i 30zł i po bólu.
 • #3
  przemek2f
  Level 15  
  a spróbuj zainstalowac jakies mp3player na symbiana
 • #4
  Nosek1
  Level 28  
  Ale po co mp3 player jeżeli n-gage ma w standardzie.Jak chcesz cos domowym sposobem zdziałac zrob reseta z menu lub kodem *#7370# tylko musisz mieć włożona karte sim zeby ten kod zadziałął.
 • #5
  pawel694
  Level 14  
  najperw znim coś wgrasz sformatuj N-gage bo on ma takie zwiechy że aż strach (wiem bo mam N-gage) i zależy jaki n-gage cls czy QD
  QD nie odtwarza mp3 beż zainstalowania odtwarzacza
  Formatowanie N-GAGE

  Poniższy artykuł przedstawia metodę na sformatowanie naszej mobilnej konsoli, nie tracąc przy tym żadnych danych.

  1.) To ważne więc UWAGA!!!
  Pamiętaj, że program PC SUITE dołączany do N-Gage ma opcje robienia backupu jednakże nie działa on bez bluetooth`a, a tego nie każdy posiada więc trzeba sobie radzić na inne sposoby, ale o tym w dalszej części. Formatowanie nie zawsze przynosi upragniony efekt, dlatego czasami potrzebne jest ponowne sformatowanie telefonu. Pamiętaj zanim zabierzesz się do formatowania KONIECZNIE musisz naładować telefon! Bo jeśli energii z baterii zabraknie w czasie przywracania systemu to bez serwisu się nie obejdzie!

  2.) Zanim formatujemy.
  Tak więc, aby nie utracić danych robimy tak:
  Backup kontaktów
  Wystarczy skopiować je na kartę SIM, niestety trzeba to robić po kolei. Wchodzimy w jakiś kontakt i wybieramy COPY TO SIM DIRECT.
  Backup SMS`ów
  Najpierw należy zainstalować program FILE MAN / FExplore / SeleQ lub jakiś inny. Następnie wchodzimy na c:/System i kopiujemy katalog MAIL na kartę MMC. Najpierw jednak należy zmienić jego nazwę na inna np. MAI, bez tego nie wszystkie pliki zostaną skopiowane.
  Backup SAVE`ów
  Save`y znajdują się w katalogu c:/System/Apps tutaj nie musimy nic zmieniać, po prostu wybieramy sobie katalogi i kopiujemy na MMC. Nazwy gier z reguły mają postać np. 6r66 i takie same nazwy mają katalogi z save`ami dla danej gry tzn. jeśli np. Asphalt Urban GT na karcie MMC ma nazwę 6R67 to taką same nazwę ma jego katalog z save`ami na c:/System/Apps

  3.) Proces formatowania.
  Przychodzi kiedyś taki moment, że się wszystko zaczyna psuć, nic nie działa tak jak powinno lub nie działa wcale. Można to załatwić wpisując kod formatujący: *#7370# po jego wpisaniu telefon zapyta nas czy przywrócić ustawienia fabryczne? Oczywiście klikamy TAK w tym momencie telefon ponownie nas pyta, ale tym razem o kod zabezpieczający (blokady) standardowo jest ustawiony 12345 tak więc wpisujemy i potwierdzamy. Ekran będzie się cały czas świecił na biało po kilku sekundach pojawi się napis NOKIA teraz około 1-2minuty musimy cierpliwie czekać. Gdy proces się zakończy telefon sam się uruchomi, i zapyta nas o kod pin godzinę datę itp. Tak więc telefon został przywrócony do stanu w jakim się znajdował tuż po wyjęciu z pudełka, jednakże z drugiej strony traciliśmy:
  - wszystkie kontakty
  - WSZYSTKIE możliwe ustawienia
  - wpisy w notatniku
  - wszystkie SMS`y
  - wszystkie programy wgrane do pamięci telefonu (nie na MMC)
  - wszystkie save`y z gier
  Oczywiście dla jednych to żadna strata, a dla innych niekoniecznie.
  Dlatego przed sformatowaniem N-Gage można pokusić się o zrobienie backupy wszystkich wyżej wymienionych danych.

  4.) Nie uchronna utrata danych.
  Ustawień systemowych niestety nie da się zapisać, wpisów w notatnik, dlatego najlepiej jest sobie gdzieś z boku na kartce zapisać to co może okazać się kiedyś potrzebne. Teraz pozostaje jedynie skopiowanie całej zawartości karty MMC na dysk, gdyż kartę MMC również należy sformatować.

  5.) Po formacie N-gage co dalej?
  Kiedy formatowanie zostanie ukończone pierwsze co robimy to formatujemy kartę MMC, oczywiście z poziomu N-Gage - NIE Z POZIOMU WINDOWS! Po skończonym formatowaniu (które z reguły trochę trwa) kopiujemy wszystko na kartę MMC, następnie zmieniamy ustawienia, wgrywamy potrzebne programiki itd. Przywracamy również nasze backupy, najpierw jednak musimy zainstalować FILE MAN / FExplore / SeleQ lub jakiś inny.
  Kontakty
  Wchodzimy w ToolsSIM direct zaznaczamy wszystko i kopiujemy do kontaktów.
  SAVE`y
  Katalogi z save`ami kopiujemy na c:/System/Apps
  SMS`y
  Kopiujemy katalog MAI na c:/System, następnie zmieniamy nazwę katalogu MAIL na MA, zmieniamy nazwę katalogu MAI na MAIL, a na koniec usuwamy katalog MA. Podmiana katalogów została zakończona. Teraz koniecznie należy wyłączyć i włączyć telefon.
 • #6
  Angelo17
  Level 20  
  Oki dzięki. Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące N-gage, ponieważ nie działają mi klawisze 2,5,8,* wiem że muszę je połączyć bo mam schemat właśnie z elektrody tylko chciałem się upewnić czy wystarczy połączenie samych zepsutych klawiszy? Czy trzeba je łączyć z innymi sprawnymi klawiszami?
 • #7
  Nosek1
  Level 28  
  Wystarczy same uszkodzone ale najpierw przegraj pm-a dla pewnosci zebys nie narobil sie przy HW na darmo.