Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw Car Audio do BMW e36 ( 320 coupe )

eferugieo 22 Kwi 2007 22:01 11292 14
  • #1 22 Kwi 2007 22:01
    eferugieo
    Poziom 14  

Witam,
    Mam ogromny dylemat. Na wstępie powiem, że wiem iż mnóstwo jest już takich i podobnych tematów, jednak każdy różni się np. możliwościami finansowymi, teraz pora na kilka konkretów.

Mam zamiar od podstaw zbudować audio w autku.
    Chciałbym kupić radio najlepiej na mp3 -> jaka firme byście polecali... ( wiem wiem banalne pytanie, ale niestety nie każdy wie na co najbardziej zwracać uwagę przy zakupie radia :)

Do tego chciałbym odseparowany zestaw 2-drożny 165 + tweterki,
    Nie jestem zwolennikiem tylnich głośników więc do bagażnika oczywiście skrzynia basowa :) tylko jaka :) Bagażniki w BMW słyną z tego że są bardzo szczelnie zamknięte, no i ze względu na ten fakt oraz na fakt iż bagażnik jest dośc pokaźnych rozmiarów, nie wiem jaką skrzynię wybrac :)

Na koniec pozostaje już tylko sprawa wzmacniacza/y, ponieważ nie wiem jakie rozwiązanie będzie najlepsze :) czy osobny wzmacniacz na przód osobny na suba, czy może jeden wzmacniacz wystarczy.

Ostatni pytanie być może dla niektórych dość banalne czy kondesator jest konieczny w przypadku zaproponowanej przez was skrzyni basowej :)

Jeszcze pozostaje sprawa kabli :), jakiej firmy najlepiej kupić kable do wzmaka, do kondensatora, jakiej grubuści powinny być kable do suba a jakie do głosników :).

Czy w przypadku zastosowanie skrzyni basowej w gażniku konieczne jest wygłuszenie bagażnika czy obędzie się bez takich zabaw, przód auta pewnie należy dobrze wygłuszyć, żeby już sam przód dawał jako taki basik :).

PS. Ze względu na to że słucham głownie muzyki klubowej i czarnej muzyki z mocnym basem, to właśnie mocny bass jest dla mnie najważniejszy. Bardzo ważnym elementem jest także mocny i jak najczystszy przód sceny.

Do wydania na całość mam ok. 3000 zł, ale nie pogniewam się jeżeli wyjdzie mniej ( powiedzmy tak ok 2000 zł - ale zdaje sobie sprawę z tego że będzie bardzo bardzo ciężko ).

Z góry dziękuje za wszelkie propozycje i sugestie :)

0 14
  • #2 22 Kwi 2007 22:22
    Ache
    Poziom 19  

Ja bede chwalil swoje:P Mianowicie radio Alpine 9871,przod PB ES6C.U mnie narazie bez wzmacniacza i suba...Radio w cenie ok.590 pln,a glosniki sa teraz w promocji kole 370 pln chyba..i przy wtlumionych matami drzwiach potrafia zrobic halas(pozytywny:D)!!Kumpel ma dokladnie taki sam zestaw w E-36 i nie narzeka..tylko kable musialem wymienic,bo oryginalne sa cienkie jak pupa weza:P

0
  • #3 23 Kwi 2007 07:37
    eferugieo
    Poziom 14  

Dzieki serdeczne za pierwszego posta :)

W między czasie chciałbym wprowadzić pewną zmiane :), ze względu na to że w bagaznku tylko skyrznia basowa to może na przód zastosować jakiś system 3-drożny ?? Tzn 3 odseparowane głośniki...

Dalej prosze o porady :)

0
  • #4 23 Kwi 2007 09:28
    Andrzej888
    Poziom 14  

Okej ;) Mam chwile czasu do wyjścia i tak co mi przychodzi do głowy to:

Radio : Clarion DXZ 468 RMP aukcja numer 186216608

Wzmacniacz: U-Dimension Glow 4075
    http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=2.18.184&kid=184&pid=1005

Głośniki na przód: Dego PO 650 Powerline
    http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=2.196.197&kid=197&pid=1188

Subwoofer: Powerbass M-10
    http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=2.178.180&kid=180&pid=1106

Do tego skrzynia pod subwoofer, kabelki i wygłuszenie. Sprzęt myślę, że by Cię zadowolił i to bardzo ;)

0
  • #5 23 Kwi 2007 17:13
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda

solidne 3-way to sporo kasi

0
  • #6 23 Kwi 2007 18:07
    eferugieo
    Poziom 14  

Andrzej888 napisał:
    Okej ;) Mam chwile czasu do wyjścia i tak co mi przychodzi do głowy to:

Radio : Clarion DXZ 468 RMP aukcja numer 186216608

Wzmacniacz: U-Dimension Glow 4075
    http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=2.18.184&kid=184&pid=1005

Głośniki na przód: Dego PO 650 Powerline
    http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=2.196.197&kid=197&pid=1188

Subwoofer: Powerbass M-10
    http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=2.178.180&kid=180&pid=1106

Do tego skrzynia pod subwoofer, kabelki i wygłuszenie. Sprzęt myślę, że by Cię zadowolił i to bardzo ;)

No nie powiem nie powiem :) system zapowiada się rewelacyjnie :)
    Aczkolwiek mam do Ciebie kilka pytań :)

Czy kondensator będzie konieczny ??
    Czy jeden taki głośnik bassowy wystarczy na bagażnik ??
    Czy bagażnik należy jakoś wygłuszyć ?? :)

Dziękuje za porady :)
    Już wkrótce czas na zakupy :]

PS. W jakiej skrzyni njlepiej umieścić głośnik ?? BR czy zamknięta ?? Jaka pojemnosc ?? :)

0
  • #7 23 Kwi 2007 18:29
    crazy_88
    Poziom 42  

Myślę że ten powerbasik może sobie nie poradzić z nagłośnieniem tej coupe ponieważ bmw są bardzo trudne do nagłaśniania.

0
  • #8 23 Kwi 2007 18:30
    slavwek.ie
    Poziom 34  

Witam.
    Głośniki na pzód Andrzej888 zaproponował dobre, wzmacniacz też, ale co do suba to zdecydował bym się na 12" w BR bo bagażnik jest porządnie odizoloany od kabiny i bas będzie słabo docierał do środka, BR ma większą skuteczność niż zamknięta.
    Kondensator nie będzie potzrebny, kable zasilające 25-35mm2, głośnikowe 2x2,5mm2 mininum.
    Bagaznik pewnie trzeba będzie wygłuszyć, napewno uspokoić tablicę rejestracyjną.
    pzdr

0
  • #9 23 Kwi 2007 20:13
    eferugieo
    Poziom 14  

A jakiego suba byście polecili ?? zależałoby mi na tym żeby skrzynia nie zajmowała strasznie dużo miejsca, ogólnie koncepcje mam taką że skrzynia zajmuje tyle miejsca żeby wzmacniacz spokojnie można było ulokowac na opraciu tylniej kanapy, skrzynia mogłaby więc zajmować ok 50% długości kanapy, nie chciałbym tez żeby sięgała daleko w tył :) czyt. jak najdalej od klapy bagażnika :)

0
  • #10 23 Kwi 2007 20:57
    crazy_88
    Poziom 42  

Może coś z ground zero lub powerbass:)

0
  • #12 28 Kwi 2007 19:47
    kaplanek
    Poziom 10  

W dokladnie takim samochodzie mam zalozone panele z mdf z przodu przykrecone do drzwi + wygluszenie matami, troche mnie to pracy kosztowalo ale bylo warto. Mam zalozone Hertze ESK 165 + wysokie tony Tonsil DT 2000 + skrznia JBL 1200B. Wszystko napedzane wzmacniaczem Cruncha i sterowane radyjkiem Alpine ze zmieniarka. Jest to taki zestaw budzetowy ale fajnie gra (przynajmniej dla mnie :) ).

0
  • #13 06 Cze 2008 13:53
    motyl-kwiat
    Poziom 11  

kaplanek jakimi matami wygłuszałes ?

0
  • #14 10 Cze 2008 18:41
    czarnymati
    Poziom 18  

Ja znowu mam w drzwiach dwa zestawy phase co prawda jeszcze nie zlozylem tego do konca ale panele i zestawy juz mam :) na elektrodzie gdzies mam fotki swojej tapicerki, poszukaj moze ci sie akurat przyda.

0
  • #15 10 Cze 2008 23:29
    motyl-kwiat
    Poziom 11  

Glosniczek polecam JL AUDIO 12w3v3-4 rewelacja

0