Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

honda civic - wskaźnik paliwa

22 Apr 2007 22:26 17365 12
  • Level 26  
    w hondzie civic 13000 z 1995 roku wskaźnik paliwa jest maksymalnie w górze i nie wskazuje stanu paliwa słyszałemże jak wyjmie się kluczyk to tak jest ale on nie opada po włączeniu kluczyka czy ktoś miał podobną usterkę i udało sie to usunąć??? nie wiem gdzie zacząć szukać usterki... czy to będzie instalacja jakaś przerwa w niej czy moze pływak
    a może wskaźnik????
  • Level 34  
    Kabel sygnałowy zwarty do masy. Zacznij od kostki przy zbiorniku paliwa.
  • Level 24  
    odepnij przy zbiorniku, sprawdz czujnik w zb. piliwa i linie do wskaznikow
  • Level 26  
    Witam
    No niestety w hondzie uszkodzony był sam wskaźnik w desce rozdzielczej, przewód sygnałowy i sam czujnik z pływakiem jak najbardziej OK.....
    więc rozebrałem deskę i wyjąłem cały licznik a następnie rozkręciłem go i wyjąłem wskaźnik paliwa i zacząłem go sprawdzać a zbudowany on jest z dwóch rezystorków i dwóch cewek nawiniętych na korpus w którym znajduje się magnes z ośką dla strzałki. po dokonaniu pomiarów okazało się że nie ma przejścia jedna cewka choć nie mogłem zrozumieć zasady działania wskaźnika uznałem to za usterkę i zacząłem odwijać cewkę (a było co odwijać i w dodatku trzeba było policzyć zwoje) więc odwinąłem z jedno całe uzwojenie 66 ohm czyli 500 zw a następnie tak 3/4 drugiego uzwojenia czyli 2 razy po 800 zw i znalazłem na samym końcu widoczne uszkodzenie drucika czyli w samym środku... Wyciągnąłem go i przylutowałem do kołka i zacząłem nawijać uzwojenie z powrotem.
    trzeba tylko zwrócić uwagę w którą stronę było nawinięte zewnętrzne uzwojenie bo jeśli nawinie się odwrotnie to nie będzie działało a akurat mi się to przytrafiło i 500 zw musiałem odwinąć ponownie...

po nawinięciu uzwojeń wskaźnik nie potrzebuje żadnej kalibracji jedynie trzeba zaznaczyć na ośce dokładnie jak była założona strzałka aby jej nie przestawić... jak rozrysuję schemat to może go tu wkleję
    gdyby ktoś miał pytania to można pisać na każde spróbuję odpowiedzieć więc panowie do dzieła bo w hondach to częsta przypadłość.....

czas jaki poświęciłem na naprawę to jakieś 3 godzinki mozolnego rozwijania i nawijania uzwojenia (ręcznie oczywiście)

zgodnie z obietnicą załączam rysunek schematu wskaźnika poziomu paliwa jaki naprawiałem w HONDA CIVIC EG3 D13B2 roczniki od 92- 95
  • Level 1  
    Witam
    widze ze jest fachowiec od nieszczesnego wskaznika temp. a moje pytanie jest takie: czy jest mozliwe uratowanie takiego wskaznika z ulamana wskazowka? ośka zlamala sie kilka mm pod wskazowka ale ta czesc oski ktora powinna wystawac z wskaznika niestety sie schowala wew cewki, magnes ja wciagnal :/ czy da sie cos zrobic?
  • Level 26  
    wskaźnik temperatury jest zbudowany tak samo jak wskaźnik paliwa...
    musiałbyś rozwinąć całe uzwojenie otworzyć karkas czyli obudowę i wymienić ośkę zrobić ją z jakiejś igły np a co pewnie wymieniałeś tarcze na białe i zonk pękło??? wskaźnik ściąga się dwoma płaskimi śróbokrętami po dwóch stronach ośki aby jej nie wygiąć....
  • Level 2  
    mam pytanie bo tez mam honde i akurat mi nie dziala wskaznik .
    Jak mam sie do niego dostac czyli co po kolei rozebrac i jak ?
    prosze o odpowiedż
  • Level 26  
    po kolei ci nie powiem bo dawno to rozbierałem ale musisz napewno licznik cały wyjąć a potem go tozebrać nie ma z tym żadnej filozofii
  • Level 2  
    ale mi chodzi o to żeby wyjąc plastikową ramke tak żeby nie pourywać zaczepow

Dodano po 1 [minuty]:

chodzi o to żeby nie pourywać zaczepów w plastikowej ramce wokół wskaź nika
  • Level 2  
    Witam, ja mam problem tego typu:

pękla mi ośka w cewce w civcicu 95, kupiłem cewkę od crx'a 88 ale tam paliwo wskażnik jest po drugiej stronie, czyli teraz jak mam na maxa paliwa to pokazuje mi rezerwę.

Takie zegary mam:

z takich mam cewkę:

W elektronice jestem kiepski czy da sie jakoś zrobić, zeby wzkażnik pokazywał rezerwę na dole?

czy mozna jakoś zamienic kabelki na zwoju? tam są 3 punky + , - , i F

W orginale jest tak, że jak odepne kostke przy zbiorniku, to wskazówka paliwa opada na sam dół. teraz jest tak że idzie w górę.

Jak zamieniłem F z +, to po odłaczeniu kostki wskazówka idzie w dół - pytanie czy to wystarczy, czy sie nic nie spali?
  • Level 11  
    ma ktoś może rozpiskę kostek i pinów liczników z hondy civic 6 gen?
  • Level 1  
    witam moze mi ktos powiedziec ile powinno isc kabli do plywaka w hondzie civic 93r i jak powinnybyc podlaczone bo wakazowka stoi caly czas u gury .dzieki
  • Level 42  
    Misiek , a poczytałeś dokładnie popwyższy temat? Tu jest wszystko.