Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PowerBass S-6C - zakłócenia w głośnikach po odpaleniu auta

23 Kwi 2007 08:15 1778 10
  • Poziom 15  
    Założyłem do mojego Lanosa Power Bass S-6C ( oczywiście wygłuszone drzwi , nowe przewody do głośników i nowe przewody zasilające-bespośrednio do akumulatora) i byłoby wszystko ok bo grają bardzo dobrze ( pod samym radiem) ale zauważyłem dziwną rzecz mianowicie jak wszystko jest wyłączone i włączę silnik to słychać w głośnikach takie popierdywanie. Wystarczy że tylko zaświeci sie radio ( nie musi byc nic włączone a to wszystko znika) Jak to możliwe że głośniki same grają( popierdują ) myślałem że to tapicerka gdzieś drga ale teraz wiem że to w głosnikach. Jest to wkurzające bo musi cały czas świecić sie radio żeby nie było tego słychać. Może ktoś miał podobne problemy i jest w stanie mi pomóc .
    Bardzo o to proszę .
    Pozdrawiam.
  • Poziom 38  
    Wg mnie to wina radia cos nie odlacza calkowicie zasilania koncowki mocy. Mam podobny przypadek u siebie radio blaupunkt przy wylaczonym radiu slychac stukanie w glosnikach.
  • Poziom 15  
    Głośniki sa podpięte pod samo radio i jak radio jest włączone jest wszystko ok.Bez włączonego silnika problem nie istnieje.Jak jest włączony silnik to nawet po zdjęciu panelu z radia słychac to pierdzenie.Radio Kenwood na kasety.
  • Poziom 38  
    przyczyna jest taka ze koncowka mocy nie zostaje odcieta calkowicie od zasilania jest to usterka radia
  • Poziom 15  
    Co z tym fantem zrobić.NA zakup nowego radia mnie stać a jaka mam pewnośc że inne maja inaczej i nie będzie tego zakłócenia.Może jednak coś da sie pokombinować.Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    A ja mam problem z radiem. Otóż jak podłącze subwoofer pod wzmacniacz to dziwnie buczy oraz słychać w nim odgłosy z silnika, wiem, że to wina radia dlatego, że podłączyłem inne i jest dobrze. Dodam, że wczesniej miałem podłączone to uszkodzone radio i grało dobrze. Czy wiecie co mogło się stać z tym radiem i czy da się to naprawić?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    kamis_1 użyj funkcji SZUKAJ. Twój problem był już opisywany setki razy. Prawdopodobnie masz problem z masami na radiu.
    Akuś - musisz otworzyć radio, odczytać typ końcówki mocy jaka tam siedzi, sprawdzić w internecie jej wyprowadzenia i sprawdzić, jaki jest stan na nóżce "stand by" (STB - jest to nóżka na którą podaje się napięcie by załączyć końcówkę, taki remote) na tym układzie. Możliwe, że zostają jakieś śmieci i końcówka nie jest całkowicie odłączona. Ewentualnie odszukać tranzystor za to odpowiedzialny. Możesz tez dla sprawdzenia podłączyć swoje radio w innym aucie lub inne radio w swoim. Bo jest jeszcze taka możliwość, ze przewody głośnikowe mają jakieś przebicie i coś tam "hasa" po przewodach.
  • Poziom 15  
    Wnioskuje z tych postów że jak wyłączony jest silnik i radio to i tak jakiś sygnał jest podawany na głośniki .Jeśli to zakłócenie z sieci to może jakis filtr , tylko gdzie go założyć.Przyznam, że na elektronice za bardzo się nie znam i mogę mieć problem z tą końcówką mocy.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Z twojego ostatniego posta wynika, że niestety sam się raczej z tym nie uporasz. Zostaje ci jedynie podmiana radia w aucie i sprawdzenie tego w innym. Po tym wywnioskujesz, gdzie leży usterka. Bo może to być radio jak i jakaś usterka w okablowaniu samochodu. I wtedy szukać rozwiązania.
  • Poziom 12  
    Błażej użyłem już wczęsniej funkcji szukaj przeczytałem naprwdę dużo na ten temat i nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.
    Dodam tylko, że jutro daję moje radio do naprawy, bo myslę, że w nim jest jakaś usterka. Jak już wceśniej napisałem wymieniłem radio na inne i jest ok. Ale na forum wyczytałem, że ludzie mają podobne problemy co ja na radioodtwarzaczach Pioneer, mam nadzieję, że to nie jest wina firmy.

Nie chcę zakładać nowego watku dlatego też chciałbym sie dowiedzieć jaka jest wasza opinia na temat Radioodtwarzacza firmy kenwood. Czytałem troche na ten temat i podobno kenwood wygrywa jakościowo w porównaniu z pioneerem oraz Alpine w przedziale cenowym 400-500zł?
  • Poziom 15  
    Wiktoria.Znalazłem usterkę.Tak do końca nie wsłuchałem się w te głosniki i dopiero jak zacząłem troche grzebac to zauważyłem że pierdzi tylko lewa strona . Okazało się że jak odkręciłem zwrotnice i przesunąłem ją w inne miejsce to problem zniknął.Prawdopodobnie była zbyt blisko przewodów elektrycznych i one powodowały że coś wzbudzało się w głośnikach.Tak na marginesie to nawet jak wypiołem całą kostke z radia to i tak było to słychać w głośniku , czyli raczej końcówka mocy nic do tego nie miała.Myślę że to jakieś kolejne doświadczenie dla wszystkich montujących samodzielnie sprzęt. Tak jak juz czytałem w wielu postach kable prądowe powinny nie mieć kontaktu z zasilaniem głośników.Bardzo dziękuję wszystkim , którzy zechcieli podzielic sie ze mną swoją wiedzą.Pozdrawiam serdecznie i życzę zero kłopotów przy montażu car audio.Temat zamykam.