Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z ładowaniem, obrotomierzem - astra 1.7 td

23 Kwi 2007 10:52 2870 4
  • Poziom 9  
    od pewnego czasu mam problem z ładowaniem w mojej astrze 1.7 td ( silnik gm ) z 1997. jest to powiązane z obrotomierzem, a mianowicie jeżeli po uruchomieniu silnika obrotomierz sie nie załączy wtedy nie ma ładowania na akumulatorze , natomiast jezeli sie załączy - ładowanie jest. sprawdziłem to poprzez odłączeniu klem z akumulatora, na załączonym silniku przy wyłączonym obrotomierzu samochód gaśnie. aby obrotomierz się załączył muszę mocno go podgazwoać wtedy dostaje jakby jakiegoś impulsu i się załącza,a co za tym idzie jest ładowanie. jest to bardzo irytujące. czy ktoś wie jaka może byc tego przyczyna? jak mozna tosprawdzić i usunąć tą usterkę? proszę o pomoc.
  • Poziom 21  
    nie wolno zdejmować klemy z aku podczas pracy silnika.a jakie ma napięcie jak nie podnosi się obrotek?jak wyglądają szczotki pierścienie?
  • spec od auto-elektro
    Oczywiście obrotomierz jest zasilany z alternatora.Najprawdopodobniej nie masz działającej kontrolki ładowania przez którą się alternator wzbudza lub kończą się szczotki.P
  • Poziom 28  
    Przy włączonym zapłonie dotknij odłączonym przewodem ze styku D (nakrętka M5) do masy powinna się zapalić lampka ładowania , jeżeli nie to wiesz co dalej.