Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP-115C komunikat Fehler : Reinigen

23 Kwi 2007 13:55 5068 4

• Poziom 17  
    Witam wszystkich specjalistów od druku
    Trafiło do mnie od znajomego urządzenie wielofunkcyjne Brother DCP-115C z komunikatem jak w tytule. Z tego co doczytałem to drukarka automatycznie po każdym jej włączeniu czyści sobie głowice zapobiegając ich zaschnięciu. Z opowieści wiem, że usterka powstała po odłączeniu od drukarki kabla zasilającego, przed tym zabiegiem pracowała bez zarzutu.
    Na obecną chwilę po włączeniu zasilania, głowica przesuwa się drukarka przygotowuje się do pracy i po chwili wyskakuje powyższy komunikat, który w praktyce blokuje jej działanie. Nawet nie działa wyłącznik zasilania. Zbiorniki z tuszem nie są puste, pampers czysty.
    Czy ktoś z Kolegów spotkał się już z podobną usterką i zna może receptę na jej usunięcie ? Będę zobowiązany za każdą podpowiedź.
    Pozdrawiam
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 10  
    Wydaje mi się że jest to takie same zabezpieczenie jakie występuje w drukarkach Cannona czy Epsona. Trzeba zrestartować licznik czyszczenia głowicy. Do Epsona jest fajny programik a w Brotherze to już nie czy wogule to jest to , a jak tak to chyba czeka Cię wizyta w serwisie
  • Poziom 2  
    Jak dostać się do pampersa w DCP-115C aby go przeczyścić?
  • Spec od drukarek
    Nie wiem, czy ten komunikat dotyczy przekroczonego limitu licznika kontrolującego "pampersa" - przy ustawionym języku angielskim na wyświetlaczu pojawiają się wtedy komunikaty: "Unable to clean" lub "Unable to print" (miałem niedawno taki problem z DCP-110C). Ten licznik można wtedy skasować kombinacją przycisków, ale nie pamiętam jaką - powinno to być gdzieś na Elektrodzie.