Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mildton 80W pare pytań

23 Kwi 2007 13:57 4444 30
  • Poziom 22  
    Cześć, posiadam w/w kolumny i chce je naprawić. Zawieszenie w głośniku basowym rozpadło sie i mam zamiar je wymienić.

Pierwsze pytanie brzmi czy da się w ogóle wymienić tylko zawieszenie ? a jak tak to jakie wybrać piankowe czy gumowe ??

Drugie pytanie to sprawa kabli, czy jak wymienię kable ( w kolumnie ) na grubsze ( jakie wybrać ?? ) to będzie jakaś zmiana dźwięku ??

Trzecie pytanie jest odnośnie skrzynki, czy warto ją"rozwalić" i skleić na nowo ? czy efekt będzie "widoczny"

Pozdrawiam.
  • Poziom 37  
    Ad 1. Problemy z wymianą membran głośników były szeroko opisywane
    na forum. Użyj "szukaj". Zawieszenie wyłącznie piankowe.
    Ad 2. Można wymienić kable na większy przekrój, nie tylko w kolumnie.
    Ad 3. Nie rozbijaj skrzynek, potem można mieć kłopot. Zalecam dodatkowe
    usztywnienie ścianek, oraz zalanie połączeń klejem do drewna.
    Nie używaj uszczelniaczy, ponieważ mogą działać agresywnie na
    materiał membran głośników.
  • Poziom 22  
    a jak wymienie kable to będzie jakaś różnica ??

A zawieszenie mam zerwane całkowicie, całe się wykruszyło i nie jestem pewien czy da się kupić i przykleić tylko zawieszenie.

A jak usztywnić ścianki, masz jakiś sprawdzony sposób ??

Dodano po 2 [godziny] 31 [minuty]:

to da się wymienić tylko zawieszenie ?
  • Poziom 22  
    jeśli umiesz to robić to wystarczy Ci wymienic samo zawieszenie ale znaac życie nigdy nie am idealnie i mozesz tez membrame potargac tymbardziej ze ona ma troche lat...

Kable kup zwykłe w jakimś sklepie elektronicznym z miedzi beztlenowej 2 x 1,5 mm i spokojnie wystarcza

Popraw ortografie, użyj przycisku PISOWNIA.
    Regulamin.
    Ck.
  • Poziom 22  
    aha, a jak moge wzmocnić skrzynie ?? dać trójkątne listwy w kąty ?? czy jak . . .

a zmieniając kable będize jakieś efekt ?
  • Poziom 11  
    Abyu wzocnić to mozesz dac te listwy ale ja to zrobiłem tak:
    Kupiłem dwie duże butle Wicolu i każde łączenie zalałem klejem ;)
    już pare latek jest git .. Wymiana kabli w środku kolumn będzie miała sens, tylko postaraj sie też żeby jakichś cieniutkich nie było od wzmaka do kolumn do, do tkich kolumn wystarczy spokojnie 2x1,5 a w kolumnach daj 2x,10
  • Poziom 10  
    tez mam te kolumny pare lat temu je wynalazlem na strychu... wez wszsytkie glosniki do regeneracji (we wroclawiu na gieldzie elektronicznej ) i poprostu te ci wezma a dadza takie same po regeneracji i jesli beda mieli na stanie . kabli w kolumnie zmieniac sensu niema bo nieodczujesz roznicy w dzwieku jedynie mozesz dac 2x1,5 do kolumn jak masz powyzej 5m kabla jesli nie to 2x1 wystarczy . a czym bedizesz to zasilal ? ja to napedzam wzmakiem diory WS 354 i gra cudnie naprawde polecam to zestawienie.

Teraz jestem w trakcie budowy suba aktywnego na BSW 154-II (czekam na obudowe i wzmacniacz glosnik juz mam) i chce tak wykombinowac zeby obnizyc na nich znacznie bas i wtedy diora moze nimi zagrac naprawde glosno ale sie zastanawiam czy niedac bezpiecznikow termicznych na tweeter i mild'a bo sie ostro grzeja przy dluzszym graniu , i stad moje pytanie (przepraszam ze wykorzystuje ten temat :) ) jaka temperature wytrzymuja cewki w tweet i mild ?
  • Poziom 22  
    Radmor 5102-TE głośniki stoją blisko, mniej niż 5m kabla, też regeneruje bassowe a wysoko i średniotonowe musze kupić bo były spalone i wujek je wyrzucił dawno temu ;) a te pocentriometry też mam chyba rąbnięte, nic się nie zmienia jak kręce...
  • Poziom 22  
    mam jeszcze takie pytanie: Radmor ma 4 Ohmy, głośniki mają 8 Ohmów i narazie gra głośno ale nie mam głośników wysoko i średniotonowych, czy gdy je wkręce opór bardzo się zwiększy i grać będzie dużo ciszej ?
  • Poziom 25  
    Potencjometry reguluja srednie i wysokie tony, jesli tych glosnikow nie ma to nie beda dzialac. Po zamontowaniu glosnikow srednio i wysokotonowych kolumna bedzie grac glosniej a nie ciszej, opor sie nie zmieni, glosniki sa dolaczane przez zwrotnice.
  • Poziom 22  
    a jeszcze coś chce spytać:P jeżeli będzie taka sytuacja,że wzmacniacz jest na 4 Ohmy a głośniki 8 to o ile będzie ciszej grać ?

i jeżeli dam głośniki wysoko i średniotonowe na 4 Ohmy a basowy 8 (o ile tak możne i zjande takie głośniki) to ile Ohmów będzie miała kolumna ?
  • Poziom 31  
    Kolumna ma taki opór jaki opór ma głośnik basowy i nie widzę sensu stosowania do mildtonów głośników średnich i wysokich o impedancji 4 ohm...oryginalnie było 8 i pod głośniki o takim oporze była projektowana zwrotnica
  • Poziom 22  
    no tak zapomniałem o zwrotnicy :P

to o ile słabej gra kolumna mająca 8 Ω podłaczona pod wzmacniacz co ma 4 Ω ??
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 22  
    Mógłby ktos mi napisać jakie głośniki są w kolumnie Mildton 80 ??

GDN 25/60
    GDM ??
    GDWK ??
  • Poziom 12  
    skoti123 napisał:
    Mógłby ktos mi napisać jakie głośniki są w kolumnie Mildton 80 ??

GDN 25/60
    GDM ??
    GDWK ??

GDN 25/60 - 8Ohm
    GDM 12/60/2 - 8Ohm
    GDWK 9/80/6 - 8Ohm
  • Poziom 30  
    skoti123 napisał:
    co znaczy ostatnio liczba 12/60/2 - średnica/moc/ ?
    to zależy do głośnika w niektórych np 2 oznaczało kopułkę w kolorze membrany a 4 oznaczało srebrna kopułkę, a np w innych głośnikach cyfra ta mogla oznaczać np malowana membranę
  • Poziom 22  
    jeszcze takie pytanie: w zwrotnicach mi się troche przytopiły takie jedne okrągłe z miedzią :D można je wymienić ?? czy trzeba całą zwrotnice? ile kosztuje około ? jakie wogóle, potrzebny schemat bo pewnie tam pisze..

foto:
  • Poziom 30  
    Cytat:
    w zwrotnicach mi się troche przytopiły takie jedne okrągłe z miedzią Very Happy można je wymienić ??
    tak można to wymienić, to co opisujesz to jest cewka, a jej parametry znajdziesz w schemacie zwrotnicy kolumn na pewno jest gdzieś na elce
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich Forumowiczów,
    chciałbym sie podczepić do tematu żeby nie robić bałaganu na forum, mój problem jest następujący posiadam głośniki mildton 80w i są w nich uszkodzone membrany i zawieszenia głośnika niskotonowego, nie chce sie bawić w wymianę w. w. części tylko chcę zakupić nowe głośniki konkretnie te: http://allegro.pl/item215417281__gdn_25_80_tonsil_najczystsze_brzmienie.html

sprzedawca zapewnia że będą pasować, i teraz moje pytania:
    1. Jak sie ma jakość do ceny tych głośników.
    2. Czy będę musiał coś wymieniać czy tylko pozostaje mi odlutować stare głośniki i włożyć nowe.

i pytanie dodatkowe:
    *3. zna ktoś jakiś dobry zakład serwisujący wzmacniacze w Krakowie?

pozdrawiam JasiekB
  • Poziom 35  
    Jeśli chcesz, żeby kolumny dobrze zagrały, to nie kupuj badziewia z podanego linku. Najlepiej będzie dać GDN-y do regeneracji oryginalnymi częściami (wymiana górnego resora i ewentualnie membrany) lub przy pewnej dozie zdolności manualnych uczynić to samemu. Możesz oczywiście kupić nowe Tonsile - fakt, że to wyjdzie ze 2x drożej, niż "zamienniki" czy regeneracja. Kupując pseudogłośniki określane "zamiennikami" Tonsila wyrzucisz tylko niepotrzebnie pieniądze w błoto i zostaniesz z czymś, co nada się może na popielniczkę lub miskę dla psa ;).

Poza tym - przeczytaj, co sądzi sam sprzedawca o oferowanym przezeń asortymencie przy okazji opisu innego głośnika: "GŁOŚNIK GRA BARDZO GŁOŚNO W PORÓWNANIU Z INNYM BARACHŁEM KTÓRE RÓWNIEŻ SPRZEDAJEMY DLA FORSY NA NASZYCH AUKCJACH - ALE TEGO POLECAMY SZCZEGÓLNIE" (link). Nadal zainteresowany zakupem...?
  • Poziom 2  
    Czyli rozumiem ze odradzacie kupna tych głośników i że lepiej oddać stare do regeneracji ?, będę musiał zrobić zwiad na giełdzie ile by kosztowała regeneracja, heh śmieszna sprawa kolumny te znalazłem w kontenerze bo sąsiad sie musiał wyprowadzić, i wyrzucił je razem z zestawem "radmor" który też nadaje sie do naprawy.