Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wzmacniacz pod ALTUS 140?

23 Kwi 2007 20:12 5003 35
  • Poziom 9  
    Witam

posiadam altuski 140 od ok.5 latek wczesniej chodziły na wierzy ale od ok.2 latek na radmorku 5412 :) i kiedys zrobilem w nim przypadkwe zwarcie i sa z nim problemy jakies buczenie mniejsza moc itp . i jaki wzmacniacz byscie polecili pod moje kolumny wmiare po cenie ? i mam takie pytanie w kazdym Radmorze 5412 powyzej Volume 7 jest taki jak by efekt szybkiego podgłoszenia nie ma takiej plynnej regulacji jest cos takiego jak bym z 0 dał odrazu na 4 ?
  • OptexOptex
  • Poziom 24  
    zależy co oznacza "po cenie" dla mnie to do 350zł:
  • OptexOptex
  • Poziom 21  
    No chyba sobie człowieku żartujesz z tymi technics'ami.
    Sony,Onkyo,Denon,Diora,Philips,Pioneer,Marantz,Yamaha ale nie Technics .

Hubert_1 napisał:
    http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=188254544
    ten Pioneer jest mocny chyba 550 wat.

Pobiera z sieci 550watt .....a moc wynosi około 2x80 W 4 ohm

Szukaj czegoś w granicy od 2x50 wat do 2x100w 8 ohm.

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=187661835
    Denon około 2x60 wat 8 ohm....

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=188131660
    Philips 2x80 wat 8 ohm

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=185830654
    Onkyo 2x70 wat 8 ohm

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=187971298
    Diora 2x100 wat 8 ohm

Osobiście bym brał do Polskich kolumn polską diorke ws504 /704.
    Ale desing może ci sie niespodobać.

Przedstawiłem dobrej jakości wzmacniacze Hi-Fi warte uwagi.
  • Poziom 24  
    podałem technicsy bo miałem już z 15 sztuk. Diorka 504 dobry sprzęcik.
  • Poziom 21  
    Jednak Technisc to solidna marka ...robiona z dobry elementów
    Ale jakość dzwięku to na ogół poraszka ,między innymi przez za małe trafa i przekąbinowane przedwzmacnicze .
    Tylko te powyzej 700zł potrafią zagrać cena/jakość ...Nie warto...
  • Poziom 25  
    Alton88 Naprawde chłopie nie wiem co masz do technicsa.
    Jestem uzytkownikiem technicsów od dobrych 10 lat
    obecnie mam amplituner model sa-ex310 i powiem, ze pieknie sie sprawdza pod altusami 140
    i kolego nie cis kitu, ze technics to kiepska firma jesli mało o niej wiesz.
  • Poziom 21  
    Nie nie mówie, że to kiepska marka tylko , za cene technicsa kupisz sprzet innej lepszej marki .
    Tak miałem w łapkach pare wzmacniaczy , a to u kolegi który sprzedał go szybciej niż go kupił , u wujka .
    Zawsze to samo druty zamiast ekranowanych przewodów , najczęściej zwykłe trafa EI o gorszej wydajności niż toroidalne.
    Moc poboru z sieci zawyżona, jak i moc wyjściowa z kosmosu.

Posłuchaj np Denona i za tą samą cene Technicsa ...potem reflesje a że Technics świergota na wysokich , średnie szare, niskie słabo kontrolowane i dudniące przez filtr sub sonic. Zero przestrzeni , scena źle poukładana...i moge tak w kółko.
    A jak upalisz Hybryde to portfel odchudzisz i to sporo.

To nie jest tylko moja opinia , opinia wielu ludzi którzy o elektronice mają jakies pojęcie.
    Poza tym Altus 140 to kolumna brzmiąca ,,inaczej,, ma swój specyficzy klimat napewno nie jest to w kierunku naturalnej barwy ....niestety gra przeciętnie jakościowo ale za to bardzo głośno.
  • Poziom 25  
    Nie bede ci tłumaczył, bo widzę, ze zbyt mało chyba wiesz na temat technicsa.Niech jeszcze ktoś poczyta co piszesz i skomentuje ja nie mam zdania na twoją odp.
  • Poziom 21  
    Czekam z niecierpliwością na twoją odpowiedź ...
    Widze ze niedoceniaż mojego doświadczenia.
    uparłes sie przy swoim słucham dalej.
    mam wrażenie że pędzisz z klapkami na oczaczch i świata poza tecnicsem niewidzisz.
    Owszem tez to przeżyłem naszczęście za wszas sie obudziłem klapki z oczu zdjołem i ochłonołem.
  • Poziom 25  
    Gdybym nie miał do czynienia z wzmacniaczami technicsa to bym nic nie gadał.
    Nie mów ,że za cenę technicsa kupisz lepszego denona.Co do wymyslonych mocy technicsów podaj przykład ?
    Pozatym naprawiałem nie jednego technicsa na serwise wiec wiem co ma w srodku chyba dorwałeś jakiś wzmacniacz z chin z napisem technnicks
    i dlatego tak opiniujesz
  • Poziom 31  
    nie polecam technicsa, lepszy jest denon a jak masz kase to tylko Harman Kordon albo ONKYO !!! to jest potęga a nie jakies technicsy.
  • Poziom 21  
    Ciężko mi teraz określić i pokazac jakiś konkretny model ...Marka technics już nie istnieje stronka intrnetowa też nieaktualna.

Jeżeli twierdzisz że naprawiałes technicsy na serwisie to naprawaj dalej. życze powodzenia. moje zdanie jest Technisc dla ludzi lubiących napis Super cinema home tethr digital system sound.
    A np Onkyo dla ludzi lubiących ponad przeciętną jakość.

Pozdrawiam
  • Poziom 25  
    moim zdaniem lepszy jest Marantz PM7001 KI + SA7001 KI
    jesli mamy z góry ustalac jakość
  • Poziom 1  
  • Poziom 21  
    Sorry kolego ale błądzisz jak dziecko wpuszczone w ciemny las.

Oscylujemy w cenie 200 - 400zł to Marantz PM7001 KI przy cenie 7000zł i jakości przebijającej wszystke technicsy i wzmacnicze w tym temacie wogóle niewchodzi w gre.

harman kardon rewelacyja marka z wyższej półki. lecz do Altusów to jak do poloneza wpakowac silnik z porsche. Niewarto

To co podałem na początku w linkach jak najbardziej pasuje jakościowo i mocowo do altusów140.

arek10_1986 napisał:
    Ktoś napisał że ALTUS 140 są kiepskie w jakości i że grają głośno jeśli jest wszystko oryginalne (Głośniki , Zwrotnice) To kolumn brzmią super przy odpowiednim wzmacniaczu i źródłem sygnału !

Altus 140 ...przy Gdwt 9/40 i bass reflexe zestrojonym na 60 Hz dyskwalifikuje go do rankigu świetnie brzmiących kolumn, i jeszce ścianki z płyt grubości 12 mm + folia na wytłumieniu. Tak Altus 70, 110, 140 ma swuj urok , ostry dzwiek typowy dla muzyki rock, osobiście nic niemam do altusów ale niemozna też uznać że kolumny graja świetnie!!!.
    Co innego Altus 200 /300 mają już łagodniejsze brzmienie w kierunku jakości.
  • Poziom 1  
  • Poziom 12  
    maikel sony pozostaje nadal w stanie głębokiej hibernacji.
    Ja "fascynowałem się altusami 140 i technicsem w poprzednim wieku a dokładnie w latach osiemdziesiątych.
    Za komuny kto miał "cokolwiek" to miał powód do "dumy".
    Teraz w klasie popularnej proponuję np. Yamahę, Onkyo, Denon, Mission, Tannoy itp.

Moim prywatnym zdaniem zestaw Altus + technics to najbardziej obrzydliwy dżwięk jaki kiedykolwiek słuchałem.
  • Poziom 21  
    Kolega wyżej ma jak najbardzie racje .

Pozdrawiam!!!!
  • Poziom 1  
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Moze ja troszke Panow ostudze.

Po pierwsze - pod Altusa mozna podlaczyc wszystko, wiekszych roznic i tak nie bedzie (celowo przesadzam), poniewaz Altus nie jest zestawem oferujacym choc polowe mozliwosci jakie zestaw powinien oferowac, zeby wykorzystac sredniej klasy wzmacniacz.

Po drugie - klotnia ktora firma "jest lepsza" to nieporozumienie. Nalezy porownywac segmentami - czyli jakosc-cena w danym pulapie. Tylko takie porownanie ma sens, no chyba, ze chcecie porownac ze soba mozliwosci firm pokazane w ich modelach flagowych? Hehe, watpie.
    Tak sie sklada, ze nieraz wbrew pozorom i ogolnym opiniom, nawet modele firm malo uznanych w swiecie "audio" oferuja sporo wiecej (w swojej kategorii cenowej!!!), niz smietanka. Prosze odsluchiwac, potem nabrac pokory poprzez roznorodnosc z tego wynikajaca i nie pienic sie tak, ze A jest super, a B jest be.
    Powiem Wam, ze im wiecej rzeczy slysze, tym bardziej nabieram pokory w osadzaniu danych produktow w sposob ogolny - powiem inaczej, w ogole nie osadzam. Zdazylo mi sie, ze firmy z pozoru nie majace prawa wyprowadzic na rynek dobregu wzmacniacza mnie zaskoczyly do stopnia frustracji. Takze, nie osadzajmy tak na lapu capu.
  • Poziom 25  
    Tomaszo ma rację. Jesli nie słyszałeś jak to gra nie oceniaj.
    Mam altusy po dużych przeróbkach jednak głosniki i zwrotnice są oryginalne zmieniłem troszkę rzeczy od siebie by lepiej grało pod muzykę którą słucham.
    Uważacie że technics to beznadzieja ,a ja myslę inaczej ,a zeby się o tym przekonać musiałbyś wpaść na odsłuch wtedy możesz się coś wypowiedzieć zamiast osądzać z góry, ze to chłamowato gra.

Obecnie posiadam

technicsa;
    amplituner model SA-EX 310
    cyfrowy procesor dzwięku SH-GE 90
    zmieniarka CD 5 PŁYTOWA SL-PD 888

kolumny altus 140

Jestem zadowolony z dzwięku jaki daje ten sprzęt.
  • Poziom 21  
    Nie słyszałem twojego sprzętu i nawet niemusze słyszeć żeby stwierdzić że gra przeciętnie.

powiedz coś więcej o przeróbkach Altusa 140 .
  • Poziom 27  
    W latach 80-tych zestaw technics + altus to było marzenie każdego, teraz to chyba najgorsza kombinacja jaką można mieć, miałem kilka modeli technicsa su-v300 su-v500 sa-ex540 i jestem pewien że już nigdy żadnego nie będę miał. Takie brednie że technics gra pięknie może powiedzieć tylko osoba która nic innego nie słyszała w życiu.
  • Poziom 25  
    Cłopie logiczne ze gdybym miał wiecej kasy to pewnie bym kupił coś lepszego niz ten przecietny technics i altusy a tak nawiasem ile daliscie za sprzęt co bo ja dałem 700zł za wszystko.
  • Poziom 21  
    Sprzęt kompletowałem przez około 2 lata ...dopiero wybiło mi 18 więc kasy niezawiele.

Wzmacnicz Diora ws 504B
    Tuner Diora as 502
    Timer Vicomed (na stylistyce diora) t 5020
    Equlizer Diora fs 504
    Deck Diora mds 506
    CD Diora 502
    CD technics Sl-p202A (Zdobi pułke nieużywany)
    DVD z divx - Easy touch ET-602
    Tuner satelitaryn Diora sx-90
    Wzmacniacz 3 kanałowy do centralngo i satelit na Lm3886.

+Nieuzywany Zodiak dss402...Radmor 5102...Diora ws 354.

Kolumny Frontowe DIY Na głosnikach 2xArn 226/4 +Arp 150(modyfikowany) + GDWK 10/80/7 (modyfikowany).

Satelitki DIY Na głośnikach GDN 11/35 + GDWK 8/50

Centralny DIY na głosnikach 2x GDN 11/35 + SC10n ( jeszcze niezkończona)

WYkończenie fornir skaj.

Koumny grają dość czysto i konkuruja z zestawami fabrycznymi do około 2000zł.
    I przedewszystkim, niemęczą..

Za sprzęt dałem około 800zł a za kolumny 700zł.
  • Poziom 25  
    Widzisz przyjacielu i o czym mowa. Masz sprzęt o raz wiecej wart od mojego. za same kolumny dałeś 700zł , a ja za amplituner procesor zmieniare i kolumny wszystko w idealnym stanie poza altusami za
    które dałem tylko 20zł mam na to dowody.
    Sprzet wyszedł mnie tanio ,a przed nim tez posiadałem takiego radmora i
    jak masz obecnie poza chyba zegarem i do tego kolumny alton 110 jednak ciągle mi się cos w nim waliło to potencymetr, albo którys ze sterowników.
    dlatego kupiłem klocki i kolumny w okazyjnej cenie 700zł
  • Poziom 21  
    Za kolumny 2x fronty 2x satelitki wyszło 700zł ......jest to bardzo tanio w przeliczniki cena /jakość.
    Altusy kupiłes tanio okazyjnie ale co z tego jak kolumny są jakie są.
    A spróbuj odłączyć procesor dzwieku bez żadnych ,,upiekszaczy,,
    Zagra dużo bardziej szczegułowo .

W altusach zmień paskudne GDWT na jakąć kopułke np 9/120 tonsila.
    bass-reflex zatkaj najszczelniej.
    Wsadź wytłumienie jakies prawdziwe.

Wtedy Altus zagra o klase wyżej.
    Znajdz kogoś kto ma wzmacnicz stereo tylko nie technics. cos innego, i wtedy wypowiedz sie na Elece.

Altus 140 przy Altonach 110 wypada zdecydowanie gporzej!!!!!!
  • Poziom 25  
    Kolego kolumny są to altusy 140ale pod nazwa dynamic speaker jest to wersja na zachodni rynek zamaist tuby kopułka. Kolumny posiadały bas reflex nie zadne krateczki zwrotnice też na lepszych częsciach i zadnych ferfocli filcowych tylko watolina jak w altusach 300 głosniki sam regenerowałem na oryginałach i przsełuchiwałem na wzmacniaczach róznej marki nawet na takim radmorze jak masz czy philips, yamaha . Zdecydowanie najlepiej gra na tym amplituterze który obecnie mam i procesorze -bez procesora to gra cienko wszystko przyciete i dudniace. Nie możesz powiedziec muzykowi ,że nie ma ucha skoro jestem dobrym słuchaczem i duzo ludzi o tym się przekonało :) Wiem ,że altony są mocniejsze i mają głebszy bas, ale do tej muzyki którą słucham i gram mnie się podoba brzmienie 140 ,bo jest bardziej estradowy jestem perkusista i lubie gdy cos gra prawie jak na scenie.
  • Poziom 21  
    majkel sony napisał:

Pozatym naprawiałem nie jednego technicsa na serwise wiec wiem co ma w srodku

majkel sony napisał:
    jestem perkusista i .

Ciekawe kim chłopcze bedziesz jutro :D ...lepiej idź spac bo mamusia bedzie kszyczeć.

majkel sony napisał:
    przsełuchiwałem na wzmacniaczach róznej marki nawet na takim radmorze jak masz czy philips, yamaha . Zdecydowanie najlepiej gra na tym amplituterze który obecnie mam i procesorze -bez procesora to gra cienko wszystko przyciete i dudniace. .

Ale sie usmiałem lepiej jusz nic niepisz bo ośmieszasz siebie :D
    To wspułczucia , jesteś arogandzki i niezdecyowany
  • Poziom 25  
    O co ci chodzi chłopcze znasz mnie mam 25 lat nie mam zamiaru uczyć cię kultury. Paru ludkom już coś naprawiałem z elektrody zato ty się szczycić możesz chyba tylko swą głupotą. I czy ,aby masz 18 lat ,bo takie byki walisz w pisowni.