Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skromny sub 2x30cm

snifo 23 Kwi 2007 23:29 8563 40
  • Witam. Subik własnej produkcji oparty na dwóch głośnikach Admar 30cm. Szkielet zrobiony listwy 5x5cm. Całość obita płytą wiórową o grubości 18mm. Oklejona została czarnym polarem. Nóżki od znajomego stolarza :D Wloty Bass-Reflex są od dołu. A dokładnie są dwa o wymiarach fi=8cm dł.15cm.
    Wymiary obudowy to:ok.80x40x40(bez nóżek). Waga niecałe 40kg. Całkowity koszt około 300zł.
    Zapraszam do komentowania.

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

P.S. Mam 16 lat:D.

Fajne!
  • #2 24 Kwi 2007 00:08
    flashrider1989
    Poziom 17  

Wykonanie ładne ale jedno mnie zastanawia , czy te glosniki to nie sa "zamienniki" tonsila z allegro??

• #3 24 Kwi 2007 00:16
    snifo
    Poziom 11  

Tak to są te z allegro

• #4 24 Kwi 2007 11:59
    Vitu
    Poziom 20  

Ciekawa konstrukcja , jeszcze takiej nie widzialem . Jak graja te zamienniki ? bo slyszalem ze wszystko cos jest "zamienniekiem tonsila" jest badziewne a tak na dobra sprawe ludzie tak pisza z zasady i malo kto jest slyszal.

• #5 24 Kwi 2007 12:10
    gucio.
    Poziom 22  

ludzie niema czegos takiego jak "zamiennik Tonsil" to jest tylko chwyt w allegro nie ma nic takiego to sa poprostu chińskie badziewia

• #6 24 Kwi 2007 12:34
    pan_membran
    Poziom 12  

wyglad fajny, ale te glosniki... kup do tego 2x32 od stx'a i bedzie gites

• #7 24 Kwi 2007 19:33
    Pogromca
    Poziom 15  

Zgadzam się nie ma zamiennika Tonsila a jeśli tak napisane to jest to nic innego jak chińska tandeta . Konstrukcja bardzo udana minus za te głośniki . A jeśli kiedyś masz zamiar zmienić głośniki kup cos firmowego ;) . I nie patrz na ten chwyt zamiennik :D Pozdrawiam

• #8 24 Kwi 2007 19:45
    michal147
    Poziom 15  

Bardzo ładne i do tego skromne... ale skromne są tylko głośniki niestety :(... bo konstrukcja dopracowana

duży - (minus) za kiepskie głośniki ;)

• #9 24 Kwi 2007 20:38
    Pegelmesser
    Poziom 23  

Sa zamienniki Tonsila. Sa to Tonsile. Takie same i nie zadne inne.
    A czy ktos ma zamiennik BMW albo Mercedesa? Raczej nie Daewoo ani inne Tico.

• #10 24 Kwi 2007 21:45
    crazy_88
    Poziom 42  

Subik dość ładny i estetycznie wykonany może posiadasz jakieś charakterystyki do niego?

• #11 25 Kwi 2007 09:34
    _eddie_
    Poziom 32  

Super rozwiazanie - najpierw budujemy szkielet a potem go obudowujemy sciankami. Dosc przemyslane. Tylko co to jest ten "czarny polar"? Chyba nie material typu polar stosowany do podszywania kurtek itd. Jezeli tak to jak jest zamocowany/klejony/przyszywany? Moze chodzilo Ci o czarna okleine dywanowa znana jako "kocyk"?

7/10 za wykonanie. Glosnikow nie ma co komentowac ;) .

• #12 25 Kwi 2007 11:53
    snifo
    Poziom 11  

Normalny czarny polar. Taki z którego szyje sie bluzy i inne. Jest dość gruby. Klejony na wikol.

• #13 25 Kwi 2007 15:49
    _eddie_
    Poziom 32  

A mozesz strzelic dokladniejsza fotke/fotki z bliska bo jeszcze przyznam nie widzialem kolumny ...ubranej w polar :P ?

• #15 25 Kwi 2007 19:46
    kivlov
    Poziom 26  

subik jest naprawdę interesujący! ciekawe jak to gra! nie znam tych głośników ale chętnie bym sobie posłuchał

• #16 25 Kwi 2007 19:59
    MasterKamil
    Poziom 14  

a jak to gra? nic o tym nie jest napisane. schodzi nisko? jak z efektywnoscia? czym to zasilasz?

• #17 25 Kwi 2007 20:10
    godel1
    Poziom 10  

Panowie jak nie słyszeliście takich głośników to byście nie chcieli słyszeć bo zamiast bass-u zaraz słychać zniekształcenia, cewka po chwili grania jest ciepła i to ostro. Ja mam tego śmiesznego Extreme (pewnie kojażycie) no śmieć nad śmieciami. Jak siedział w budzie około 65-70 litrów to moze i jakoś tam trzęs tym pokojem ale to nie jest to co powinn być ;)

• #18 25 Kwi 2007 20:44
    snifo
    Poziom 11  

Subik jest wytłumiony gąbką 5cm, ale nie w całości(tylko tył i boczki). Zasilany był Eltronem 100U i Polkatem Fotre 101S. Przy Eltronie schodził łladnie, ale z Polkatem już gorzej. Ogólnie gra ładnie jak na te głosniki, trzesie pokojem nawet przy Unitrze WS-432:D.

• #19 25 Kwi 2007 22:44
    rufus4333
    Poziom 15  

Jak na pierwszą konstrukcję to jest bardzo poprawnie. Rozsądnie dobrane gabaryty skrzynki, solidne i estetyczne wykonanie. Co do głośniów to nie ma dramatu, dobrze jak się osłuchasz na takich, bedziesz miał punkt odniesienia by porównywać z innymi. Ogólnie to konstrukcja jest rozwojowa, gdyż taka skrzynka może ci posłużyć do testowania rozmaitych głośników. Piątka.
    Pozdrawiam.

• #20 03 Maj 2007 11:51
    snifo
    Poziom 11  

Dodam jeszcze że głośniki są 8Ω i połączone są równolegle.

• #21 06 Maj 2007 10:30
    Jasie-k
    Poziom 19  

Dziwię się że po forte gorzej ci schodził. Ten wzmacniacz ma strasznie dziwną korekcję i bardzo uwypukla basy więc ładnie powinien schodzić. Nie napisałeś jak to było strojone. MOżesz sobie pokombinować z rurkami br tak na ucho kiedy będzie grał najlepiej i najniżej schodził.

• #22 06 Maj 2007 11:48
    adamlen1
    Poziom 15  

Całkiem ładnie się prezentuje subik. A co do głośników no cóż rewelacyjne to one nie są, ale STX taki znowu cudowny to też nie jest. Każdy robi to na co mu fundusz pozwoli :)
    Pozdro

• #23 06 Maj 2007 11:58
    Usunięty
  • #24 07 Maj 2007 23:33
    tomciobucio
    Poziom 10  

Hahaha! Mialem kiedys takiego admara... gral slicznie...nawet na imprezie w pomieszczeniu 5x7x2.50m hihi ale tylko przez 40 minut i mi wzmak zaczelo rozlaczac...co sie okazala cewka sie rozkleila!!! i mi zwore robila... te glosniki sa beznadziejne jezeli chodzi o ich wytrzymalosc, ale dzwiek jaki wydaja to musze pochwalic, bo graja bardzo ladnie i nisko... maja takie charakterystyczne pukanie, nie przeciagaja basu, bardzo niskie pukanie... polecam je do domu, nieduzego pomieszczenia i cichego sluchania... ale na jakies glosniejsze dyrymaly to odradzam... zgodze sie z kolegami ze warto zainwestowac w jakiegos stxa... sam mam suba estradowego tylko ze na glosniki stx 38cm 300 watt 8 ohm w obudowie bassreflex i gra bardzo dobrze i glosno :D

tak to wyglada:

Skromny sub 2x30cm

projekt zaczerpnelem ze stronki:
    http://www.silversound.info/basik15.html#index.html

Dodano po 7 [minuty]:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic599369-120.html

tutaj macie wiecej zdjec i opisow konstrukcji...

Dodano po 2 [minuty]:

P.S. hej snifo tez mam 16 lat :P

• #26 09 Maj 2007 21:05
    simp
    Poziom 12  

Wykonanie nawet dosc ladne, tylko te srebrne b-r zalatuja tandeta, ale ich nie widac:) Co do glosnikow to raczej nisko nie schodza bo i jak moga w niedobranej obudowie i b-r?? A ich efektywnos to 80 pare db no i moc znamionowa to jakies 30-50w. No i nie sa zbyt wytrzymale.... Mysle ze za te pieniazki mozna bylo zrobic cos duzo lepszego na uzywanych przetwornikach....ale ja tez tak zaczynalem;)

pozdrawiam

• #27 10 Maj 2007 20:41
    Azeroth
    Poziom 2  

hehe...

więc do admarów sie nie czepiam parawda jest taka że ich mozliwości są na granicy tda1514 to fakt ale jeśli chodzi o dźwięk nie mam zasadniczych zastrzeżeń w dobrze dobranej budzie schodzą nisko
    i nie kiepsko mają niestety chęć do "rozlatywania sie mechanicznie"
    jeśli sie przedobrzy ale jeśli nie to są ok w stosunku cena/jakość
    bo cena/jakość/możliwości ich niszczy no cóż nie jest to monacor ps300

a za projekt (dość oryginalny) powiem w odpowiedzi że za cene jaką cie to kosztowało to maks jeśli nie uwzględni sie używanych driverków
    wygląd hehe fachowy "polarny boofer" :D

• #28 23 Maj 2007 03:17
    franus_
    Poziom 11  

Pegelmesser napisał:
    Sa zamienniki Tonsila. Sa to Tonsile. Takie same i nie zadne inne.
    A czy ktos ma zamiennik BMW albo Mercedesa? Raczej nie Daewoo ani inne Tico.

no to kolego musze cie niestety zaskoczyc tym chinskim mercedesem,link:)
    http://www.joemonster.org/i/s/mercedes_clk_copy.jpg

Skróciłem link. Trochę wyobraźni przy ich wklejaniu. Ck.

• #29 12 Cze 2007 13:13
    moro93
    Poziom 9  

bez sensu dawać dwa głośniki lepiej jeden a lepszy

• #30 21 Cze 2007 02:06
    Lord_Wejder
    Poziom 14  

moro93 napisał:
    bez sensu dawać dwa głośniki lepiej jeden a lepszy

hmmm a słyszałeś, widziałeś albo miałeś w rękach chociaż te zamienniki?? ja dostałem od znajomego za free 4 sztuki "voice craft" 20cm czy tak jakoś i pomimo tego ze jeden obecnie stoi jakieś 30zl grają przyzwoicie... na sali 120m^2 potrafiły kopnąć... i to dość konkretnie (nie mówię oczywiście o jakimś kosmicznym dźwięku:) chodzi o to ze jak za 30zł to grają zajefajnie)... wiec jeżeli nie wiesz o czym mówisz to nie mów nic... Ja myśle ze te głośniki w jego przypadku to bardzo dobry wybór... tanie i dość dobrze grają...(wiem bo słyszałem jedna taka 30cm jak on użył) a bardzo dobry wybór ponieważ jest to jedna z jego pierwszych konstrukcji... każdy kto zaczynał zabawę z czymś takim wie ze o błąd bardzo łatwo... a w przypadku tanich przetworników nie będzie to az taka szkoda... tutaj zapodaje fotki tych voice costam gdyby ktos był zainteresowany(sorq za jakosc zdjęć ale robione telefonem i kiepściuchne światło było :/ ) ;)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME