Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

skanowanie alinco dr-130

24 Kwi 2007 13:44 2412 8
  • Poziom 9  
    ludzie pomużcie jak właczyć skanowanie zaprogramowanych częstotliwosci w alinco dr-130 jaki to przycisk bo oszaleje:cry::cry:
  • Poziom 38  
    Najpierw programujesz częstotliwości. Potem przełaczasz VFO na pracę z pamięci, naciskając przycisk VFO/M, natępnie przytrzymujesz przycisk Up/Down na mikrofonie na czas 0,5-3 sek, włącza się skan pamięci, aby go zatrzymać wystarczy nacisnąc PTT. Jeśli chcesz zmienić kierunek skanowania przekręcasz gałkę strojenia.
  • Poziom 9  
    dzieki a jak ja nie mam mic zprzełącznikiem kanałów i dtmf tylko jakis zwykły

Dodano po 2 [godziny] 56 [minuty]:

a moze dorobic przełącznik kanałów do mic ale to mic dynamic
  • Poziom 38  
    Można spróbować dorobić przełącznik Up/Down. To że mikrofon jest dynamiczny nie przeszkadza, układ logiczny i mikrofonowy to odrębne układy, więc dodanie dodatkowych przysisków, jeśli jest na tyle miejsca, było by możliwe. Dodatkowe przyciski na mikofonie to łatwiejsza obsługa np. w samochodzie. Schematy do DR-130 plus service manual.
  • Poziom 9  
    jak mozesz to wyślij ,blaszczu25@wp.pl a moze wiesz gdzie kupić orginalny nic ale bez dtmf tylko ze zmienianiem kanałów
  • Poziom 38  
    Podałem Ci link w poście wyżej do sch ja mam tylko same schematy a tam jest jeszcze serwisówka. Co do kupna niestety nie orientuje się gdzie kupić poszukaj w necie na ALLEGRO albo na http://www.ebay.pl/
  • Poziom 9  
    spoko sprubuje cos zrobić czyli bez mic nie ma mozliwości włączyć skanowaniaczyli z panelu radja:?::?::?:
  • Poziom 38  
    Niestety takiej mozliwości nie ma, tak piszą w instrukcji obsługi. Wątpie żeby nie napisali o możliwości włączenia z panela czołowego.
  • Poziom 9  
    Alinco juz scanuje ale jest inny problem w momencie kiedy ktos sie odezwie i radio stanie to tylko na kilka sekund i zaczyna dalej scanować ale nie dlatego ze ktos przestał mówic tylko same z siebie przerywa rozmowe w połowie wyrazu i rusza dalej mozna to jakos zmienic