Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Windows XP - przywracanie systemu

studentka_autom 24 Apr 2007 19:11 6141 14
    studentka_autom
    Level 11  
    Witam,

Zainstalowałam pewne oprogramowanie, problem w tym że nie działało poprawnie a odinstalowanie tego spowodowało duży bałagan w systemie, ponieważ to oprogramowanie wpływało także na inne programy (cześć plików umieszczało w common files). Czy zatem przywracanie systemu spowoduje powrót do takiej sytuacji w której, jak gdyby dane oprogramowanie nigdy nie było zainstalowane, czyli usunie zainstalowane programy i pliki, które były dogrywane z tym oprogramowanie po danej dacie :?:

Albo jeśli coś nie zostało poprawnie odinstalowane to czy przywrócenie systemu, spowoduje powrót do stanu w którym dane oprogramowanie będzie zainstalowane :?:
  • Helpful post
    paweł1968
    Level 15  
    Witam!
    Tak przez przywracanie systemu odinstalujemy szkodliwe programy z którymi mieliśmy problem i komputer powinien powrócić do poprzedniego stanu.
    Pozdrawiam.
    lucask87
    Level 15  
    Jeżeli utworzyłeś punkt przywracania systemu przed instalacją to tak, w przeciwnym wypadku raczej nie przywrócisz poprzedniego stanu bez większego zachodu...
    studentka_autom
    Level 11  
    niestety nie utworzyłam takiego punktu :(
    A czy windowsXP sam co jakiś czas nie wyznacza sobie takich punktów :?:
    A jeśli tak to z jaką częstotliwością je wyznacza :?:

Już zrobiłam jedno przywracanie systemu do takiego punktu, który chyba sam się wyznaczył, ale niestety nie naprawiło to wszystkich szkód i jeszcze muszę to powtórzyć bo za mało cofnął - miałam do wyboru tylko jeden punkt 2h wcześniejszy.
    jankolo
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Ujawnij o jaki program chodzi - może łatwiej będzie nam znaleźć rozwiązanie?
    etr
    Level 16  
    Przywracanie systemu w XP nie przywraca systemu do poprzedniego stanu. Sam to doświadczyłem kilkakrotnie i okresowo stosuję program ERUNT do tworzenia kopii rejestru i odtwarzania z kopii (odtwarzanie nie musi byc z poziomu XP) http://www.larshederer.homepage.t-online.de/erunt/.
    W razie potrzeby odinstalowuję niepotrzebny program (ewentualnie usuwam pliki programu ręcznie), przywracam rejestr i jest zawsze OK.
    studentka_autom
    Level 11  
    jankolo wrote:
    Ujawnij o jaki program chodzi - może łatwiej będzie nam znaleźć rozwiązanie?
    tak więc ujawniam....

Chodzi o oprogramowanie Wonderware -
    InTouch komunikuje się z PLC przez IOSerwer jednak aby taki zainstalować potrzebne jest FS2000 Common Components. Mam sterownik S7-300 i VersaMAx Micro, czyli potrzebuję zupełnie innych IOSerwer.

Zupełnie nie wiem dlaczego w pewnym momencie istalator IOSerwer przestał wykrywac FS2000 CC (od tego zaczęły się wszystkie problemy :( )

W chwili obecnej nie mogę zainstalować żadnego IOSerwera :(

etr wrote:
    Przywracanie systemu w XP nie przywraca systemu do poprzedniego stanu...

W takim razie nic już nie rozumiem poza tym teraz jest już za późno na stworzenie kopii...
    Lazer
    Level 23  
    Może spróbuj programem CCleaner. Prosty program o dużych możliwościach. Wywala błędne wpisy z rejestru, ma możliwość odinstalowania programów które zostały usunięte bez odinstalowania, czyszczenia autostartu i inne http://download.piriform.com/ccsetup139.exe
    studentka_autom
    Level 11  
    Dziękuję ale obawiam się że CCleaner mógłby jeszcze bardziej namieszać jakby mi coś jeszcze pousuwał i zupełnie straciłabym kontrole nad tym co mam w kompie...
    Lazer
    Level 23  
    CCleaner nie wywala tego co nie jest powiązane z działającymi programami więc bez obaw. Namieszać nie namiesza chyba że chcesz to "na piechotę" wywalać ale szybciej byłoby zrobić odzysk danych i później format niż się bawić... Jak dla mnie to robótka na max 1h z czasem na wypicie 3 kaw wliczoną w tą godzinkę :D
    AdrianZ
    Level 17  
    Zgadzam się że najlepszy będzie odzysk i format ale CC chyba posiada backup tego co usuwa wiec jak namiesza to raczej bedzie dało się to odwrócić (pisze raczej bo nigdy nie padł mi komp mimo wielokrotnego czyszczenia rejestru ze zbędnych wpisów)
    94ld3r
    Level 11  
    Może użyj polecenia "uruchom ostatnią dobrą konfigurację" wciskając F8 podczas bootowania
    nevmat
    Level 1  
    Witam mam problem tego typu ze robilem sobie porzadki na C:/windows i chyba myslac ze znam sie dobrze;) na tych klockach usunąłem sobie pare plikow systemowych :) i nie uruchamia mi sie komputer wyskakuje mi NTLDR is missing i nie wiem co zrobic nie moge uruchomic kompa w trybie awaryjnym a jak wkladam XP ( ale inna wersie niz ta ktora instalowalem) pokazuje mi ze na tym systemie jest juz zainstalowany system XP

bede bardzo wdzieczny za odp. Pozdrawiam.

jezelibyla by mozliwosc to wyslijcie mi odp rozwniez na maila nevmat(malpa)wp.pl
    AdrianZ
    Level 17  
    nainstaluj ten system na stary i powinno dzialac
    Lazer
    Level 23  
    ... jak wywaliłeś i masz NTLDR to rozpoczynasz instalację systemu ale zamiast nacisnąć ENTER czyli nowy system zrób to przez R czyli naprawę. Usunie ci wszystkie pliki systemowe i rozpocznie instalację nowych ale reszta w systemie pozostanie nie tknięta. Musi ruszyć.