Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor LCD Belinea 101715 za dużo niebieskiego koloru.

24 Kwi 2007 19:19 2671 6
  • Poziom 13  
    Kolory w panelu OSD regulują. Kiedy zmniejszam nasycenie niebieskim widać, że obraz zaczyna być właściwy, ale tak się ściemnia, że mało co widać. Generalnie jest za dużo niebieskiego. OSD wyświetla się we właściwych kolorach. Proszę o pomoc.
  • Poziom 39  
    101715 było wiele modeli.
    Podaj numer seryjny zaczynający się na AA.
  • Poziom 13  
    AA111717170444AC17407429. Wydaje mi się, że obraz jest za ciemny mimo, że jaskrawosć i kontrast dałem na 100%. Może problem tkwi w zasilaczu, wyschły jakieś elektrolity??
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Masz jeszcze gwarancję na ten monitor, jeżeli posiadasz Rachunek/dowód zakupu.
    Jeżeli nie to daj znać.

Zasilacz (inverter) w tych modelal nie "wysycha", jedynie się uszkadza.
    Co innego w 111723 a ty masz 111717. Matryca CHUNGWA też nie najgorsza.
  • Poziom 13  
    Znalazła się faktura zakupu. Muszę jeszcze się dowiedzieć ile gwarancji miały te monitory, może się załapie:)
  • Poziom 13  
    Dziękuję Richi:)) Obeszło się bez interwencji serwisu. Wszedłem w tryb serwisowy i dałem Color Auto, wszystko wróciło do normy:) Kolory i jaskrawośc są idealne. Mam jeszcze jedno pytanie, w ustawieniach serwisowych jest tryb AUTO BURN, czy ktoś podpowie do czego służy?
  • Poziom 39  
    Monitory Belinea mają standartowo 3 lata gwarancji oraz 3 miesiące kulancji na matrycę i 6 miesięcy kulancji na elektronikę.
    Z regóły pomaga aktywacja Color Auto, czasem jednak wymaga wymiany elektroniki.
    Seria 111717 była całkiem niezła, gorzej było z modelami 111706, gdzie masowo padały matryce.