Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

lodówka minsk 15m

emkamalutki 25 Apr 2007 00:36 5532 7
    emkamalutki
    Level 2  
    mam stara lodowke minsk 15M. ostatnio zauwazylam ze lodowka bardzo dlugo ma wlaczony agregat i ze wlacza sie dosyc czesto. rachunki za prad tez mam nienajnizsze.
    nie sadze zeby to bylo w porzadku. chyba ze sie nie znam. moge prosic o informacje ile czasu ta lodowka powinna tak mniej wiecej chodzic?
    moze juz z nia jest cos nie tak. (nie moja niesety , bo wynajmuje mieszkanie).
    Topolski Mirosław
    Moderator of Electrical engineering
    Lata świetności to ona ma już dawno za sobą.Sprawdż uszczelkę drzwi i rzadziej zaglądaj do niej.Nadszdł czas aby sprawić sobie nową(ta już będzie Twoja)
    emkamalutki
    Level 2  
    wiem ze nie jest najnowsza, ale problem z kupnem nowej bylby duzy, bo to nie moja i nie mialabym co z nia zrobic.
    lodu ma sporo, byla rozmrazana i to nie raz. pewnie te uszelki sie juz nie trzymaja. da sie tenzabytek jakos odrestaurowac? czy takie naprawy nie maja sensu?
    boris.pl
    Level 12  
    proponuje jednak kupic nowa loduwke teraz lodowki nie sa drogie a wyobraz sobie ze tez mialem ta lodowke co ty i poszedl mi potencjometr od zamrazania za naprawe chcial typek 200zl wiec powiedzialem mu ze daje ta lodowke mu na czesci a ja ide kupic nowa....
    samsu100
    Level 23  
    Zaraz, zaraz, chyba nie o tych samych chłodziarkach Mińsk 15M mówimy.
    Staroć to jest ale chłodziarka była w niej bezszronowa ( z ociekającą płytą) zaś górną zamrażarkę wystarczyło raz na rok lub pół roku odmrozić ( w zależności od intensywności użytkowania).
    Termostat do niej jest do dziś dostępny w niewygórowanej cenie gdzieś ok 40 zł.
    Mam taki staroć w piwnicy jako drugą na okresy świąteczne i sprawuje się bardzo dobrze.
    pozdr. Andrzej
    gregor1965
    Level 12  
    możesz mieć ubytek freonu i dlatego dłużej pracuje aby osiągnąć odpowiednio zadaną temperaturę.
    Może też już izolacja termiczna jest utleniona i chłód ucika obudową.
    Grzegorz
    nokia 3650
    Level 20  
    Uszczelki tez w tej lodowce sa wymienne[w nowych cale drzwi z uszczelka].
    1- niech kolega sprobuje ustawic prace lodowki [pokretlo]calkowicie w lewa strone i bedzie ok.i niech dokladnie napisze kolega nam ile minut pracuje a ile stoi agregat