Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z filmikiem (dĽwięk wyprzedza obraz)

zbok 25 Apr 2007 10:20 7319 7
 • #1
  zbok
  Level 14  
  Witam,
  Tak jak w tytule mam taki problem że dzwięk wyprzedza obraz. Dzieje misie tylko tak z jednym filmikiem pozostałe chodz± OK. Ten filmik z którym mam problemy ma ok 20min w formacie avi i zajmuje ok 170MB.
  Czy jest to problem z kodekiem? a może poprostu kompu¶ nie wyrabia bo osiagami przyznam szczerze nie grzeszy :)
  P III 550MHz
  256 SDRAM
  GF2 MX400 64MB

  Pozdrawiam
 • #2
  djvigo
  Level 12  
  Prawdopodobnie tak juz jest przerobiony ten filmik musiałby¶ zobaczyć na innym komputerze czy występuje podobny problem jeżeli nie to prawdopodobnie wina leży po stronie kodeka bo sprzęt jaki posiadasz powinien bez problemów sobie poradzić. A jeżeli na innym komputerze sytuacja bedzie taka sama to znaczy że tak przerobiono ten filmik.Miałem już podobne sytuacje z filmami ze dzwięk nie pasował do obrazu i raczej nie była to wina sprzętu.
 • #3
  basman123
  Level 23  
  A jakiego kodeka uzywasz?
  Jezeli to jakis zestaw po powinienes miec DivX 5 Decoder Properties. sprobuj uruchomic i zmiejszyc suwaki
 • #4
  elpiko
  Level 17  
  Odtwórz film MPlayerem ( www.mplayerhq.hu ). Przesunięcie dĽwięku względem obrazu reguluje się klawiszami "+" i "-" w czasie odtwarzania. Tak jest przynajmniej w linuksowej wersji tego programu.
 • #5
  basman123
  Level 23  
  to moze nic nie dac jezeli to jest kwestia kodeka. bo to przesuniecie zwykle nie jest stale, ale powieksza sie w miare ogladanie filmu
 • #7
  zbok
  Level 14  
  Co do kodeków wsumie instalowałem tylko odtwarzacz subedit+codecpack.
  PS.ewentualnie macie jaki¶ godny polecenia zestaw kodeków?
 • #8
  tolkien1980
  Level 18  
  Rzadko się zdarza, że desynchronizacja jest z winy kodeków. Żeby się upewnić przewiń film podczas odtwarzania w playerze za pomoc± suwaka np. do połowy. Je¶li po rozpoczęciu odtwarzania dĽwięk będzie pocz±tkowo zgodny z obrazem, ale z czasem się będzie rozjeżdżał, to prawdopodobnie będzie to wina kodeków. W innym przypadku, gdy to przesunięcie jest proporcjonalne do czasu odtwarzania (po przestawieniu suwaka w inne miejsce obraz nie zgadza się dĽwiękiem), to w przeważaj±cej liczbie przypadków winę ponosi sam materiał.
  Je¶li masz filmik kodowany takimi samymi kodekami, zarówno audio jak i wideo, a odtwarza się poprawnie, to również możesz wywnioskować, że nie jest to wina kodeków.

  Na pocz±tek wczytaj ten film do VirtualDubMod. Ustaw w menu Video opcję Direct Stream Copy, a następnie z menu File wybierz Save As i zapisz jako nowy plik AVI. W ten sposób poprawisz przeplot obrazu i dĽwięku (interleaving).
  Za pomoc± VirtualDubMod możesz jeszcze przebudować index, ale to dopiero jak spróbujesz opcji powyżej.