Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagrywarka PHILIPS DVDR 1000/001 - nagrywa max 30 min

25 Kwi 2007 10:39 2283 12
  • Poziom 11  
    Witam
    Mam problem z nagrywarką PHILIPS DVDR 1000 minowicie po ok 30 min nagrywania wywala najpierw DISC WARNING za chwilke DISC ERROR, a po pewnym czasie wyłącza sie i wyskakuje błąd DB 7FC5F934.
    W momentach kiedy wyskakuje "disc warning" płyta w napedzie sie zatrzymuje i startuje na nowo.
    Bardzo prosze o pomoc bo szkoda mi tej nagrywarki :cry:

Serdecznie pozdrawiam
  • Poziom 22  
    witam, niestety koszt ewentualnej naprawy przekracza rozsądne wartości a po za tym nie ma tych części żeby wykonać naprawę, więcej informacji na pw.
    pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Witam

Kolega @yooras nie odpowiada wiec w miedzy czasie jeszcze troche poszperałem w nagrywarce i sprawa wyglada tak, przesmarowałem (nie wiem czy dobrze to nazwe) prowadnice lasera no i dzałało przez ok 3 dni nagrałem prawie 6 godzin materiału, dzis znowu to samo co wcześniej DISC WARING I DISC ERROR :cry:
    macie Panowie jakies pomysły

pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Czyli odpowiedziałeś sobie sam gdzie tkwi przyczyna.
    Spróbuj jeszcze raz przyjrzeć się bliżej saniom lasera bo na pewno je gdzieś blokuje.
    Powodzenia.
  • Poziom 22  
    witam, gg mam tylko w pracy, a disc warning wyświetla się z dwóch powodów: płyta jest uszkodzona albo laser słabnie. W większości wypadków to drugie niestety ale w twoim przypadku wszystko zależy czy ten sprzęt był na gwarancji naprawiany. Od tego jest uzależniona możliwość naprawy oraz jej koszt. Jeżeli nigdy nie był w serwisie to czeka Cię wymiana kpl. loadera razem z basic engine(część już niedostępna) oraz VSM(versatile stream manager).
    Pozdrawiam.
  • Poziom 18  
    Witam,
    Piszesz, że przesmarowałeś prowadnicę lasera i nagrywarka działała kilka dni. Moje pytanie brzmi - czym?
    W dalszym ciągu twierdzę, że masz problem z przesuwam lasera.
    Pozdrawiam,
  • Poziom 37  
    Nie znam tego modelu, alwe od razu pomyślałem-"typowa usterka u Philipsa, nic nie zrobił od czasu CD-Raudio..." a tam przegrzewały się procesorki na napędzie i niejedną płytę się zepsuło. Może w Twoim wypadku pomogło poruszanie elektroniką i wystarczy przelutować wyprowadzenia z kości smd, może i na głowicy laserowej.
  • Poziom 11  
    yooras napisał:
    witam, gg mam tylko w pracy, a disc warning wyświetla się z dwóch powodów: płyta jest uszkodzona albo laser słabnie. W większości wypadków to drugie niestety ale w twoim przypadku wszystko zależy czy ten sprzęt był na gwarancji naprawiany. Od tego jest uzależniona możliwość naprawy oraz jej koszt. Jeżeli nigdy nie był w serwisie to czeka Cię wymiana kpl. loadera razem z basic engine(część już niedostępna) oraz VSM(versatile stream manager).
    Pozdrawiam.

Nagrywarki nie mam od nowosci wiec ciezko stwierdzic czy była w serwisie. Płytki faktycznie były sfatygowane wiec dzisiaj kupiłem nową verbatimke i zobaczymy. Co do słabnacego lasera nie mozna tego wykluczyc ale ze wzgledu na moja znajomosc tematu zapytam czy jesli laser był by słabły czy wtedy jest problem z odtwarzaniem płyt ?, a problemu nie ma.

landar napisał:
    Witam,
    Piszesz, że przesmarowałeś prowadnicę lasera i nagrywarka działała kilka dni. Moje pytanie brzmi - czym?
    W dalszym ciągu twierdzę, że masz problem z przesuwam lasera.
    Pozdrawiam,

Moze to was rozsmieszy ale nie miałem nic pod reką oprócz smaru do przegubów samochodowych :roll: . Odstawał tez ten plastik podtrzymujący tasme do laminatu wiec go wyjąłem.

maryann napisał:
    Nie znam tego modelu, alwe od razu pomyślałem-"typowa usterka u Philipsa, nic nie zrobił od czasu CD-Raudio..." a tam przegrzewały się procesorki na napędzie i niejedną płytę się zepsuło. Może w Twoim wypadku pomogło poruszanie elektroniką i wystarczy przelutować wyprowadzenia z kości smd, może i na głowicy laserowej.

Moze to złudzenie ale wczesniej gdy nagrywarka stała w półce ten problem wystepował czesciej wiec teraz dla sprawdzenia zdjąłem górną czesc obudowy

Po tych wszystkich zabiegach nie zauważyłem aby przy disc warning zatrzymywało juz płyty, tylko rzeczą, której wcześniej nie słyszałem jest jakby głosna praca lasera od czasu do czasu słychac "szeleszczenie" lasera najcześciej przy menu update

• Poziom 35  
    Temperatura to dzisiaj problem wielu urządzeń, a te produkowane ekonomicznie zaraz dostają usterek, poszedłeś bardzo dobrym tropem z chłodzeniem - pozostanie założenie radiatorów na układy , wentylacja i możliwe że pojawiły się zimne luty.
  • Poziom 22  
    Witam, ponownie w takim razie poproszę zdjęcie tyłu bloku nagrywającego, jest tam nalepka, po tym napisze co należy zrobić tak jak pisałem wcześniej.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    yooras napisał:
    Witam, ponownie w takim razie poproszę zdjęcie tyłu bloku nagrywającego, jest tam nalepka, po tym napisze co należy zrobić tak jak pisałem wcześniej.
    Pozdrawiam.

Witam
    w załączniku zdjęcie, o które prosisz.
    Dodam jeszcze ze od czasu pisania mojego ostatniego posta troszke sie uspokoiło szaleństwo mojej nagrywarki, tzn. nie wywala juz disc warning tylko czasami zawiesza sie przy takich funkcjach jak kasowanie dysku ( to dosc często) a sporadycznie przy menu update.

Nagrywarka PHILIPS DVDR 1000/001 - nagrywa max 30 min
  • Poziom 22  
    Witam, sprawa wygląda następującą:
    1. na początek upgrade softu ze strony philipsa(jeśli napisze "up to date" to znaczy że masz najnowszy);
    2. nie pomoże na długo(wymiana softu);
    3.wszystkie objawy wskazują na blok optyki - traci moc emisji co objawia się problemami ze zmodyfikowaniem tablicy zwartości;
    4. i niestety tych optyk nigdzie nie dostaniesz.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Witam
    Na poczatku dziekuje wszystkim za wszystkie wskazówki i odpowiedzi.

Po tych wszystkich zabawach testch przychylam sie do wypowiedzi @yooras i stawiam na optyke. Dla mnie jako osoby nie znajacej tematu ciezko byłoby stwierdzic bo objawy były dziwne bez jakiejs reguły (raz 30 min a czasami 6h nagrania) wtedy stawiałem jednak na jakis problem przegzewania sie jakiegos scalaczka.Ale po zmianie płyt dvd z TDK na Verbatim nie ma juz problemu z disc warning itd.

Najwyzsza pora zakupic nowa bo koszt optyki w serwisie (jesli jest osiagalna) to pewnie paranoja, a sprzet jest juz wiekowy.

Jeszcze raz dziekuje i serdecznie pozdrawiam
    Krzysztof