Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć wzmacniacz samochodowy do radia?

agadas 25 Kwi 2007 11:19 8433 10
  • #1 25 Kwi 2007 11:19
    agadas
    Poziom 16  

Wzmacniacz PYLE Model : PLA2640
    Mam pytanko jestem amatorem w tych sprawach, chcial bym to podlaczyc od podstaw do Samochodu, ale nie wiem jak sie do teg zabrac, moze jakis rysunek... z gory dzieki za pomoc pozdrawiam

0 10
  • #2 25 Kwi 2007 13:35
    jaro1981
    Poziom 14  

podlaczasz wyjscie z radia oznaczone jako audio out lub line out z wejsciem wzmacniacza oznaczonym jako audio in lub line in.

0
  • #3 25 Kwi 2007 17:09
    janoelektryk
    Poziom 10  

Napisz czy Twoje radio posiada wyjście mcz.-audio qut?
    Jeśli nie to musisz zrobić dzielnik z rezystorów i podłączyć na wyjście głośnikowe !

0
  • #4 25 Kwi 2007 18:36
    Linet
    Poziom 10  

Witam

Ja mam takie pytanie.Czy wzmacniacz trzeba podłączyć bezpośrednio do akumulatora??Czy można podciąć się pod jakieś kaple które sa zasilene 12V.Bo mam problem z przeprowadzenie kabli z wewnątrz samochodu do silnika (akumuratora)

Z góry dzięki !!

0
  • #5 25 Kwi 2007 19:47
    jaro1981
    Poziom 14  

najlepiej jest bezposrednio podlaczac wzmacniacz z akumulatora,a przeprowadzenie przewodu z komory silnika do wnetrza samochodu nie jest az takie trudne,sam ostatnio to robilem u kumpla w samochodzie i dalo rade,trzeba tylko troche pokombinowac.

0
  • #6 08 Maj 2007 17:56
    Linet
    Poziom 10  

Mam pytanko skoro niemam wyjść czincz z radia to jak mam podłaczyć wzmaciacz??

1
  • #7 08 Maj 2007 18:06
    vcc
    Poziom 33  

Pisał o tym janoelektryk, musisz zrobić dzielnik z rezystorów i podłączyć pod wyjście głośnikowe z radia

0
  • #8 08 Maj 2007 22:17
    Kaool
    Poziom 14  

witam
    Większość współczesnych wzmacniaczy ma coś takiego jak wejście wysoko sygnałowe. Podaj jaki masz wzm i radyjko wtedy będzie łatwiej. Jeśli chodzi o przeprowadzenie przewodów z komory silnika do wnętrza no to poszukaj gdzie biegną fabryczne kable tam będzie taka gumowa uszczelka no i w tym miejscu przeprowadz sobie przewód anodowy. Masę możesz ale nie musisz

Dodano po 49 [sekundy]:

yyyy sorki nie widzałem ze podałeś model wzm ups :P

0
  • #9 09 Maj 2007 18:23
    Linet
    Poziom 10  

Wzmacniacz to Blaupunkt 2100 a radio to MT logic 4*50w
    Kable seryjne idą w środku błotnika. To będe musiał go odkręcić żeby przeprowadzić kable od wzmacniacza do aku??

0
  • #10 09 Maj 2007 19:26
    Kaool
    Poziom 14  

jakie to auto?? napisze także jaka to seria wzmacniacza GTA czy VA zresztą zobacz sobie czy nie masz czasem tych wejść wysoko sygnałowych. Chyba masz instrukcje obsługi?? Jeśli jesteś mało ambitny to możesz wywiercić dziurę do komory silnika ale proponuje pokombinować i zrobić to profesjonalnie a nie iść na łatwiznę. No i stan auta pozostaje nienaruszony :)
    Pamiętaj o bezpieczniku na przewodzie anodowym zaraz przy aku

0
  • #11 09 Maj 2007 20:13
    Linet
    Poziom 10  

Samochód w którym chce podłączyć wzmacniacz to Nissan Sunny B12 Coupe. A wzmacniacz to GTA. To żeby było to zrobione prawidłowo to chyba będe musiał odkręcić błotnik!

PS Wzmacniacz będe miał dopiero jutro

0
  Szukaj w 5mln produktów