Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowe radio słabo odbiera w Passacie...

luk333 25 Kwi 2007 18:06 7125 7
  • #1 25 Kwi 2007 18:06
    luk333
    Poziom 9  

Jakiś czas temu zamienilem w moim Passacie B4 oryginalne radio na nowe Kenwooda i jest problem bo to radio kiebsko odbiera fale radiowe, wyjade za miasto i sie radia sluchac nie da.
    Na oreginalnym radiu bylo wszystko gucio, zadnych problemow.
    Dowiedzialem sie ze montuje sie separatory ktore zasilaja antene po kablu antenowym w przypadku wymiany radia.
    Wiec pojechalem kupic i facet z caraudio powiedzial mi ze w tym modelu
    ( B4 ) antena byla zasilana na osobnym kablu i nie potrzeba separator i zeby dobrze gralo trzeba poptowadzic jakis kabel zasilajacy do anteny bo " ktos grzebał w kablach".

Tylko nie rozumiem tego ze oreginalne radio odbieralo pieknie bez zasilania anteny a nowe.. nie bede komentowal.

Prosze o wasze fachowe opinie.

0 7
  • #2 25 Kwi 2007 18:17
    brati
    Poziom 23  

Facet z zakladu car audio ma racje

0
  • #3 25 Kwi 2007 18:50
    luk333
    Poziom 9  

Niby tak ale czemu to oreginalne radio (Beta VW) odbieralo dobrze????
    Slyszalem ze one maja wbudowany separator

BETA4 1HO 035 152

0
  • #4 25 Kwi 2007 20:17
    siwekj
    Poziom 15  

Też mam B4 i też miałem taki problem:) Żeby radio dobrze odbierało niezbędny jest separator antenowy z dodatkowym kablem zasilającym. I nie potrzeba ciągnąć dodatkowego kabla zasilającego wzmacniacz anteny. Fabryczne radio podawało bezpośrednio zasilanie przez przewód antenowego żyłą środkową do wzmacniacza anteny, niefabryczne radia nie podają zasilania bezpośrednio do przewodu antenowego, gdyż nie maja takiej opcji dlatego jest potrzebny ten separator z kabelkiem który podłączasz pod REMOTE (najczęściej niebieski kabelek) i masz zasilanie wzmacniacza antenowego.

0
  • #5 25 Kwi 2007 20:20
    huk90
    Poziom 23  

Poszukaj na TEJ
    stronie dział kablomania opisu starego radia i nowego.Poznasz przyczynę swoich problemów.

0
  • #6 25 Kwi 2007 20:20
    siwekj
    Poziom 15  

Dokładnie z tej strony się o tym dowiedziałem :)

2
  • #7 25 Kwi 2007 20:28
    huk90
    Poziom 23  

siwekj napisał:
    Dokładnie z tej strony się o tym dowiedziałem :)

Mój post jest skierowany do autora nie zaś do kolegi więc wypowiedz zbedna
    ale przedostatni jak najbardziej trafny,tutaj pewnie tkwi przyczyna dlatego odesłałem autora do tamtej strony

0
  • #8 26 Kwi 2007 20:57
    luk333
    Poziom 9  

Dzieki za pomoc.

Tak myslalem ze separato zalatwi sprawe, ale many z Caraudio mowil ze trzeba kabel zasilajacy ciagna.
    Co za roznica czy antena jest zasilana z separatora czy z ukladu w antenie, na to samo wychodzi.
    Pewnie koles chcial mnie skroic za pociagniecie kabla do anteny :D

Jeszcze raz wielkie dzieki :D

0