Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A6 3,0 tdi 2006-jak zrobić wyciszenie radia na zestaw

kangurek123 25 Kwi 2007 20:36 6354 22
  • #1 25 Kwi 2007 20:36
    kangurek123
    Poziom 18  

Witam

Mam pytanie ( mam nadzieję ,że już na dobrym forum bo na samochodach mi to wywalono do kosza ) czy jest i jaka możliwość zrobienia albo wyciszenia albo całkowitego wyłączenia radia przy przychodzeniu rozmowy na zestaw bluetooth Nokii w aucie jak w temacie. Sprawę na razie odpuściłem bo rozebrałem trochę boczków i klipów i okazuje się ,że wszystko jest na światłowodach i nie bardzo jest się w co wczepić .
    Jak ktoś już przez to przebrnął to proszę o poradę . Temat pozostawiam niezamknięty przez jakies dwa tygodnie choć jak już mówiłem ja na razie sprawę odpuściłem ( może też przyda się innym )

pozdrawiam

0 22
  • #2 25 Kwi 2007 22:43
    SlaweK
    Poziom 43  

Najpierw wypadało by dokładnie opisać model radia i przydało by się poszukać opisu złącza radia i wyjść zestawu głośnomówiącego. Potem rozwiązań jest kilka, można podłączyć zestaw do wejścia TEL MUTE w radiu jeśli takie jest, można zabrać radiu plusa ACC to wyłączy się na czas rozmowy a można też przez przekaźnik odłączyć fizycznie głośniki.

SławeK

0
  • #3 26 Kwi 2007 07:52
    kangurek123
    Poziom 18  

Witam

Nie opisałem modelu radia bo jak podałem typ auta to wszystko powinno być jasne. Radio jest to model zintegrowany ,który ma sterowanie joysticem zabudowanym na panelu przy lewarku automatycznej skrzyni biegów ,a wyświetlacz radia jest jednocześnie prawie całym komputerem pokładowym na którym sa dane dotyczace temperatury,paliwa itp.
    Ty "slawek" opisujesz mi mozłiwosć podłączenia na zwykłym radiu i o tym to ja doskonale wiem bo takich podłączeń zrobiłem bardzo dużo dlatego też wziąłem się za to audi ,a tu klops bo jak mówiłem nie ma żadnego widocznego wyjscia ani wejścia do radia są tylko dwie kostki wpinane w panel komputera pokładowego z przewodami światłowodowymi i tyle . Zaznaczam ,że to nowy model AUDI z rocznika 2006/2007

0
  • #4 26 Kwi 2007 13:53
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Skoro radio, czy to, co wygląda jak radio, jest połączone z autem tylko magistralą światłowodową, to znaczy, że wzmacniacz, który zasila głośniki jest w osobnym klocku. BO głośniki raczej nie są połączone z radiem światłowodem I to tam, a nie przy radiu szukałbym rozwiązania problemu. Możliwe, że tam będzie wejście mute do systemu.
    PS. A spróbuj zadzwonić do serwisu i udając nieświadomego klienta spróbować wyciągnąć jakieś informacje, jeśli nie o podłączeniu, to o systemie audio w tym modelu.

0
  • #5 26 Kwi 2007 14:04
    Nawigator
    Poziom 33  

Wzmacniacze zapewne bedą aktywne w pobliżu głośników, z wejściem tylko światłowodowym.
    Wygląda na to że mute należy dorobić samemu w radiu przed wysłaniem na przetwornik, o ile będzie dostępne. Fabryczny moduł pewno będzie w cenie motoroweru. A przy tym drążku nie ma możliwosci podpięcia się?
    Pzdr. N.

0
  • #6 26 Kwi 2007 18:51
    kangurek123
    Poziom 18  

Błażej napisał:
    PS. A spróbuj zadzwonić do serwisu i udając nieświadomego klienta spróbować wyciągnąć jakieś informacje, jeśli nie o podłączeniu, to o systemie audio w tym modelu.

Witam

Pytanie do serwisu było moim drugim pomysłem i oczywiście zrealizowałem go a po odpowiedzi tym chętniej zabrałem się za "demolkę" audi :D. Serwis twierdzi ,że nie ma takiej możliwości ani nie jest w tej chwili opracowany nawet żaden zestaw fabryczny do jakiegokolwiek telefonu ,który można by było podłączyć i korzystać w pełni z jego funkcji !!!! No normalnie ,aż nie do pomyslenia w dzisiejszych czasach i w takim wypasie za który klient zapłacił 250 koła .

0
  • #8 28 Kwi 2007 08:34
    kangurek123
    Poziom 18  

c280 napisał:
    BLUETOOTH

Witam

Naprawdę wspaniała porada :?: Tylko o co Ci chodzi bo nie widzę w tym nic rozsądnego :?::!:

W dalszym toku działań dostałem info ,żeby odciąć przewód czerwony idący pod panelem to radio się wyłączy i niestety to chyba nie ten model bo nic nowego się nie pojawiło jedyne co to to ,że radio traci sterowanie joysticem. Co więcej jak wypinam kostkę idącą do panela przy skrzyni biegów ( zasilanie całego panela+joystic) to radio wyłącza się na 5 sekund po czym jakby na jakimś zapasowym obwodzie włącza się ponownie .

Jeśłi chodzi o wyciszenie ( odłączenie ) głośników to jest to zrobienia ,ale jest strasznie żmudne bo jest w aucie osiem głośników i na każdy wg mojej wiedzy musiałbym dawać przekaźnik który rozłączał by je po przyjściu rozmowy na zestaw. Nie chcę robić takiego "kombajnu" bo auto jeszcze jest na gwarancji a wszyscy wiecie jaki jest stosunek serwisu do ewentualnych odkrytych samodzielnych przeróbek

pozdrawiam

0
  • #9 28 Kwi 2007 11:44
    yooras
    Poziom 22  

witam, nie siedzę na co dzień w sprzęcie samochodowym, ale czasami zdarza się że na allegro koleś sprzedaje telefony audi(dokładnie sama słuchawka plus ładowarka) to ustrojstwo jest właśnie na bluetooth'ie, może wystarczy dokupić i uaktywnić vag\vas i może zadziała. może na zagranicznych forach o audi zadać pytanie odnośnie problemu. biorąc pod uwagę ruchy niektórych firm może się okazać że tylko oryginalny telefon audi zadziała w tym samochodzie.
    pozdrawiam.

0
  • #10 28 Kwi 2007 19:57
    kangurek123
    Poziom 18  

yooras napisał:
    biorąc pod uwagę ruchy niektórych firm może się okazać że tylko oryginalny telefon audi zadziała w tym samochodzie.

Witam

Niestety audi mówi tak : miał klient okazję za 4500 pln zamontować telefon na taśmie produkcyjnej. Jeśli tego nie zrobił to niestety w chwili obecnej Audi nie posiada takich zestawów do zakupienia lub dokupienia i prawdopodobnie nigdy nie będzie ich miało. - TYLE SERWIS AUDI - Dobre nie ????!!!!

pozdrawiam

P.S. Spróbuję z Allegro i dzięki za pomysł ,ale wydaje mi się ( w związku z tym co napisałem wyżej ) ,ze jest to mało prawdopodobne ,aby dostać właściwy model .

0
  • #12 28 Kwi 2007 21:43
    daras984
    Poziom 22  

zestaw zbudowany na przekażniku przerywający zasilanie radia na czas rozmowy ale nie wiem czy przy tym radiu to zadziała przy starych kasetach działa wyśmienicie

0
  • #13 28 Kwi 2007 22:56
    kangurek123
    Poziom 18  

daras984 napisał:
    zestaw zbudowany na przekażniku przerywający zasilanie radia na czas rozmowy ale nie wiem czy przy tym radiu to zadziała przy starych kasetach działa wyśmienicie

Aaaacccchhhhh ,zeby to było takie proste :D Nie niestety kolego daras984 dzięki za pomoc ,ale to znów standartowy sposób , który absolutnie nie działa w tym aucie i przy tym radiu .

Pozdrawiam

0
  • #14 28 Kwi 2007 23:10
    daras984
    Poziom 22  

tak myślałem wszystko idzie po canie

0
  • #15 29 Kwi 2007 01:07
    SlaweK
    Poziom 43  

Nie widząc sprzętu to cały czas będzie gdybanie, pewne jest że serwisy autoryzowane też nie zawsze są kompetentne i nie wszystko wiedzą.

Pomysłem może być rozpracowanie bezpieczników auta, przecież wzmacniacz musi być zasilany, może prościej będzie zabierać mu zasilanie na czas rozmowy nie odłączając zasilania od radia, jeśli jest na osobnym bezpieczniku to nie powinno szkodzić sprzętowi choć w błędach komputera może wychodzić. Zaletą tego pomysłu jest brak ingerencji w instalację auta które przecież powinno być na gwarancji.

SławeK

0
  • #16 29 Kwi 2007 13:36
    kangurek123
    Poziom 18  

SlaweK napisał:
    choć w błędach komputera może wychodzić
    .

Witam

Z tymi błędami to masz rację ,bo jak się odetnie zasilanie radia to pojawia się błąd w kompie-na szczęście kasuje się on jak na razie samoczynnie po podłączeniu ponownym .

Spróbuję z tym wzmacniaczem w poniedziałek -bo klient jest chętny na próby- i dam znać

pozdrawiam

0
  • #17 29 Kwi 2007 15:24
    ikar55
    Spec od car audio

A czy naciśnięcie któregoś z przycisków joystick'a nie załacza mutingu? Czy nie dałoby się zwierać zestawem tel. takiego,który nie będzie powodował istotnej zmiany nastawów radia? Warto się zastanowić. Nie znamy tego kombajnu więc strzelamy jak w płot.

0
  • #18 04 Maj 2007 18:16
    commor
    Poziom 25  

Witam!
    Widziałem jak to zrobił service montując Parrota (mo on wbudowane złącza ISO).
    Wszystko było poobcinane i zarobione na nowo już bez złącz z tyłu auta, w bagażniku po lewej stronie (właśnie prawdopodobnie na wzmacniaczu).
    i to jest to co wpominałeś gdzieś powyżej i... nie chciałeś się tego podjąć.
    Ale to jest niestety jedyny sposób.
    Głośników 6 lub 8 ale sterowanie i tak zapewne jedynie czterema.
    Odcinasz wszystkie (w tzw. międzyczasie możesz przekazać rozmowę na istniejące już głośniki samochodowe, zamiast tego śmiesznego głośniczka z zestawu).
    Oglądałem efekt po tym serwisie:
    Wszystko wkomponowane jak fabrycznie, użyta izolacja tzw. miś i w zasadzie dla laika jest to nie do odróżnienia.
    Ja akurat tego nie robiłem w tym najnowszym A6 ale w W211 tj E-klasie tak musiałem zrobić... no ale mute tam znalazłem.
    pozdr.
    commor

0
  • #20 11 Maj 2007 21:17
    Horse5
    Poziom 14  

Mam znajomego w serwisie audi i powiedział mi to samo czyli nie ma takiej opcji, zresztą taka robota jest nie warta zachodu skoro mute uzyskuje się przez naciśnięcie przycisku radia. Ciężko to tylko wytłumaczyć klientowi który myśli że za pieniądze może mieć wszystko...
    ;-)

0
  • #22 04 Lis 2010 20:01
    panda139
    Poziom 9  

Witam jest to d zrobienia VAGIEM mam w swoim taką opcje już gotową wciskam procedurę i wykonuje się sama jest opisana tak AKTYWACJA ZESTAWU BLUETOOTH AUDI Q7/A6 MODEL4F .działa to pewnie wtedy gdy auto jest wyposażony w ten system.

0
  • #23 09 Kwi 2011 19:33
    kangurek123
    Poziom 18  

Witam

Jak zawsze nawał pracy i zapomniałem odpisać. Wtedy czyli prawie 3 lata temu rzeczywiście w końcu zrobiłem to na przekaźnikach odcinając głośniki .

Dzisiaj jest to już oczywiście możliwe za pomocą czy to oryginalnego zestawu czy to właśnie za pomocą Vaga .
    Serdeczne dzięki za pomoc . Temat zamykam . Sprawa rozwiązana

0
  Szukaj w 5mln produktów