Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GAMEPORT USB - widzi Joystick jako HID - nie widzą go gry

badgerman 26 Kwi 2007 01:21 2282 2
  • #1 26 Kwi 2007 01:21
    badgerman
    Poziom 14  

No właśnie - mam laptopa ASUS A6M & XP, i jak to w tych laptopach bywa nie ma GAMEPORTU. Problem ten rozwiązałem dokupując odpowiednią przejściówkę z USB na GAMEPORT. I tu zaczeły mi sięschody... Otóż:

1. podłączam joystick to przejściówki, przejściówkę do USB
    2. Wyświetla mi zę znaleziono nowy sprzet, wykrywa że to joystick taki a taki
    3. Sekcja 'kontrolery gier' widzi że jest joystick, ale niestety mówi ciągle i zawziącie że joystick nie podłączony
    4. Otwieram 'menadżera urządzeń', i joystick jest widoczny w sekcji 'urządzenia HID'

I teraz pytanie - co zrobić aby 'kontrolery gier' złapały z nim łączność, bo jak jest tak jak teraz to gry nie widzą tego kontrolera.

0 2
  • #2 26 Kwi 2007 08:15
    roxio
    Poziom 21  

a nie miałeś jakiś sterowników do tego...czasami do takich urządzeń dają sterowniki zmieniające rozpoznawanie w systemie USB jako inny port...

0
  • #3 26 Kwi 2007 10:56
    badgerman
    Poziom 14  

nie - nic mi do niego nie dodano.

Aha - nie dodałem jescze jednego - joystick jest widziany dopiero jak ręcznie dodam 'Standardowy port gier' w sekcji 'kontrolery dźwięku,wideo i gier' - wtedy rozpoznaje w systemie 2 urządzenia w sekcji 'urządzenie interfejsu HID':
    -Joystick 2 osiowy z 4 przyciskami
    -rodzajowy kontroler gier

I tu mam pewne wątpliwości - bo czy możliwe jest że to co dodałem to system widzi jako GAMEPORT_0, a to w HID jako GAMEPORT_1 ? Jeśli tak to jak ustawić domyślny port na ten HID'owy ?

dodam że przelotka jest firmy InterAct

0
  Szukaj w 5mln produktów