Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa falownika SIEMENS Simovert

26 Kwi 2007 10:07 3416 3
 • Poziom 2  
  Witam

  Mam pytanie. Czy ktoś może udostępnić schemat i/lub instrukcję serwisową falownika SIEMENS Simovert P 6SE2127 ? Próba uruchomienia urządzenia po rocznym przestoju zakończyła się zwarciem pomiędzy dwoma fazami. Urządzenie nie jest już wspierane przez autoryzowany serwis, ale może ktoś dysponuje doświadczeniem w naprawie falowników serii 6SE21 albo posiada do nich części zamienne. Uszkodzenie wynika z działania osób trzecich i nie jest znana jego przyczyna. Proszę o każdą pomoc, może są Państwo zorientowani, kto może nawet osobiście podjąć się takiej naprawy, szczególnie mile widziane są osoby z okolic Katowic.

  Szcegółowsze informacje dotyczące samego urządzenia można znaleźć w instrukcji dostępnej na: http://www.automatyka.siemens.pl/docs/6SE21_Simovert_P_DTR_en.pdf

  Na załączonym pliku przedstawiłem jedyną widoczną oznakę uszkodzenia, patrząc na urządzenie z przodu (rozlutowany rezystor). Ponieważ urządzenie może trafić do ekspertyzy (kto by mógł taką wykonać?-kolejne pytanie), nie zostało jeszcze całkowicie rozkręcone, i nie jest znany dokładny obraz zniszczeń. Zwarcie spowodowało przepalenie bezpieczników 63A ! włączonych w obwody faz.

 • Specjalista Automatyk
  Przedewszystkim proponuje sprawdzic sam zasilacz falownika,warystorki,mostek itp.

  Pozdrawiam
 • Poziom 26  
  Proponuje sprawdzic mostek, kondensatory za mostkiem, i klucze.
  Obstawiam na kondensatory lubia po dluzszym przestoju zrobic takie 'cos' ;)

  Pozdrawiam.

 • Specjalista Automatyk
  Tzn.z kondensatorkami to jest przewaznie,ze traca pojemność a nierobia zwarcia,ale klucze owszem.Kłania sie strona wtorna.Trzeba rozebrać falowniczek i iść w góre tych rezystorów.

  Powodzenia