Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Naprawa falownika SIEMENS Simovert

pgrzes 26 Apr 2007 10:07 3692 3
Metalwork
 • #1
  pgrzes
  Level 2  
  Witam

  Mam pytanie. Czy ktoś może udostępnić schemat i/lub instrukcję serwisową falownika SIEMENS Simovert P 6SE2127 ? Próba uruchomienia urządzenia po rocznym przestoju zakończyła się zwarciem pomiędzy dwoma fazami. Urządzenie nie jest już wspierane przez autoryzowany serwis, ale może ktoś dysponuje doświadczeniem w naprawie falowników serii 6SE21 albo posiada do nich części zamienne. Uszkodzenie wynika z działania osób trzecich i nie jest znana jego przyczyna. Proszę o każdą pomoc, może są Państwo zorientowani, kto może nawet osobiście podjąć się takiej naprawy, szczególnie mile widziane są osoby z okolic Katowic.

  Szcegółowsze informacje dotyczące samego urządzenia można znaleźć w instrukcji dostępnej na: http://www.automatyka.siemens.pl/docs/6SE21_Simovert_P_DTR_en.pdf

  Na załączonym pliku przedstawiłem jedyną widoczną oznakę uszkodzenia, patrząc na urządzenie z przodu (rozlutowany rezystor). Ponieważ urządzenie może trafić do ekspertyzy (kto by mógł taką wykonać?-kolejne pytanie), nie zostało jeszcze całkowicie rozkręcone, i nie jest znany dokładny obraz zniszczeń. Zwarcie spowodowało przepalenie bezpieczników 63A ! włączonych w obwody faz.
  [19-21.10.2021] Technology Days Zapisz się darmo
 • Metalwork
 • #2
  *paweł*

  Automation specialist
  Przedewszystkim proponuje sprawdzic sam zasilacz falownika,warystorki,mostek itp.

  Pozdrawiam
 • Metalwork
 • #3
  Adam1988
  Level 26  
  Proponuje sprawdzic mostek, kondensatory za mostkiem, i klucze.
  Obstawiam na kondensatory lubia po dluzszym przestoju zrobic takie 'cos' ;)

  Pozdrawiam.
 • #4
  *paweł*

  Automation specialist
  Tzn.z kondensatorkami to jest przewaznie,ze traca pojemność a nierobia zwarcia,ale klucze owszem.Kłania sie strona wtorna.Trzeba rozebrać falowniczek i iść w góre tych rezystorów.

  Powodzenia