Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt Lubeck rcc45 - dorobic wejscie na jack

Mumineq 26 Kwi 2007 16:03 1437 1
 • #1 26 Kwi 2007 16:03
  Mumineq
  Poziom 10  

  Witam!
  Lubie prostote w radiach i gałkę do głośności, a nie przyciski, a moje stare radio spelnia te warunki.
  Chciałbym jedynie, aby ktoś zajął sie nim i zrobił mi wejście liniowe, bądź jakieś inne do którego podłączyłbym sobie mp3. Sposób z kasetą z głowicą jest do kitu, bo kaseta co chwila sie przestawia, daje slaby sygnal i trace czesto dzwiek w jednym z glosników.

  Jesli jest jakies miesjce gdzie mozna sie wlutowac, to umiem sie poslugiwac lutowanica i moge je rozebrac, ale jesli to bardziej skomplikowane, to czy opłaca sie oddać to do speca, który dolutuje mi kabelek z wejsciem na jack'a, czy lepiej uzbierac na jakies badziewie z allegro z wejsciem USB?

  0 1
 • #2 06 Maj 2007 12:26
  Wirginiusz
  Poziom 14  

  Moim zdaniem najprostrzym sposobem będzie podłączenie gniazda bezpośrednio do wyjścia z głowicy magnetofonu. Gniazdo musi mieć możliwość przerwania połączenia z głowicy magnetofonu do wejścia na wzmacniacz małej częstotliwości oraz przerwanie zasilania napędu magnetofonu. Włożenie wtyczki JACK spowoduje połączenie odtwarzacza MP3 ze wzmacniaczem z równoczesnym odłączeniem zasilania napędu silnika. Być może będzie trzeba zastosować inny typ połączenia gniazdo-wtyk w sposób podobny do zasilania przenośnych odbiorników radiowych, zasilanie z baterii lub sieciowe. Prawdopodobnie będzie musiała być również włożona kaseta. Niestety nie mam schematu połączeń więc nie potrafię podać szczegółów gdzie połączenie przerwać i gdzie podłączyć.
  Pozdrawiam i życzę sukcesów.

  0