Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

altus 110 + altus 300; jaki wzmacniacz?

26 Kwi 2007 19:39 3208 10
  • Poziom 14  
    Witam, poradzcie mi jaki wzmacniacz moglby napedzic te kolumny, mysle nad jakas yamaha... jednak nie mam zadnej 'jednej' na oku. Czekam na propozycje.
    Pozdrawiam i przepraszam za brak polskich znakow.
  • Poziom 10  
    sam mam taki sprzet tj. altus 110 i 300 ciagne to na diora ws 704. jest nieco slaba lecz na pokoik 18 m to w zupelnosci wystarcza. efekt jest swietny przy dobrej regulacji korektora. polecam ci to za tanie pieniadze dobry sprzet
  • Poziom 21  
    To kolumny 8 ohm i do ich pracy w równoległym połączeniu (w szeregu nie ma sensu- 16 Om) potrzebny wzmak ciągnący od 4 ohm, Diora wiadomo ciągnie od 8 ohm i długotrwałe granie niczym dobrym sie nie skończy ,natomiast dyży wybór masz w Pioneer-ach pocxzynając od seri 5XX ja na moim Pionku A- 602 R miałem podłączone 4 x TON 200,w pokoju 20 m^2 było kongo,tym bardziej by sie nadał do słabszych od TON-ów altusów
  • Poziom 22  
    Proponuje złożyć samemu wzmacniacz Holton 200 ( 100Watt RMS przy 8R i 200Watt RMS przy 4 R) Koniówka mocy na tranzystorach, ma niezłe parametry a i sam sobie ja zbudujesz i będziesz miał satysfakcje.

pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Mysle nad
    HARMAN KARDON HK 640
    DENON PMA-1060
    YAMAHA AX 700
    moze mi ktos cos powiedziec o tych wzmacniaczach? Ktory sie nadaje, a ktory nie, jakies wady?
    z gory dziekuje
  • Poziom 10  
    Ja osobiście tez mam taki sam problem ale poleciłbym Ci np Pioneer A-757.
    Albo A-858.
  • Poziom 14  
    A-757 jak i a-777 podobaja mi sie ze wzgledu na duzy pobor mocy, napewno bedzie potrzebna przy takich kolumnach, jedak slyszalem rozne opinie co do jakosci pionierow. Sa lepsze od H/K ?
  • Poziom 30  
    yaaz- Mam rozumieć że masz 2 pary kolumn jedna to altus 110 a druga para to altus 300. Jak tak to sprzedaj altus 110 i zainwestuj w porządnego kloc do tych altsów 300 np piooneer 757 lub 858. Pamiętaj że altus 300 może przyjąć spokojnie 200w na kanał, więc do nich dobry był by holton 400 wtedy by to grało godnie. Skup się na jednej parze i dobrze ją zasil. bo dwie pary zasilić porządnie to potrzeba konkretnego wzmaka. zresztą w domu trzymać dwie takie pary mija się z celem. Jak się mylę to mnie popraw i napisz co chcesz osiągnąć i gdzie to ma grać
  • Poziom 22  
    Tak wieć stawiamy na coś gotowego czy składasz sam?? Ale widzę ze cos z górnej póki wiesz o tym ze 757 albo 858 to wzmacniacz w granicach 1200 zł?? Jeżeli masz tyle kasy a umiesz sie pobawić to spokojnie za około połowę zbudujesz mocniejszego od nich hexfeta 400, co prawda obudowa i jakość dźwięku może być gorsza jednakże sądzę iz nie zauważyłbyś różnicy.

Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Skladanie samemu odpada, kiedys probowalem konstruowac, ale wole postawic na sprawdzone, gotowe sprzety wysokiej klasy. H/K, denon etc.
    cos okolo 800-1000 zlotych - ma grac 'dobrze' :)