Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy zasilacz 430W wystarczy

kolekszy 26 Apr 2007 19:51 2816 22
    kolekszy
    Level 11  
    Tak jak w temacie, czy 430W starczy do takiej konfiguracji:
    CPU: Pentium 4 3.2 Ghz (540)
    Płyta: Asus P5GPL
    Ram: 2*512 DDR400
    Dysk:2*120Gb Sata
    Grafika:Radek X300 (X1600 pro za jakieś 3 tyg)
    Napęd:2*DVD-RW NEC
    Karta radiowa( net )
    Karta muz Creative SB live

A zasilacz dokładnie to ten http://zenfist.pl/pID/211.htm
    _Damian_
    Level 21  
    DO tego starczyłby i dobry (czyt markowy) 300W
    2852

Level 17  
    Witam
    Z kalkulatora wychodzi mi około 330W( już z X1600) - oczywiście przy pełnym obciążeniu wszystkich podzespołów. Jak wspomniał mój poprzednik dobry 350W (np właśnie Tagan'a) wystarczy z zapasem.

Może sobie Kolega na wszelki wypadek jeszcze raz dokonać wyliczeń
    http://www.extreme.outervision.com/PSUEngine

Pozdrawiam

PS Dobrze byłoby poprawić błędy zwłaszcza w tytule, bo kłuje w oczy.
    _Damian_
    Level 21  
    Wiesz, te kalkulatory to można między bajki włożyć, bo to co one wyliczają, a rzeczywistość, to zupełnie inne rzeczy.
    2852

Level 17  
    :arrow: Damian
    Oczywiście, że Kolega ma racje, nie nalezy ich brać jako 100% wykładnię, jednak dają pewien obraz "potrzeb" i "wymagań".
    Pozdrawiam
    _Damian_
    Level 21  
    To co powiesz na to:

Komputer

CPU: Intel Core 2 X6800
    Video Card: Foxconn GeForce 7950GT
    Motherboard: Intel DX975XBX
    Audio: Creative X-Fi Fatal1ty
    Memory: 4GB DDR2 6400

Gdyby zapytać tutaj, czy na innych forum komputerowym, jaki do tego kupić zasilacz, dostalibyśmy odpowiedzi pokroju:"kup min 600W+" itp. Tymczasem ten zestaw, w stresie, bierze średnio ok 197W (szczytowe - 209W) Mierzone oczywiście odpowiednim miernikiem, a nie wyliczone na podstawie "kalkulatorków" (które pewnie są powiązane z producentami zasilaczy) Kto by sie spodziewał takiego wyniku?
    Całość testu tutaj:
    http://www.hardcoreware.net/reviews/review-356-1.htm
    2852

Level 17  
    Witam
    Sądzę że zaczyna się z tego niepotrzebnie robić OT. Kolega Kolekszy zadał pytanie, wspólnie udzieliliśmy mu na nie odpowiedzi. Różnica w naszych opiniach wynosi zaledwie 30-50W, więc chyba nie ma sensu udowadnianie sobie wyśzości Świąt Bożega Narodzenia od Świąt Wielkanocnych :) I tak chyba autor tematu nie zakupi zasilacza mniejszego niż 300W. Grunt, że podchodzi do sprawy rozsądnie i kieruje sie marką, a nie ceną.
    Pozdrawiam Krzysiek
    kolekszy
    Level 11  
    do sprawy podchodzę poważnie bo wiem co robi lipny zasilacz (no name).
    Dlatego na nim nie będę oszczędzał.
    Wnioskuje z waszych wypowiedzi, że Tagan 430W spokojnie starczy
    robin102
    Level 14  
    Kup zasilator Be Quiet! Sareinght Power E5 450 Wat z mocną linią na 12 woltach pod nowoczesna konfigi . jest w stanie na tej linni oddac do 350 Wat . Bedziesz mail super solidny zasilator 3 letnia gware , cisze w kompie i zapas mocy pod przyszle zmiany . tak naprade Twoj konfig nie pobierze wiecej niz w sumie 250 Wat. I masz wszystko z bańki.
    Teraz jest na niego promocja za 279 zl - dobra cena
    kolekszy
    Level 11  
    Już postanowione Tagan i żaden inny
    robin102
    Level 14  
    W sumie nie wiadomo dla czego prawda ? . Pewnie z powodu ładnej dźwięcznej nazwy.,a pmowiem Ci tak. Mam od niedawna zasiłke tego samego wytwórycy co dla tagana robi czyli firmy Topower model P7 420 Wat z prawdziwymi niezależnymi funkcjami. Jak znajdziesz zasilacz o tak stabilnych napieciach to tylko sie cieszyć . U mnie bez [color=red]obiążenia 12,03 V. Przy naprawdę porządnym obciażeniu spada do 11,98-99 V czyli w granicach błedów pomiarowych. Lepszej stabilności napięć w zasiłkach komputerowych nie widziałem. Sprawdź jak kupisz tego tagana.
    kolekszy
    Level 11  
    OK sprawdzę i napisze
    kazik_
    Level 13  
    Oryginalne Asus BearBone oraz HP i Compaq, jadą na podobnych konfiguracjach tylko, że lepszych

np.:

HP m80xx.uk którego sam używam ma:

DualCore Intel Core 2 E6700 2666Mhz 10 x 267
    Płyta bardzo podobna P5LP-LE + zaintegrowana Grafa ale użuwam 7600GT
    4GB ram 4x 1GB Samsung 667MHz
    2 HDD Seagate 750GB
    1 HDD WD 250GB
    1 HDD Samsung 400GB
    niekiedy dołączam HDD zewnętrzny też z HP 300GB do specjalnej komory którą posiada ten komp.
    Dźwięk zintegrowany.
    1 Lan zintegrowany
    1 Lan zwykły PCI
    1 WIFI Liteon
    Tuner TV tiger
    podłączm też pena Niekiedy kingston 2GB
    2 X DVD rec Liteon Lightscribe
    mysz klawiatura standard z HP
    i zgadnijcie jaki zasilacz 300W BESTEC
    model: ATX-300-12Z

komp leci już 3 miesiące i miałem tylko 3 restarty jak robiłem Backup ani jednej zwiechy, bardzo często też defragmentuję dyski Perfect diskiem, zasilacz wcale nie świruje,

Większość HP Pavilionow oraz Compaqow stoi na tych zasilaczach,
    Więc ja kupisz dobrą 300 np Tagan'a lub Chifteca, będziesz miał jeszcze zapas mocy.

modem wywaliłem na rzecz 2 lanu
    robin102
    Level 14  
    kazik_ wrote:
    zasilacz wcale nie świruje, ..

Po czym wnosisz ???

Kamikadze z Ciebie normalnie.
    kazik_
    Level 13  
    Stwierdzam po:

niezawodnej stabilności kompa,
    stabilności napięcia
    temperaturze.

Jeśli ma ktoś dostęp, do tych zasilaczy, proponuję się w nie zaopatrzyć, dodam, że przed montażem, tych zasilaczy do Pavilionow i Compaqow Presario, przechodza one mordercze testy na linii produkcyjnej HP
    kolekszy
    Level 11  
    Zasilacz super o niebo lepszy od poprzednika tylko moleksy jak w zasilaczu za 40 zł.(luźne)
    Ale trzeba mu przyznać, napięcia trzyma stabilne.
    Przy pracy normalnej(muzyka net word) napięcia są idealne linia 3.3V-3.29, 5V- 5.04, 12V-12.14.
    Wszystkie mieszczą się w normach ze sporym zapasem.
    Jednym słowem Tagan jest wart swojej ceny.
    I nareszcie mam porządek w kompie z kablami.

Mam jedno pytanko z tyłu jest przełącznik do dzielenia linii V12, po co dzielić linie?
    kolekszy
    Level 11  
    to ja nic nie muszę zmieniać bo mam od początku ustawione na combine

Dodano po 5 [minuty]:

A nie wiecie gdzie dostane coś takiego http://zenfist.pl/foto.php/pID/309/fID/10?
    Bo mój dysk posiada złącze sata, a zasilacz nie posiada ekranowanego REMI złącza tylko zwykłe.

Wtedy dał bym tą przejściuwke na molex-a i do dysku
    Figi
    Level 37  
    Nie bardzo rozumiem, gdzie ma kolega problem.
    Przecież ten zasilacz posiada złącza zasilające do dysków Sata.
    kolekszy
    Level 11  
    tak posiada, ale ja chciałbym aby dysk twardy też był zabezpieczony.
    A ten zasilacz nie posiada zabezpieczenia REMI na kablach sata
    Figi
    Level 37  
    Nie dajmy się zwariować. To fantastyczne zabezpieczenie to nic innego jak ekranowanie przewodu zasilającego z jakimś dodatkowym filtrem. Większość zasilaczy nie posiada tego "cudu", a komputery przez nie zasilane działają poprawnie.

Poza tym kolega podał link do przejściówki umożliwiającej podłączenie dysk ATA do kabla zasilającego Sata, podczas gdy kolega potrzebuje odwrotnej, czyli takiej:
    Czy zasilacz 430W wystarczy
    Zdjęcie zostało zapożyczone z serwisu http://www.4max.pl

Tylko pytanie brzmi: Po co bawić się z przejściówkami, kiedy ma kolega dostępne przewody ze złączem Sata?
    kolekszy
    Level 11  
    Robin102 pytanie czysto z ciekawości jak ten twój TOPOWER w iddle trzyma napięcia na liniach 3.3, 5, 12 ????
    To jest wersja EZ ? a czym się różni od zwykłej?
    robin102
    Level 14  
    w ide ma 12,03 przy porządnym obciążeniu na linni 12 V napiecia spada "AŻ" do 11,98-11,99 V czyli wachanie w granicach 0,5 % !!! idealnie po prostu na linniach 5 i3 volta tak samo. Pomiary stacjonarnym woltomierzem firmy fluke robiłem , a nie kieszonkowym multimetrem. Wersja z kablami i to zdecydowanie z ich za dużą iloscią.