Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
HELUPOWER
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klimatyzator - tania chińszczyzna, czy coś markowego?

musculus 13 Cze 2007 02:13 60396 50
    mixer666
    Poziom 17  
    A ja mam pytanie... jeżli sam bym wszystko zamontował (chodzi mi oczywiście o split) to ile moga by orientacyjnie kosztować opercja z pompą próżniową?
  • HELUPOWER
    ion-tichy
    Poziom 31  
    do studzin:
    2,6 kW to trochę mało raczej szukać 3,5 ewentualnie jeśli Fujitsu jest jednostką inwerterową to może dać radę. Gwarancja tak czy inaczej to ułuda za przeglądy gwarancyjne się płaci a tego typu układy jeśli nie posiadają jakiejś wady fabrycznej (a to wychodzi już na starcie) to pracują względnie bezawaryjnie przy założeniu obsługi użytkownika zgodnie z zaleceniami instrukcji - czyszczenie itp. Dlatego istotniejsze jest wybranie po prostu czegoś solidniejszego co ma szanse na długie użytkowanie.
    Do mixer666
    orientacyjnie o kosztach to ciężko powiedzieć w zasadzie zawsze można się z kimś domówić na np 50 czy 100zł ale osobiście tego bym nie robił bo montaż jest bardzo istotny dla prawidłowej pracy urządzenia. W przypadkach gdy ktoś montuje to powinien wszystko zrobić od początku do końca wówczas wiadomo co i jak jest zrobione i ew. gdzie należy coś poprawić w razie jakichś niedomagań. I oczywiście wszystko jest dobrze jak jest dobrze ale jeśli zaczną się jakieś problemy to nie ma winnego. Ale oczywiście wybór jest użytkownika.
    tkordus
    Poziom 20  
    mixer666 napisał:
    A ja mam pytanie... jeżli sam bym wszystko zamontował (chodzi mi oczywiście o split) to ile moga by orientacyjnie kosztować opercja z pompą próżniową?

w Poznaniu samo odpowietrzenie to 350 PLN.

http://arbiter.pl/galeria/klimatyzacja

tu masz opis jak samemu odpowietrzyć klimę. ja zrobiłem wg tego opisu i działa :D w Poznaniu koszt całej instalacji klimy to minimum 650 PLN, co przy koszcie klimy 1150 PLN wydaje mi się ceną zbyt wygórowaną.

Jak byś kupowal klimę którą sam chcesz założyć zwróć uwagę czy rurki freonowe są zakielichowane bo w przeciwnym razie będziesz potrzebował kielicharkę (około 160 PLN).

Czy dopłacilibyście połowę ceny urządzenia za 12 miesięczną gwarancję? Ja nie.
  • HELUPOWER
    studzin
    Poziom 17  
    buhaha w Bydgoszczy zawołali najtaniej 1400 za montaż:) Ale firma która się tego podjęła musiała się w ostatniej chwili wycofać ponieważ mieli awarie w 3mieście:) i teraz jestem 1000pln do przodu(nie chcieli zapłaty) a pozostało samo przykręcenie agregatu do stojaka i odpowietrzenie i tym zajmie się inny człowiek:D
    ion-tichy
    Poziom 31  
    Nie ma to jak sprawdzone kowalskie metody uruchamiania instalacji chłodniczych. Co to za brednie. 407C jest mieszaniną i przepuszczenie go spod sprężarki w powietrze celem przedmuchania układu to najlepszy sposób na rozjechanie parametrów pracy. On sam z siebie na starcie pracuje ze sporą histerezą i łapie poprawne parametry dopiero po kilku minutach pracy jak się porządnie wymiesza. A gdzie osuszenie układu ?
    MluMlu
    Poziom 18  
    Jeśli chodzi o klime to polecam:

- Daikin
    - Sanyo

Montuje tego typu klimatyzatory i nie ma z nich żadnych kłopotów.
    maniek75
    Poziom 1  
    Witam
    Ja niedawno zakupiłem klimatyzator przenośny Ravanson 2.11kW mocy chłodzenia. ( pewnie to tez chińszczyzna ale sprzedawca polecał jako dobry produkowany przez firmę z doświadczeniem). Schładzam nim pokój na poddaszu ok 20 m2, jest tam komputer i okna wychodzą na południowy zachód. temperatura w lecie przy zewnętrznej 36 stopni osiągała u mnie około 39-40 stopni, wiec trudno było wytrzymać. Musze powiedzieć że na razie jestem zadowolony z w/w wynalazku. W najgorsze upały miałem w pomieszczeniu 27 i nie chciało sie wychodzić z pomieszczenia na zewnątrz. Do pracy sprężarki można sie przyzwyczaić, całe urządzenie chodzi mniej więcej na poziomie wentylatora ustawionego na maksymalne obroty, którego wcześniej posiadałem. NIe przeszkadza mi to w oglądaniu telewizji czy innych zajęciach. Na noc wyłączam klimę i włączam tylko wentylator i jest ok. Wadą jest głośne włączenie i wyłączanie samej sprężarki a w nocy głośność samego urządzenia (gdy jest w trybie chłodzenia ale da się przy tym spać, hehe zależy tez pewnie od tego jaki kto ma sen). Sam wentylator bardzo cichy. Rure wyprowadziłem na strych i jest bardzo krótka ok 0,5m. dodatkowo zaizolowałem termicznie.
    pozdrawiam
    MluMlu
    Poziom 18  
    maniek75 napisał:
    Ravanson 2.11kW mocy chłodzenia......Schładzam nim pokój na poddaszu ok 20 m2, .....temperatura w lecie przy zewnętrznej 36 stopni osiągała u mnie około 39-40 stopni,.....W najgorsze upały miałem w pomieszczeniu 27 i nie chciało sie wychodzić z pomieszczenia na zewnątrz.....

W takim przypadku przydała by się klima o mocy chłodniczej 5kW.
    klimashop
    Poziom 1  
    zadaj nurtujace pytania

KLIMATYZACJA CHLODNICTWO
    http://www.klimatyzacja.dyskutuj.com/

klimashop

Dodano po 3 [minuty]:

Przy wyborze systemu klimatyzacyjnego do własnego mieszkania lub domku jednorodzinnego powinniśmy wziąć pod uwagę:

JAKOŚĆ KLIMATYZATORA
    Marka klimatyzatora związana jest oczywiście z jego ceną. Do wyboru mamy dwa podstawowe warianty. Wariant tańszy, czyli klimatyzatory wyprodukowane w Chinach, które spełniają wyłącznie najważniejszy wymóg stawiany klimatyzatorowi, czyli chłodzenie pomieszczenia. Nie możemy się jednak spodziewać bardzo dobrych parametrów technicznych. Urządzenia chińskie nie będą szczególnie ciche, nie będą energooszczędne (rzadko można spotkać klimatyzatory chińskie o klasie energetycznej A), nie będą posiadały wyszukanego design-u oraz wysokiej jakości materiałów, z których są wyprodukowane. Musimy również pamiętać, że marki chińskich klimatyzatorów są nam przeważnie nieznane, a biorąc pod uwagę, że importerzy urządzeń z Chin często zmieniają swoich dostawców w okresie pogwarancyjnym możemy stanąć przed problemem braku serwisu. Wynajęcie innej firmy (która nie była dostawcą urządzenia) będzie się wiązało z kosztami serwisu często przewyższającymi koszt zakupu klimatyzatora.

Wariant droższy to wybór klimatyzatora o marce znanej na rynku wśród dostawców systemów klimatyzacyjnych. Do dyspozycji mamy kilku czołowych producentów klimatyzacji,LG Daikin Argo Sanyo Jednym z takich producentów jest firma LG , producent bardzo wysokiej klasy urządzeń klimatyzacyjnych. Ponieważ znany na świecie koncern LG jest producentem klimatyzatorów od bardzo dawna, właściwie od momentu powstania zagadnienia klimatyzacji, inżynierowie pracujący w jego laboratoriach, nie koncentrują się nad problemem wyprodukowania klimatyzatora, a swoje badania prowadzą wyłącznie pod kątem udoskonalania parametrów technicznych oraz wyglądu klimatyzatorów. Urządzenia te posiadają design zgodny ze światowymi trendami w klimatyzacji, cechują się najniższym na rynku poziomem głośności (21dB) oraz szeroką gamą urządzeń, potrafiących zaspokoić oczekiwania nawet najbardziej wymagających projektantów i inwestorów. Posiadają bardzo długą, 24-miesiączną gwarancję i możemy spodziewać się bardzo długiej ich żywotności oraz tego, że koncern nagle z rynku klimatyzacyjnego nie zniknie.
    Cena tych urządzeń jest oczywiście wyższa od ich chińskich odpowiedników, jednak w przedziale urządzeń przeznaczonych do mieszkań różnice te są najmniejsze, a cena wyższa o ok. 20-30%.
    porownaj ceny na www.klima.shop.pl

Dodano po 1 [minuty]:

Kupując klimatyzator, warto oprócz ceny wziąć pod uwagę także:

poziom hałasu wytwarzanego przez urządzenie i gwarantowaną trwałość
    warunki gwarancji ,dostępność serwisu
    koszty serwisu gwarancyjnego lub pogwarancyjnego
    czy pracownicy serwisu mają odpowiednie uprawnienia
    oraz czy firma wydaje na oferowane urządzenia deklaracje zgodności i czy zapewnia odbiór zużytego klimatyzatora
    tkordus
    Poziom 20  
    Mój Hyundai daje rade z ogrzewaniem 40m2 pokoju przy temperaturze na zewnątrz kilka stopni powyżej zera - a słychac tylko szum powietrza wylatującego z klimy :)
    musculus
    Poziom 17  
    klimashop napisał:
    porownaj ceny na www.klima.shop.pl

No cóż... Widzę, że reklamujecie swoją firmę na Elektrodzie...

Ale skoro pozwalacie sobie na reklame, to ja pozwolę sobie na sprawdzenie: Klimę juz kupiłem (prawie rok temu), działa ona bez zarzutu, ale z ciekawości zajrzałem na waszą stronę. Niestety coś Wam szwankuje - na cennik nie da sie wejść. Ale z ciekawości zapytam: ja za klimę LG 7kW dałem rok temu 2350zł brutto (już zresztą o tym pisałem w tym wątku). Czy możecie przebić taką ofertę?
    studzin
    Poziom 17  
    Wg opisu klimashop'a klimatyzacja GALANTZ 5,25 KW to jakies zachodnie, mało znane, wysokiej klasy ustrojstwo:P Hula już prawie rok i przez całą zimę było podstawowym urządzeniem grzejnym w domu. Rachunki za prąd spadły o jakieś 30-40% względem zeszłego sezonu za sprawą pompy ciepła(fakt faktem zima była lżejsza). Klimatyzatora praktycznie nie słychać a i wygląd jest niczego sobie.
    ion-tichy
    Poziom 31  
    Klimashop "Do dyspozycji mamy kilku czołowych producentów klimatyzacji,LG Daikin Argo Sanyo"
    Do dyspozycji na rynku mamy nieco większy wachlarz producentów i akurat co do "czołowości" niektórych tu wymienionych raczej bym polemizował.
    sulipsp
    Poziom 9  
    Witam !
    Osobiście jako instalator i właściciel firmy zajmującej się sprzedażą, montażem oraz serwisem urządzeń klimatyzacyjnych i chłodniczych, polecam zdecydowanie markowe klimatyzatory takie jak: LG, Whirlpool-made in China, ale na licencji USA i nie można nazwać "tanią chińszczyzną" :) Właśnie tych urządzeń zainstalowałem najwięcej i nie mam z nimi praktycznie żadnych problemów. Z "tanią Chińszczyzną" bywa rożnie :)

PS: Jeśli macie Państwo jakieś pytania odnośnie urządzeń klimatyzacyjnych ich montażu oraz serwisu, proszę pisać: >>> sulipsp(malpa)wp.pl <<<

Pozdrawiam DANCZES klimatyzacje i chłodnictwo

Dodano po 2 [minuty]:

Wiem, że temat wygasł, ale będzie to dla innych szukających informacji :)
    qucia
    Poziom 10  
    Ostrzegam was przed kupnem takiego chińskiego badziewia jak Galanz. Psuje się to cholerstwo niemiłosiernie. Montowała nam firma z Biłgoraja a jak już zamontowała no to już zdjąć nie chciała , był tylko komentarz - trzeba było kupić firmowy :( . Juz po kilku miesiącach przestał działać system vertical , teraz ucieka gaz, klimatyzator pracuje bardzo głośno i co najgorsze wyłudzili od nas aż 3 tyś zł.
    mnichu13
    Poziom 9  
    Zawsze można popytać znajomych kto ma jakie klimatyzatory i na tej podstawie coś kupić. Z chińszczyzny są tylko dobre majtki i podkoszulki.
    studzin
    Poziom 17  
    Ja od siebie dodam, że w.w. Galanz nadal działa.
    studzin
    Poziom 17  
    Od 2007 roku. Jako, że został podłączony gaz to od 2 lat nie pełni funkcji grzania.
    musculus
    Poziom 17  
    Widzę, że temat odżył po 10 latach od założenia... Ale z perspektywy lat też mogę coś napisać.
    Klimatyzator LG, który kupiłem po rozpoczęciu tego wątku chodzi bezawaryjnie od tych 10 lat. W międzyczasie (ponad 5 lat temu) zainstalowałem domu klimatyzator Ravanson KS-12O. I właśnie wczoraj podczas burzy się zepsuł... Ten LG przeżył wiele burz, nic mu nie jest. Może ma lepiej zabezpieczoną elektronikę, a może po prostu miałem pecha? W każdym razie z tym moim Ravansonem będę miał problem z naprawą - firma już nawet nie wie, że takie coś robiła (jak chciałem się dowiedzieć, ile czynnika powinno się nabić, bo na tabliczce znamionowej nie podano to pani w Ravansonie w ogóle nie kojarzyła tego modelu).
    W sumie - z perspektywy lat chyba warto jednak wziąć coś markowego, z czym po kilku latach nie będzie problemu z naprawą.
    -------------------------------------------------------------------------------
    Jednak udało się tego mojego Ravansona uruchomić. W czasie burzy się coś zawiesiło i wszedł w dziwny stan, ale po kilkukrotnym resecie zasilania zaczął działać prawidłowo. Nie wiem, czemu trzeba było aż kilka razy resetować zasilanie, ale ruszył i na razie działa.
    kossa7
    Poziom 6  
    Zdecydowanie radzę kupić droższy, ale lepszy jakościowo sprzęt. Poszukaj czegoś na klimamika.pl, znajdziesz tam wielu producentów i wiele modeli klimatyzatorów, które mają super serwis i są renomowane i polecane przez specjalistow.