Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Candy C130 - cieknie woda

paulina_25 27 Apr 2007 14:07 3897 4
 • #1
  paulina_25
  Level 2  
  Mam pralkę - pewnie ma z 30 lat. Do tej pory jedyne, co musiałam zmienić, to pasek klinowy (bęben się przestał obracać, a pasek był bardzo pocięty) oraz kondensator (katalizator ?)
  Niestety kilka dni temu zaczęło się z niej bardzo lać - z pod pralki. Mam pytanie- czy może można jeszcze coś z nią zrobić? Może to jakaś uszczelka, której wymiana będzie kosztowała kilka złotych? A może jakiś zawór ? - czytałam kilka wypowiedzi na forum, ale żaden nie pasował do mojego problemu.

  A może pralka będzie się po kolei wykańczała - z wszystkim po kolei i nie warto więcej w nią inwestować? Bardzo proszę o pomoc!
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • #2
  rserej
  Level 18  
  Jeśli się nie zajrzy skąd wycieka woda to możemy tylko zgadywać.Proszę sprawdzić przewód gumowy łączący bęben z pompą na początek.
 • #3
  s_ebo_l
  Level 18  
  :) dobrze ze sasiada nie zalało..
  Obróc pralke i przyjzyj sie przewodom gomowym , ze starosci mogly sie skruszyc a wymiana nie bedzie droga. Pózniej trzeba zobaczyc pompke czy nie przecieka... elementy nie sa moze az tak drobie jak trudnosc w poszukiwaniu... powodzenia
 • #4
  paulina_25
  Level 2  
  Dzięki, zlokalizowałam problem, okazało się, że guma przy drzwiczkach ześlizgnęła się i woda wylewała się górą i spływała w dół. Teraz chwilowo nie mam czasu się zajmować pralką, ale po długim weekendzie zamierzam coś przy niej pokombinować. Jedyny problem to taki, że obejma (drut), która przytrzymuje gumę na bębnie bardzo przylega (pewnie właśnie tak powinno być, żeby się trzymała) i nie wiem, czy nie będę musiała z konieczności jakoś najpierw ściągnąć tego drutu, nasunąć gumę i dopiero wtedy znowu go założyć. Niestety od góry nic nie wskazuje na to, żeby było to możliwe (drut jest w całości i może należy go przeciąć i kupić nowy?)- ale zobaczę, czy może jakoś od dołu będzie się dało...
  Jeszcze raz dzięki!
 • Helpful post
  #5
  s_ebo_l
  Level 18  
  Jesli jest sroba do poluzowaia to wystarczy poluzowac i bez problemu a tak to kupic nowy a stary sciagnac ;) pow