Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Panasonic TX-29PS12P chassi cp-830FP zla ostrosc

gkrz 27 Kwi 2007 19:42 12639 22
  • #1 27 Kwi 2007 19:42
    gkrz
    Poziom 21  

Kupilem do niego trafo u Lewandowskich. Trafo jest firmy ELDOR. Za chiny nie idzie ustawic dobrej ostrosci.TV ma rok czasu. Czy to wina trafa czy cos przeoczylem. Klient mowi ze ostrosc byla idealna przed zepsuciem.Uszkodzony byl tez pon, ale to raczej do ostrosci nic nie ma.Niech mi ktos powie gdzie kupic pewne trafo, bo ta firma mi sie cos nie widzi (lewandowscy). Pozdrawiam GKrz.

0 22
  • #2 27 Kwi 2007 19:53
    radekrpisz
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam
    A podstawka na pk sprawdzona?

0
  • #3 27 Kwi 2007 21:15
    Mirek Z.
    Moderator

Może i podstawka. W każdym razie te "oryginały" u Lewandowskich są chyba za tanie. Trafo 13022002 Eldor w Cybor-Techu (np.) kosztuje 78,- przy typowej u nich cenie na Eldory - 58,-. W Inter-chip - 86,-.

0
  • #4 27 Kwi 2007 21:53
    gkrz
    Poziom 21  

Podstawke podmienilem i nie pomoglo, a tak przy okazji, jakby kto dal wsad do tego pascierza to bede wdzieczny, bo z bazy nic nie moglem dopasowac.
    Trafo kosztowalo 40zl, to pewnie dlatego. Niby odcisniete jest ELDOR, ale jaki eldor?? twu!!. Chyba potwierdzilo sie przyslowie " tanio to jest drogo". Kupilem tam pierwszy raz i to chyba byl pierwszy i ostatni. Pozdrawiam. Ide spac bo jutro trzeba wstac na gielde po inne trafo. Jak podmienie to dam znac.

0
  • Pomocny post
    #5 27 Kwi 2007 22:10
    mirex
    Poziom 43  

Jeśli to nie "oryginalny" ELDOR z Chin to:
    - jakie było oryginalne trafo u ciebie?
    - zamawiałeś w/g modelu TV? w/g chassis? /są trzy różne trafa w zależności od kineskopu/

0
  • #6 27 Kwi 2007 22:17
    gkrz
    Poziom 21  

Na obu trafach jest identyczny napis 13022002 C , ale na tym od lewandowskich te napist sa na takiej karteczce wydrukowane ( wygladaja na oryginalne). Sa tam jeszcze inne napisy ale na 100% sa takie same na obu.
    Na moim trafie nie pisalo ELDOR.Juz nie pamietam co tam bylo wyryte od gory, cos mi sie kojarzy ze "impuls" i taki schodek.Jutro zobacze to powiem.
    A zamawialem wedlug napisu na trafie, jak zwykle sie to robi. Nie wiedzialem ze trzeba brac pod uwage typ kineskopu.

0
  • #7 27 Kwi 2007 22:32
    Mirek Z.
    Moderator

I tu jest pewna niekonsekwencja, bo oryginały nie są oznaczone Eldor, tak jak piszesz, tymczasem na stronie internetowej sklepu jest info - oryginał (Panasonic lub Daewoo).

0
  • #8 27 Kwi 2007 23:08
    mirex
    Poziom 43  

Kolejna niekonsekwencja to fakt, że Lewandowscy to trafo oferują do chassis CP521 czyli 50Hz. W oryginale CP521 jest natomiast 1302.2001 a nie 1302.2002.

Wydaje się, że trzeba jednak zapłacić za inne. Dla pewności posprawdzaj jeszcze kondki w G2 na płytce kineskopu.

0
  • #9 28 Kwi 2007 12:57
    gkrz
    Poziom 21  

Nie wiem o czyjej niekonsekwencji mowa, ale wydaje mi sie ze zrobilem wszystko co moglem. Kupilem dzisiaj drugie trafo na gieldzie, niestety nie oferuja innego niz to co kupilem u lewandowskich i oczywiscie efekt jest taki sam.Do idealu troche brakuje zwlaszcza po rogach.Oboje sprzedawcow zapewnia mnie ze nigdy z tymi trafami nie mieli klopotu. Kineskop jest Philipsa made in czechoslowakia. Obraz jest zadawalajacy ale niestety, 50Hz np. Royal-Lux ma bardziej ostry.Nie chce mi sie podmieniac kineskopu, bo szczeze mowiac nawet takiego nie mam, ale zaczynam wierzyc ze wina lezy albo w kineskopie, albo czegos jeszcze nie wiem. Pozdrawiam GKrz.

0
  • #10 28 Kwi 2007 14:14
    Mirek Z.
    Moderator

Niekonsekwencja po stronie sklepu, to chyba jasne. A na opinii klientów o jakości obrazu w ich TV za specjalnie polegać nie można :)

Dodano po 9 [minuty]:

Co do trafo - sądziłem, że zakres regulacji FOCUS jest niewystarczający.

0
  • #11 28 Kwi 2007 14:46
    gkrz
    Poziom 21  

Zakres jest wystarczajacy (niedokladnie sie wyrazilem o usterce, przepraszam) najleprzy rezultat jest mniejwiecej po srodku.
    wszyscy sprzedaja trafa eldora i mysle ze gdyby byl z nim klopot to juz dawno by znikly ze sprzedarzy. nie wiem co o tym sadzic, albo taki byl obraz, a ja tylko wzbudzilem w kliencie niepokuj, albo cos sie stalo z kineskopem. Dodam ze uszkodzone trafo jest opalone od spodu obok wypuklosci od screnu. Osobiscie nie satysfakcjonuje mnie ta naprawa, ale juz mam dosc klienta i TV. rozumie ze narzeka na ostrosc, ale jak juz sie z tym pogodzil,, to zas znaczek polsatu ucieka mu w prawy rog, a to meni minimalnie z boku wklesle. Nakiwalem sie nad rozmiarem tego obrazu i jest prawie idealnie, ale jak zacznie wydziwiac to bez slowa wyciagam wszystkie moje czesci i do widzenia niestety. Pozdrawiam wszystkich i dzieki za rady.

0
  • Pomocny post
    #12 28 Kwi 2007 14:53
    tenap
    Spec od TV

Witam!
    Od 15 lat kupuje u Lewandowskich i nigdy nie miałem problemów. Być może pomyłka na stronie sklepu. Oferują oba 1302.2001 do CP521RF i 1302.2002 do CP830F w tej samej cenie, a jeśli chodzi o płyty Daewoo to informację powinni mieć dobrą bo montownia Daewoo jest w tym samym mieście.
    http://www.lewandowscy.pl/sklep/advanced_sear...sid=74f3fcc4092b2433f69527eb7c58a5cf&x=7&y=12
    http://www.lewandowscy.pl/sklep/advanced_sear...sid=74f3fcc4092b2433f69527eb7c58a5cf&x=4&y=10

0
  • Pomocny post
    #13 28 Kwi 2007 23:39
    mirex
    Poziom 43  

Ostrość w rogach 2-3 letnich Daewoo CP830 jest po prostu słaba. Panasonica na tym chasiss co najmniej pół roku nie widziałem na oczy, więc jednoznacznie nie powiem, ale nie przypuszczam aby była bardzo duża różnica między nimi. Zwłaszcza z czeską bańką.

0
  • #14 09 Cze 2007 00:07
    vtrtorun
    Poziom 12  

Od dłuższego już czasu czekałem na końcowe rozwiązanie tego problemu bo trafił mi się taki sam przypadek.Nie doczekałem się wię pozwolę sobie na moje wnioski z naprawy:
    1: Transformator VDE 13022002C B8 firmy Eldor to nie to samo co 13022002C B8 firmu Pulse(oryginał)
    2: Transformatory są sprzedawane w różnych cenach ale to są te same transformatory (sprawdzone!) dlatego efekt opisywany przez ciebie nie mógł być inny choć kupiłeś na giełdzie.
    3. CP830FP- Panasonic a CP830F Daewoo różnią się obsadą elementów i wyprowadzeniami do sterowania(klawiatura)
    4. w Telewizorze Daewoo zastosowano transformator VDE Eldor 1366250401A A06 wymontowany i podstawiony do Panasonica daje właściwy efekt obraz w wysokości właściwy w szerokości właściwy i właściwa ostrość.
    5. Po zastosowaniu transformatora VDE 13022002C B8 firmy Eldor napięcie na wzmacniacze wizji zaniżone do 145V obraz rozciągnięty w górę i w dół brak ostrości szerokość niewłaściwa

Uważam że jeżeli kupuję transformator o takiej samej numeracji choć innej firmy to powinien mieć te same parametry a tym bardziej gdy sprzedawca pisze oryginał.
    Żaden sprzedawca który kupił hurtowo te transformatory nie przyzna się do reklamacji a cały kłopot zrzuca na serwis.

Pierwszy transformator zakupiony działał przez godzinę i dostał zwarcia między uzwojeniami otrzymałem drugi (reklamacja) choć sprawa jeszcze nie zamknięta

W jednej z porad ktoś napisał o zmianie elementów bo w "przy innym kineskopie....." Inny kineskop to inne trafo inne elementy a ja wymieniam tylko trafo i nie wkładam zamiennika dlaczego więc mam zmieniać elementy? Żeby ratować sprzedawcę ? Czy oszukiwać właściciela Bo wszystkiego się nie poprawi taką zmianą można skorygować jeden parametr ale nie wszystkie (opis kłopotów u góry)

0
  • #15 29 Lip 2007 21:08
    Ryszard55
    Poziom 11  

Spotkał mnie ten sam problem w takim samym Panasonicu.Czy ktoś z Szanownych Kolegów wie jaki zamówić transformator i gdzie.Nadmieniam, że trafo VDE13022002B8 firmy ELDOR kupiony w CYBORZE to nie jest zamiennik za oryginał choć przesympatyczny głosik w rozmowie telefonicznej mnie o tym zapewniał i objaw mam identyczny jak opisuje Kolega gkrz

0
  • #16 04 Sie 2007 19:10
    elizek
    Poziom 11  

Mnie też spotkał ten sam problem w tv panasonic .To znaczy padnięte trafo 13022002c firmy "PULSE "- zastosowałem trafo 13022002c firmy "ELDOR".Po odpaleniu telewizora okazało się że owszem tv działa jednak obraz jest za szeroki ,podnięta korekcja zrealizowana na układzie tda8358j po wymianie tegoż układu nadal brak korekcji po sprawdzeniu gruntownym elementów w aplikacji tda wstawiono po raz drugi tda 8358j i korekcja ruszyła bez problemu.Jednak przy zamianie trafa firmy pulse na eldor obraz jest zbyt szeroki i zbyt wysoki trzeba przeprowadzić regulację geometrji .Natomiast co do ostrości i jakości obrazu to tzeba stwierdzić że jest marna ponieważ trzeba jeszcze skorygować napięcie żerzenia kineskopu która po wymianie trafa jest aż o około 30% zbyt małe .Pomiar należy dokonać oczywiście miernikiem wartości skutecznej.Po skorygowaniu napięcza żarzenia i ustawieniu napięcia screen na trafie telewizor chodzi idealnie .Co do pytania gdzie można kupić trafo no coż ja kupiłem w SOLTRONIKU na wolumenie i jestem zadowolony .Napisałem ten tekst żeby pomóc kolegom i rozwiać pewne wątpliwości co do zastosowania trafa firmy eldor

0
  • #17 04 Sie 2007 23:02
    mirex
    Poziom 43  

Skoro więc na Eldorach jest problem i z szerokością, i z żarzeniem, czyli WN, to chyba lepszym rozwiązaniem byłby dobór kondensatorów w kolektorze Hota.
    Może ktoś będzie miał okazję przerobić to.

0
  • #18 06 Sie 2007 08:14
    valery
    Poziom 12  

Problem z trafo 13022002c firmy "ELDOR" :
    to jest 13022001 do CP-521 50Hz .:cry:

0
  • #19 07 Sie 2007 09:54
    Ryszard55
    Poziom 11  

Pytanie do kolegi elizek-- jak skorygowałeś napięcie żarzenia.Czy nawinąłeś zwoje na rdzeniu trafa oczywiście mierząc napięcie żarzenia? .

0
  • #20 08 Wrz 2007 17:04
    stan
    Poziom 23  

Miałem podobny problem z Daewoo DTH-29U7K100D. Po wymianie uszkodzonego trafopowielacza na ELDOR-owski 1362.5041A okazało się że są zbyt małe niektóre napięcia. HV było 25kV. Widoczne były powroty i obraz był ciemnawy. Po zmianie kondensatora w kolektorze tranzystora odchylania H z 10n na 8,8n HV podskoczyło do 27,5 kV i obraz się zmniejszył. Pozostałe napięcia niewiele się zmieniły. Wróciłem do 10nF i dowinąłem szeregowo uzwojenia. Na 30V (zasilanie pionu) dowinąłem 16 zw. napięcie wzrosło do 45V i powroty zniknęły. Na zasilaniu wzm. wizji dowinąłem 10 zw. i napięcie wzrosło z 150V do żądanych 180V. W układzie żarzenia zastąpiłem szeregowy opór 6,2 oma rezystorem 1 om. Na oscyloskopie przebieg na żarzeniu wynosi 21Vpp co jest normą. Obraz jest OK.

0
  • #21 23 Paź 2007 18:39
    sermarek
    Poziom 16  

Witam. Zastosowałem sie do porad kolegi stan z postu powyżej w identycznym modelu telewizora. Działa bez zarzutu. Metoda godna polecenia w tym TV w przypadku uszkodzenia trafa. Co ciekawe u mnie transformator był Eldor i takiej samej firmy, o takim samym symbolu zamontowałem a jednak nie działał jak potrzeba. Marek

0
  • #23 20 Mar 2008 23:36
    borg77
    Poziom 20  

Dzisiaj wstawiałem do tego panasonica trafo Eldor 13022002C
    Kupiłem za 84 zł w Inter-Chip z Olsztyna i działa bezproblemowo
    nawet żarzenie idealnie na 6,3 V
    Jeśli idzie o ostrość (regulacja na połowie zakresu), to nie jest idealnie,ale dopuszczalnie
    -jednak właściciel tego nie zobaczy,czyli można powiedzieć że jest ok.
    TV dwuletni i czeska bańka LG-Philips typu A68ERF182X044/M

0