Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Buczenie glosnikow z przodu - z samego radia!! ciekawostka

Ache 27 Apr 2007 22:04 1857 7
    Ache
    Level 19  
    Witam!!

Mam taki sprzet:

Radio Alpine 9871
    Glosniki PB ES6C
    Wzmacniacz Acoustic authority(2 kan)LOL2
    Sub Alpine SWE 1242

Problem wyglada tak:

Kiedy nie bylo suba i wzmaka wszystko gralo ok
    Podpialem sub pod ten wzmacniacz (sterowanie z 2 wyjscia RCA w radiu) i..
    bucza i swiszcza mi przednie glosniki przy zapalonym silniku!!
    Wiem ze to wzmacniacz,nie ma nawet LPFu i ma wymiary 10x10 cm,tylko dlaczego zakloca tez przod,ktory jest podpiety bezposrednio do radia??
    kosmatek
    Level 23  
    A coś więcej o okablowaniu? - prawdopodobnie wina leży po jej stronie. Masz radio/wzmacniacz bezpośrednio podłączone pod akumulator? Jeśli nie to zrób to jako pierwszą rzecz, razem ze sprawdzaniem masy radia, wiadoma rzecz kable RCA nie powinny iść razem z kablami sygnałowymi.
    Ache
    Level 19  
    Wszystko jest dobrze podpiete:] a RCA to przeciez sygnalowe:P chyba cos sie pomyliles:P
    RCA leca srodkiem auta w tunelu a zasilanie prawa strona..minus od sruby w bagazniku,radio bezp.do akumulatora + i -
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    To jest dobra rada! Na wszystkie problemy z głośnikami przymocuj masę do akumulatora lub puść zasilanie radia/wzmacniacza, wiatraczka, wodotrysku, dopalacza jonowego* grubymi przewodami do akumulatora.
    Przede wszystkim musisz określić, przez co przebija ci się ten sygnał. Odepnij najpierw przewody sygnałowe od wzmacniacza. Następnie od radia. Następnie zasilanie od wzmacniacza. I sprawdzaj, kiedy zakłócenia znikną. Możliwe, że problem leży w masie radia. Sprawdź, czy przypadkiem nie leci po antenie i masie przewodów RCA. I WYSTARCZY pociągnąć ją do najbliższego punktu masowego.

* - niepotrzebne skreślić
    kosmatek
    Level 23  
    RCA to sygnałowe ale pisząc sygnałowe miałem na myśli przewody głośnikowe. Raczej wątpię byś miał dobrze podpięte skoro buczy, jeśli masz regulacje wysokie/niskie na wzmacniaczu to przekręć potencjometry na środek, u mnie w wzmacniaczu monacora mam tak, że wysokie tony na max powodują w głośnikach buczenie - nie wiem czemu tak jest ale jest.
    Ache
    Level 19  
    A wiec kable mam srogie jak pieron!!10*2 na zasilaniu..radio jest cale z akumulatora puszczone a wzmacniacz ma mase ze sruby..to moze byc to??czy to ze kable w bagazniku(zasilanie i sygnal) leza kole siebie na odcinku 10 cm??
    InterMan
    Level 13  
    posprawdzaj dokładnie kable RCA bo czasami na końcówkach jest problem i zakłócenia sie biorą
    Ache
    Level 19  
    Kable mam kupne,nie lutowane..i mierzylem je..nie maja przebicia nigdzie..